5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
minister
 

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

30 wrz 2009 12:37

Ja też mam wrażenie, że świata mogłyby być lepsze. Kiedys jeździłem civikiem z 1987 r- tam to była tragedia :) ale biorąc pod uwagę wiek konstrukcji ceeda oraz wielkość lamp, no to najlepiej nie jest pod tym względem. może montaż żarówek o większej wydajności (tych typu "+30% światła" "+50% światła") philipsa albo osrama coś by dał.

AUTOR WĄTKU
T4Maciej
 

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

15 mar 2010 21:53

Hej

To mój pierwszy post na tym forum, więc przede wszystkim:

WITAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW clapping

niedawno nabyłem cee'd'a SW 1.6 CRDI 115KM. Autko model 2010.
wiele z wad o których piszecie zostało wyeliminowanych:
nic nie skrzypi ( mam 3000km przeleciane, więc może jeszcze nic....)
reflektory są super ( te soczewkowe). Początkowo parowały, ale przy przebiegu 1500 wymienili mi je w ramach gwarancji i teraz jest ok.
zawieszenie jest ciut poprawione. chodzi dość cicho, ale trzymanie drogi przy prędkościach powyżej 120 km/h jest dość kiepskie(mogę mieć spaczony pogląd bo wcześniej jeździłem autkiem ze sportowym zawiasem i 200 kucykami pod butem...)
skrzynia ma już 6-ty bieg ( i tyle dobrego można o niej powiedzieć)
wnętrze jest bardzo fajnie poprawione. wygląda super.


teraz moje minusy:
- brak stabilności prowadzenia przy wyższych prędkościach i podatność na boczny wiatr
- skrzynia biegów (zupełnie nieprecyzyjna, I i II wchodzą jak chcą, wsteczny gdy ma akurat ochotę, ze stopniowanie jest popaprane, nigdy nie wiem co wrzucić, bo "początek" skrzyni jest za krótki, a "koniec" to straszna dłużyzna)
- brak "góry" silnika (kręcenie go mija się z celem, bo nic się nie zmienia i jak był słabowity tak jest)
- za mało schowków w środku (w kabinie, bo bagażnik jest perfekto...)
- regulacja zagłówka tylko góra-dół (nie za bardzo mogę go ustawić tak jak lubię.

AUTOR WĄTKU
T4Maciej
 

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

02 cze 2010 13:07

zrobiłem autkiem 10 tys.. i mam nowe spostrzeżenia:

- skrzynia się ułożyła
- zawieszenie się chyba dograło, bo mam wrażenie poprawy stabilności ( chyba takie nowiutkie chodzi za sztywno)
- spalanie spadł znacznie ( do około 5.5 l/sto w trybie mieszanym, liczone "na zbiornik" pokrywa się idealnie z wynikami kompa)

ogólnie z autka jestem zadowolony, jeszcze bardziej zadowolona jest narzeczona, co zaowocowało kupnem drugiego cee'da....

AUTOR WĄTKU
GrzesG
 

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

25 cze 2010 18:18

A mnie w Ceedzie SW denerwuje, że pomiędzy tylną szybą a karoserią nie ma uszczelki, tylko przestrzeń i zbiera się tam pełno piachu i wody ( ideał dla korozji ).

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

27 sie 2010 13:19

N_Jay napisał(a):A teksty pisane cyrylicą zastępowane są gwiazdkami (czasami takich słucham). Ciekawe czy na wschodzie też tak mają.

Tak. I nawet po FL jest to temat, który użytkowników ceedclub.ru nadal mocno irytuje :)
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

14 wrz 2010 08:04

GrzesG napisał(a):A mnie w Ceedzie SW denerwuje, że pomiędzy tylną szybą a karoserią nie ma uszczelki, tylko przestrzeń i zbiera się tam pełno piachu i wody ( ideał dla korozji ).


Ze względów estetycznych jak najbardziej się zgadzam. Gromadzi sie tam piach i woda. Wczoraj oglądałem na parkingu ariusa i miał taką intymną uszczeleczkę za to przednia szyba nie posiada żadnej widocznej i wygląda to tak jak nasza tylna. Ale powracając do tematu miałem rio z 2005 i tam podobnie była montowana szyba tylna i żadnych kłopotów z rdzą. Natomiast szyba pięknie okolona uszczeleczką w renault megane no cacuszko jeśli chodzi o jakośc samej uszczelki i co? A z pod uszczeleczki widać "pięknie podpuchnięty lakier. Dociekliwym dodam że tylna klapa napewno w tym samochodzie nie była naprawiana. Więc zadam pytanie czy właściciel tej renówki nie zastanawiał się po co ta uszczelka i czy nie lepiej by było aby woda która penetruje te miejsca nie miała możliwości większej swobody odparowywania? Rozumiem że można mnożyć przykłady za i przeciw ale co lepsze wilgoć pod uszczelkami które w obecnych technologiach wykonania są nendznej jakości czy lepiej aby było tak jak jest. :wink:
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

13 cze 2011 20:15

5 najbardziej nieudanych rzeczy po 4 latach eksploatacji:
1. Rdza - korozja tylnej klapy
2. Bąbelkowanie deski rozdzielczej
3. Utrudniona wymiana żarówek H7
4. Pocenie - uszczelki miski olejowej.
5. Brak orygunalnych czujników cofania zespolonych z ekranem / radia.

AUTOR WĄTKU
Jonnyk
 

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

15 cze 2011 19:17

Jeżdżę tym autkiem od 6 m-cy, na chwilę obecną nic się nie psuje,nie puchnie,ani nie rdzewieje.Przypadkiem zwróciłem uwagę na wykończenie spawów w drzwiach( spawacze chyba pracuję w akordzie......., oraz wykończenie blach,a przy zamkach drzwi......katastrofa , woda ma pełny dostęp do penetracji wnętrza drzwi,a tam "rudy" ma pole do popisu.Pozdrawiam wszystkich.
cee"d SW 1.6 CRDI 115 KM 2010 Piston Grey

AUTOR WĄTKU
buds112
 

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

17 lis 2011 13:29

We wnętrzu można było, wykorzystać lepszej jakości plastiki...

AUTOR WĄTKU
miglantz
 

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

13 gru 2012 21:29

Ja od siebie dodam beznadzieją skórę na kierownicy. Wygląda jak plastikowa z mojej corsy. Beznadziejny śliski plastik na drzwiach i konsoli. Bezsensowne wyświetlanie 2 dziennego przebiegu, które nie kasuje się automatycznie np. po 2 godzinach stopu,jak miałem w skodzie. Do tego brakuje mi dziennego zużycia paliwa (też miałem w skodzie). Aha jeszcze ten tragiczny ostro zakończony plastik na kierownicy i konsoli (można prawie ręce pokaleczyć). Reszta jest fajna. A turbodziurę lubię :ok

AUTOR WĄTKU
szpetny
 

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

14 gru 2012 14:05

Jak już odgrzewamy kotlety to ja podpisuję się pod plastikiem na drzwiach, piękny nie jest ale idzie się przyzwyczaić i ja juz na to nie zwracam uwagi. To co mnie najbardziej drażni i jest to jedyna rzecz, ktora mnie mierzi to trzeszcząca (nawet nie umiem tego nazwać ale wiadomo o co chodzi)czasami deska rozdzielcza w okolicy szyby. Poza tym nic mi w autku nie przeszkadza. A co do turbodziury to nie wiem co to oznacza-u mnie nie ma czegoś takiego:) Nie zamienilbym tego diesla na żadną benzynę:)

Avatar użytkownika
andre121
Brygadzista
 
Posty: 121
Dołączył(a): 07 lis 2010 21:20
Lokalizacja: Bytom
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Crdi ON 90KM
2010, Comfort+

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

14 gru 2012 14:52

Jak czytam Wasze posty jestem w pełni przekonany iż każdy z Was jest urodzonym marudą i malkontentem...mnie nic nie trzeszczy a mam taki sam z 2010r :pałka jak coś trzeszczy trzeba usunać przyczynę a nie marudzić..proste jak składanie cepa :ha autko jest super! jak komuś nie pasuje niech kupuje zaraz niemieckie... :ha
KIA Ceed SW 1.6 CRDi Comfort+ 2010r.

AUTOR WĄTKU
szpetny
 

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

14 gru 2012 15:20

Jak czytam Wasze posty jestem w pełni przekonany iż każdy z Was jest urodzonym marudą i malkontentem...mnie nic nie trzeszczy a mam taki sam z 2010r jak coś trzeszczy trzeba usunać przyczynę a nie marudzić..proste jak składanie cepa autko jest super! jak komuś nie pasuje niech kupuje zaraz niemieckie...

Ja nie zaliczam sie do malkontentów, jestem zadowolony z autka ale o tej desce napisać musiałem bo faktycznie drażni czasami. Mam wyczulone ucho. A jeśli u Ciebie nie trzeszczy to albo masz farta, albo sluchasz za glosno muzyki, albo nie zwracasz na takie duperele uwagi albo....;) Oczywiscie, ze myślałem o usunięciu trzeszczenia i nawet cos chcieli mi wlewać przy przegładzie ostatnio ale jestem zdania, że jak sie to rozkręci to bedzie jeszcze gorzej więc spasuję narazie.
jak komuś nie pasuje niech kupuje zaraz niemieckie...

Sugerujesz, ze w wieśwagenach i wozach młodzieży wiejskiej 316i nic nie trzeszczy? :lol: pozdro

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

14 gru 2012 22:39

Ktoś tu chyba ma bujną wyobraźnię. U mnie trzeszczy i to choler#%^ie ! Inna sprawa, że ponoć wyczulony na to jestem, ale taka prawda, że co chwilę to coś innego się odzywa... Zresztą nie raz już pisałem, że plastiki to najgorzej wykonane elementy w tym aucie, ale schodząc z ceny musieli zejść z jakości tych elementów zapewne.
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

15 gru 2012 11:25

Geegles napisał(a):plastiki to najgorzej wykonane elementy w tym aucie

Jakoś mam odmienne zdanie na ten temat. Poza tym, moi koledzy jeżdżący autami innych marek stwierdzili, że właśnie plastiki są na naprawdę przyzwoitym poziomie.
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

15 gru 2012 23:08

Marco napisał(a):
Geegles napisał(a):plastiki to najgorzej wykonane elementy w tym aucie

Jakoś mam odmienne zdanie na ten temat. Poza tym, moi koledzy jeżdżący autami innych marek stwierdzili, że właśnie plastiki są na naprawdę przyzwoitym poziomie.


Bo nie jeździli a patrzyli ;-) Póki co jak jest na plusie to nic nie skrzypi, ale zaczekajmy ze dwa dni...
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

AUTOR WĄTKU
Greg00
 

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

10 sty 2015 09:43

1. Duza glosnosc we wnetrzu juz przy predkosci 150-160 km, uniemozliwajaca swobodna rozmowe oraz czerpania przyjemnosci ze sluchania muzyki w dobrej jakosci

2. To brzeczenie/drzenie z deski rozdzielczej - czy ktos w koncu zdiagnozowal, co to jest i jak sie tego pozbyc? Na szczescie ja nie uznaje tego za duzy problem, bo raz to jest, a raz nie ma, najczesciej przy wysokich obrotach sie pojawia.

3. Naprawde marne plastiki, z ktorych wykonane sa schowki w drzwiach

4. Wysokie spalanie przy predkosciach powyzej 110 km/h. Podczas gdy przy 110 km/h mam jakies 5,5, to kazde 10 km/h w gore daje wzrost spalania o 0,5-1 litr, 140 km/h pomimo super mocy i komfrortu nie opaca sie jezdzic jak robi mi spalanie powyzej 7l w trasie. Przy 160 km/h spalanie to juz 9-10l wiec automatycznie odpada stosowanie takich predkosci

Ale to by bylo na tyle :) i na pewno nie jestem malkontentem, te wady to wlasciwie drobnostki, autko zas poraza zaletami (pisalem o tym w analogicznym watku) jak na cene, ktora u mnie wyniosla 53k z klima i alufelgami :) wspaniale auto :)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

10 sty 2015 17:38

Greg00 napisał(a):juz przy predkosci 150-160 km


No faktycznie, tak mała prędkość, a już szumi. Rozumiem, że kolega na stałe w Niemczech? :fiu

Wady wg mnie:
1. silnik 1,6 CRDi w wersji 90 KM - to motor do Picanto a nie do cee'd-a
2. tylna roleta - sposób "zapinania" potrafi wkurzyć
3. zestaw fabryczny bluetooth - powyżej prędkości 50 km/h nie da się gadać, rozmówca nie jest w stanie mnie zrozumieć
4 i 5 nie potrafię stworzyć :ok
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

10 sty 2015 17:57

4 plastiki

5 plastiki

:-)
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

10 sty 2015 18:45

Co chcesz od plastików ? zobacz sobie w RIO tam dopiero są plastiki :ha
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl