Silniki

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Silniki

01 sie 2007 20:42

Może ktoś z Was, drodzy forumowicze wie coś o silnikach montowanych w naszych autach. Słyszałem, że dieselki są… od Mitsubushi.
Ciekawią mnie najbardziej wersje benzynowe, które są… montowane w bliźniaku - hyundaiu i30 (swoją… drogą… uważam, że urodą… nie dorównuje CEED-owi).
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

vitaras
 

03 sie 2007 15:54

Mi powiedzieli, że dieselek jest technologicznie powiązany z Mazdą…. :lol:

Łukasz
 

03 sie 2007 17:14

W ASO powiedziano mi, że w benzynowych ceedach montowane są… silniki gamma. Nic mi to nie mówi ale na googlach znalazłem opis silnika gamma z Hyundai Elantra:

"Elantrę napędzają… dwa silniki benzynowe i jeden diesel, wszystkie z podwójnymi górnymi wałkami rozrządu oraz hydraulicznymi mocowaniami, minimalizującymi wibracje. Jednostki te spełniają… wszelkie rygorystyczne standardy emisji spalin. Klienci cenią…cy głównie ekonomikę jazdy wybiorą… jednostkę 1.6 Gamma z w pełni aluminiowym blokiem, zapewniają…cym doskonały stosunek wagi silnika do jego osiągów. Jednostka o pojemności 1591 cc i stopniu sprężania równym 10.5 zawiera system zmiennych faz rozrządu (CVVT) oraz mechaniczny regulator luzów zaworowych (Mechanical Valve Lash Adjuster). Zasilany benzyną… bezołowiową… silnik Gamma, wyposażony w podgrzewany katalityczny konwerter sprzężony z kolektorem wylotowym, spełnia najwyższe normy emisji spalin dostarczają…c 122KM przy 6200 obr./min i 154 Nm momentu obrotowego przy 4200 obr./min."

pozdrawiam

Mat
 

Re: Silniki

21 sie 2007 11:38

zucio1 napisał(a):Słyszałem, że dieselki są… od Mitsubushi.


Nie pamiętam już gdzie wyczytałem, że diesle CRDi to koreańskie konstrukcje powstałe przy (głośnej niegdyś) współpracy z Mercedesem.

...to było chyba tu: http://auto.gazeta.pl/auto/1,48316,4312122.html
i słyszałem to samo w salonie

abrymarz
 

Re: Silniki

21 sie 2007 16:37

Mat napisał(a):
Nie pamiętam już gdzie wyczytałem, że diesle CRDi to koreańskie konstrukcje powstałe przy (głośnej niegdyś) współpracy z Mercedesem.

...to było chyba tu: http://auto.gazeta.pl/auto/1,48316,4312122.html
i słyszałem to samo w salonie

Potwierdzam. W ostatnim "Auto Świecie" (20.08.2007) piszą…c o Ceed 1.6 CRDi napisali, że to koreańska konstrukcja (KIA) common raile. Jak jest w przypadku 2.0 CRDi niestety nie wiem.

Younior
 

22 sie 2007 13:37

Miłośnicy silników benzynowych oprócz najmniejszego 1.4 do wyboru mają… jeszcze wersję 1.6 (122 KM) i dwulitrową… o mocy 143 KM. Ale o ile niezłe silniki to konstrukcje pamiętają…ce jeszcze czasy współpracy z Mercedesem


Tutaj piszą o tym, że benzynki pamiętają mercedesa... ciekawe, może leżały przez chwile obok mercedesa :D

Klapouchy
 

28 sie 2007 22:49

Nie pamiętam już gdzie wyczytałem, że diesle CRDi to koreańskie konstrukcje powstałe przy (głośnej niegdyś) współpracy z Mercedesem.

Kolejna nowina... ponoć to prawda, ale tylko dla silników powyżej 2 litrów montowanych w Sorento ;).

Mat
 

29 sie 2007 11:47

Younior napisał(a):
Tutaj pisza o tym, ze benzynki pamietaja mercedesa...


Przeczytaj raz jeszcze... Chodzi o wszystkie silniki.

A niejaki York z innego forum, ktory sprawia wrazenie, ze pracuje w Zylinie pisze...

http://www.ceed.fora.pl/jaki-olej-do-cee-d-a-t35.html

...ze CRDi to licencja Mercedesa...

Klapouchy
 

29 sie 2007 20:43

Możliwe że i pamiętają… Mercedesa. Mnie powiedziano, że te mocniejsze silniczki owszem, ale ten 1.6 CRDi to tak naprawdę rozwiercone 1.5dCi :).

Ile w tym wszystkim jest prawdy, może kiedyś się okaże 8).

sevi
 

29 sie 2007 21:49

Mało tego, Mercedes chyba chciał kupić linie produkcyjna silników dla Mercedesa ale KIA się wycofała bo sama się wyrabia z zamówieniami dla siebie :D

Klapouchy
 

29 sie 2007 21:59

sevi napisał(a):Mało tego, Mercedes chyba chciał kupić linie produkcyjna silników dla Mercedesa ale KIA się wycofała bo sama się wyrabia z zamówieniami dla siebie :D

Dlaczego ja tego nie rozumiem? Kto komu co robi? Sevi, pomóż osiołkowi :roll:.

sevi
 

30 sie 2007 08:51

Ok. zabrakło trochę składni ale był powód :D
Mercedes chciał aby Kia montowała dla niego silniki :D

lk_06
 

jak to jest z tymi silnikami?

20 lis 2007 11:05

Witam
Tak poprzeglądałem parę postów i informacji w necie i ciągle trapi mnie pewna kwestia. Czyją konstrukcją są w końcu silniki w cee'dach? Wie może ktoś z forumowiczów tak na pewno? Bo wszędzie jest tylko jeden mentlik a to Mazda lub Mitsubishi albo Mercedes (w sumie wszystkie na "M").

q8122
 

20 lis 2007 12:07

Po prosto koreańskie....całkiem dobra koreańska konstrukcja i już. Żaden wstyd.

Younior
 

20 lis 2007 12:15

q8122 napisał(a):Po prosto koreańskie....całkiem dobra koreańska konstrukcja i już. Żaden wstyd.


Wiesz to napewno czy tylko domniemasz?

lk_06
 

20 lis 2007 12:46

q8122 mi nie chodzi o wstyd bo jeżeli dają na nie 7 lat gwarancji to chyba wiedzą na co dają. Bardziej mi chodzi poprostu o info co tam jest.W chwili obecnej większoś aut na rynku nie ma włsnych konstrukcji tylko to są jakieś alianse i jestem ciekaw czy KIA sama to zrobiła czy może z kimś do spóły. Miałem okazję jeździć tym autem i bardzo fajnie się jechał i wg mnie powodów do wstydu brak a wręcz przeciwnie.[/list]

Mat
 

20 lis 2007 13:11

O wspolpracy koncernu Hyundai/Kia (podczas konstruowania tych konkretnych silnikow) z mercedesem czytalem w kilku zrodlach "drukowanych" ;) a o wspolpracy z japonczykami tylko na tym forum.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

20 lis 2007 13:17

Silniki w cee'd-zie są konstrukcją własną Kii z "zapożyczoną" techniką z innych udanych rozwiązań (zapożyczoną a nie zerżniętą - to różnica) - np. zmienne fazy rozrządu w benzyniakach 1,4/1,6 są podobno bardzo podobne do tego systemu stosowanego w Toyocie.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

20 lis 2007 14:05

kiedys zawsze z MAZDĄ kija współpracowała pamiętam pierwsze carniwale w firmie to nawet miały na silniku mazda napisane jeszcze
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Powrót do Silniki i skrzynia biegów

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Wojwie i 34 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl