Błotnik przedni - jak zdemontować?

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
dziobsson
Brygadzista
 
Posty: 119
Dołączył(a): 26 sie 2014 09:02
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 HB, 1,4 Pb 109KM
2008, Comfort+

Błotnik przedni - jak zdemontować?

12 sie 2015 17:28

Witam serdecznie,

Mam pytanie odnośnie prawego przedniego błotnika. Jak go można zdemontować, poluzować na śrubach, wyregulować położenie. Generalnie bez jakiegokolwiek uderzenia czy przytarcia, jak gdyby zszedł on o około 1,5 mm do przodu. Widać to na śrubie pod przednimi drzwiami (ślad po poprzednim położeniu). Luźny nie jest, ale po 7 latach coś się chyba poluzowało, poprzesuwało. Byłbym wdzięczny za jakiś opis punktów montażowych. Szukałem manuala serwisowego, ale już chyba jest niedostępny poza serwisem :( . Dałbym sobie spokój lecz przy przednim słupku. przy szybie krawędzie się ocierają - aż mnie korci żeby poprawić i ustrzec się przetarcia podczas drgań karoserii.

Kia Cee'd ED, 2008.
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Błotnik przedni - jak zdemontować?

12 sie 2015 18:18

dziobsson napisał(a):aż mnie korci żeby poprawić i ustrzec się przetarcia podczas drgań karoserii.

Słusznie, bo na pewno się wytrze i będzie rdza, możes zybyć pewien :/
Mi poprawiali fabrykę w ASO, bo też był przedni błotnik źle spasowany i przesuwali, co widać na śrubach. I weź potem wytłumacz wszechwiedzącemu potencjalnemu nabywcy, że nie było dzwona :evil:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Sklep-Kia_pl
 

Re: Błotnik przedni - jak zdemontować?

01 paź 2015 11:26

Szczerze jest to nie do wytłumaczenia i nikt nie przyjmie do wiadomości,że był to fabryczny demontaż. Mało tego- nawet z miernikiem udowodnia Ci że było malowane tu i tam,co w praktyce często mija się z prawdą,ale takie już wymogi kupujących...

AUTOR WĄTKU
dziobsson
Brygadzista
 
Posty: 119
Dołączył(a): 26 sie 2014 09:02
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 HB, 1,4 Pb 109KM
2008, Comfort+

Re: Błotnik przedni - jak zdemontować?

11 paź 2015 20:53

Blotnik juz wyregulowany...przez specjalistow z Kii, przy okazji innych czynnosci :-) Nieodplatnie. Nawet zaprawke zrobili pod elementem (zagladalem) Lubie zdrowe relacje.

PS. @Sklep-Kia_pl
Jak komus nie pasuje, to "pa pa". Nie bede nikogo za kilka lat przekonywal do 12 letniego auta za kilka tys, ze to igla, serwisowana w ASO i <200k km jest oryginalne. Wystawie, z cala szczera historia, bo troche wkladam w to auto, a jak trafie na samych "znawcow" lub cwaniakow opusc pan bo ptak nasral na maske, to zmienie zdanie i auto zachowam. Bedzie mial kto je dojechac az do zdechu :-) I jeszcze z pocalowaniem reki sie zaopiekuje.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Powrót do Nadwozie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl