Padł akumulator

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kubah
 

Re: Padł akumulator

09 lis 2015 21:21

emilemil napisał(a):Do zamków jest biały smar a ni WD. Każdy nauczył się używać WD do wszystkiego a niestety nie nadaje się "do wszystkiego"

Emilemil, ale to w odpowiedzi na mój post? Bo nie rozumiem związku?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Padł akumulator

10 lis 2015 10:19

emilemil napisał(a):Do zamków jest biały smar a ni WD. Każdy nauczył się używać WD do wszystkiego a niestety nie nadaje się "do wszystkiego"

Masz refleks chłopie B)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
kubah
 

Re: Padł akumulator

10 lis 2015 13:25

Wracając do tematu, czyli kompletnie rozładowanego akumulatora.
Podjechałem dziś do ASO, gdzie Panowie zmierzyli i przetestowali akumulator. Nie pamiętam niestety zmierzonych wartości, ale okazało się że akumulator jest lepszy niż powinien być. No i nic nie da się zrobić. Przyczyna dla której akumulator padł jest podobno nie do stwierdzenia.
Gdyby się sytuacja powtórzyła to mam dostarczyć samochód na lawecie do serwisu, bez próby odpalania.
No i zalecenie: zostawiając samochód na noc, albo na kilka dni, zamykać go z pilota, a nie przyciskiem na klamce.

marcinek2708
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 kwi 2018 23:22
Lokalizacja: Golina
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008

Jaki akumulator

09 sty 2019 02:08

Witam
Dobiega koniec żywota mojego fabrycznego akumulatora (Solite 54-26GL 68 AH /600A) w moim ceedzie 1.6 CRdi 115
Na jaki wymienić ? Jakieś propozycje w rozsądnych pieniądzach?
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
milky
 

Re: Padł akumulator

09 sty 2019 14:34

Ja mam w domu w sumie trzy samochody, z czego dwa diesle. Poprzedniej zimy musiałem kupić prostownik, taki jak tutaj https://www.ucando.pl/k/prostowniki-i-urzadzenia-oraz-preparaty-rozruchowe/U251604 bo inaczej nie było by opcji wyjechać do pracy. A jeśli padł Ci akumulator to sprawdź co jest tego powodem, np. słabe ładowanie, albo ciągły pobór na postoju. Trzeba znaleźć przyczynę!

Avatar użytkownika
hevimental
Asystent Kierownika
 
Posty: 271
Dołączył(a): 05 cze 2018 05:58
Lokalizacja: Mosina
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 SW, 1600 ON 150KM
2013, na wypasie

Re: Padł akumulator

09 sty 2019 15:39

milky napisał(a):Ja mam w domu w sumie trzy samochody, z czego dwa diesle. Poprzedniej zimy musiałem kupić prostownik, taki jak tutaj https://www.ucando.pl/k/prostowniki-i-urzadzenia-oraz-preparaty-rozruchowe/U251604 bo inaczej nie było by opcji wyjechać do pracy. A jeśli padł Ci akumulator to sprawdź co jest tego powodem, np. słabe ładowanie, albo ciągły pobór na postoju. Trzeba znaleźć przyczynę!


Albo po 10 latach padł aku.
Kia Ceed SW 2013 1.6 crdi 150KM/322Nm
egr OFF
dpf OFF

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Padł akumulator

09 sty 2019 16:47

Ja bym szukał jakiegoś JENOXa. Polski bardzo dobry produkt.

AUTOR WĄTKU
Henriczek
 

Re: Padł akumulator

13 sty 2019 15:58

Yankee napisał(a):Ja bym szukał jakiegoś JENOXa. Polski bardzo dobry produkt.


Potwierdzam. Sam mam już od przeszło 3 lat. Seria GOLD. Jestem bardzo zadowolony i jak dotąd nie miałem problemów mimo kilka ekstremalnych sytuacji :drinkingcheers:

Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl