Rdza na klapie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Rdza na klapie

04 lip 2014 15:53

Mają rację, można się jeszcze zwrócić do KMP o pomalowanie klapy w ramach programu "dobrej woli KIA"
Tutaj piłeczka po stronie ASO, to oni opisują sprawę i wysyłają prośbę do do KMP.

szczur75
 

Re: Rdza na klapie

04 lip 2014 17:12

mar1982 napisał(a):W moim ASO powiedzieli, że gwarancja na lakier to 5lat, dlatego nie będą malować klapy bo 5 lat już minęło. Czy robią mnie w konia??


Zobacz w SWOJEJ książeczce gwarancyjnej kiedy kończy/skończyła się gwarancja na lakier. Wtedy nie będziesz musiał takich pytań zadawać. ;)

mar1982
 

Re: Rdza na klapie

07 lip 2014 10:17

Już raz mi robili rdzę na klapie w kwietniu 2011, ale znów jest to samo. U Darek_Korbik robią to już 5 raz, mimo że gwarancja na lakier minęła najpóźniej z końcem 2012. W ASO powiedzieli, że jeśli płacimy za naprawę, wtedy obowiązuje 2 letnia rękojmia. Jeżeli usterka była naprawiana w ramach gwarancji to wraz z końcem gwarancji kończy się odpowiedzialność KIA za tą usterkę. Np. gwarancja wygasa w styczniu 2013, polakierowali element w grudniu 2012, usterka wyszła znów w lutym 2013 i wtedy gwarancja nie obowiązuje i trzeba zapłacić za naprawę zapłacić samemu.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Rdza na klapie

07 lip 2014 16:29

Jak klapa malowana w kwietniu 2011 to od dnia pomalowania jej przez serwis, tracisz gwarancje producenta na ten element auta. Natomiast od serwisu który malował klapę, dostajesz dwuletnią gwarancję.
Tak więc w 2012 r skończyła się gwarancja podstawowa na auto a w kwietniu 2013 skończyła się gwarancja serwisu na malowaną przez nich klapę.
Trzeba było dokładnie obejrzeć klapę przed kwietniem 2013, ponieważ rudy już wtedy mógł się pokazać.
Pytałeś się w serwisie o to:
"można się jeszcze zwrócić do KMP o pomalowanie klapy w ramach programu "dobrej woli KIA"
Tutaj piłeczka po stronie ASO, to oni opisują sprawę i wysyłają prośbę do KMP".

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Rdza na klapie

07 lip 2014 20:10

Jak rdza idzie spod lakieru to G... Mnie to obchodzi. Przecież to wina producenta, a nie moja...

Tapatalk
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

szczur75
 

Re: Rdza na klapie

07 lip 2014 20:21

ruszok napisał(a):Jak rdza idzie spod lakieru to G... Mnie to obchodzi. Przecież to wina producenta, a nie moja...

Tapatalk



Jak już raz była ruszana powłoka lakiernicza, to niekoniecznie wina producenta.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Rdza na klapie

07 lip 2014 20:55

A z czyjej winy była ruszana? Na wstępie przez to, że producentowi coś poszło nie tak, a potem dlatego, że odpowiedzialność przeszła na ASO. Dalej nie widzę powodu dlaczego ja mam za to płacić...



Tapatalk
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

szczur75
 

Re: Rdza na klapie

07 lip 2014 21:10

Troszku pokrętna logika. Ale jakaś jest ;)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Rdza na klapie

07 lip 2014 21:15

Ale dlaczego? Jeśli rdza wychodzi od środka to ktoś popełnił błąd technologiczny. Dlaczego ja mam za to zapłacić jeśli producent sam się do tego błędu przyznaje. Nie widzę tutaj winy użytkownika. No chyba, że winą jest kupno tego auta.

Tapatalk
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

szczur75
 

Re: Rdza na klapie

07 lip 2014 21:40

Nie zrozumiałeś. Albo ja.

Jeśli po naprawie gwarancyjnej (lakierowaniu) ruda pojawia się powtórnie, to naprawa została spartaczona.
I nie ma w tym winy producenta, ale jest wykonawcy usługi.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Rdza na klapie

08 lip 2014 05:05

Potwierdzam. Tak to rozumiem. I teraz mogą minąć dwa lata i nagle znów to samo. Z tego samego powodu - rudy od środka. Dobre ASO powinno wziąć naprawę na siebie (o ile wcześniej malowales u nich).

Tapatalk
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Sebo83
 

Re: Rdza na klapie

10 lip 2014 18:12

ja miałem tak, że najpierw pojawiła się kropka obok znaczka KIA na klapie. to mi zrobili. po następnym roku przy listwie na roku zaczęło rdzewieć. zrobili ale już na koszt ASO a nie KMP, bo klapa juz była ruszana. teraz poleciała dalsza część przy listwie, ale też jak otworzę bagażnik to od wewnętrznej strony jakby na zgrzewie też pojawiła się rdza. oczywiście będą robić, ale ASO wysłało to do KMP i odpisali, że biorą to na siebie gdyż rdza pojawiła się w innym miejscu niż wcześniej już było malowane. czyli wg mnie wychodzi na to, że jak powtórnie rdza będzie wychodziła tam gdzie już aso poprawke robiło to jest 2 lata, a jka wyjdzie w innym miejscu to co juz kmp?

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Rdza na klapie

10 lip 2014 21:14

Niekoniecznie... przecież nie maluje się obszaru wielkości pudełka zapałek wokół pęcherza, tylko albo miedzy załamaniami, albo całą klape. Aby ją cała pomalować trzeba ją zmatowić, co jest w sumie ingerenca w warstwe lakieru... Ale po Twojej wypowiedzi wynika że jest inaczej niz brane na logike :D czyli jak inne miejsce niż robione w ASO to podchodzi pod KMP. :?
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

mar1982
 

Re: Rdza na klapie

11 lip 2014 09:11

mark napisał(a):Pytałeś się w serwisie o to:
"można się jeszcze zwrócić do KMP o pomalowanie klapy w ramach programu "dobrej woli KIA"
Tutaj piłeczka po stronie ASO, to oni opisują sprawę i wysyłają prośbę do KMP".


W serwisie się pytałem, ale powiedzieli, że piłeczka jest po mojej stronie tj. mam zrobić zdjęcie, znaleźć sobie na stronie kia email i wysłać zapytanie. Drugą kwestią jest to, że robiłem cały czas przeglądy i oni powinni zauważyć, że rdza znowu wyszła... (stąd moje wrażenie, że robią mnie w konia) :|

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Rdza na klapie

11 lip 2014 11:18

mar1982 napisał(a):W serwisie się pytałem, ale powiedzieli, że piłeczka jest po mojej stronie tj. mam zrobić zdjęcie, znaleźć sobie na stronie kia email i wysłać zapytanie. Drugą kwestią jest to, że robiłem cały czas przeglądy i oni powinni zauważyć, że rdza znowu wyszła... (stąd moje wrażenie, że robią mnie w konia) :|


A to skubańce, totalnie olewają klienta.
Takie podejście jest moim zdaniem, ewidentnym draństwem. Jeżeli przeglądy były wykonane w terminie, klapa była malowana u nich i ponownie na malowanym elemencie pokazała się rdza. To pomimo, że skończył się okres gwarancji na malowany element oraz auto, serwis powinien jednak postarać się i pomóc klientowi. Tym bardziej, że tylna klapa w cedach jest elementem nie dopracowanym technologicznie przez producenta auta. Ponadto serwis usuwając rudego z klapy w 2011 r. również mógł spartaczyć swoją robotę.
W takim wypadku powinno się dążyć do pozytywnego dla klienta załatwienia sprawy a nie odsyłać i mówić: "Pan sobie znajdzie adres, zrobi zdjęcia i napisze". Ja bym tego tak nie zostawił i porozmawiał poważnie z szefostwem serwisu.
A ku przestrodze dla innych, to warto abyś podał nazwę i adres tego tak nieprzyjaźnie nastawionego serwisu.

mar1982
 

Re: Rdza na klapie

11 lip 2014 16:52

Jeszcze mam ten problem [opisanyna innym wątku]:
mar1982 napisał(a):Moim zdaniem to nie są żadne świece żarowe, ani "dymek technologiczny". Byłem z tym w ASO i za 400zł po badaniach dowiedziałem się, że to zawór egr, który wystarczyło przeczyścić. Teraz po 8 miesiącach gdy przyspieszałem coś jakby pękło, samochód stracił moc, w lusterku zauważyłem mgłę, a w samochodzie zapach oleju. Zamówiłem lawetę i w ASO jeszcze tego nie zdiagnozowali, ale mówią coś o turbinie. Może turbina puszcza olej i zaraz się rozleci?
Poczekam co będzie i wtedy napiszę co to za ASO

roberto
 

Re: Rdza na klapie

11 lip 2014 18:21

mar1982 napisał(a):mark napisał(a):
Pytałeś się w serwisie o to:
"można się jeszcze zwrócić do KMP o pomalowanie klapy w ramach programu "dobrej woli KIA"
Tutaj piłeczka po stronie ASO, to oni opisują sprawę i wysyłają prośbę do KMP".


W serwisie się pytałem, ale powiedzieli, że piłeczka jest po mojej stronie tj. mam zrobić zdjęcie, znaleźć sobie na stronie kia email i wysłać zapytanie. Drugą kwestią jest to, że robiłem cały czas przeglądy i oni powinni zauważyć, że rdza znowu wyszła... (stąd moje wrażenie, że robią mnie w konia)


muszę Ci powiedzieć, że jesteś zajeb... opanowanym człowiekiem. U mnie w bardziej błahej sytuacji kierownik serwisu z innego ASO już stał na baczność, dał darmowe auto zastępcze i rabat na kolejny przegląd :twisted:

gisio jak to jest, że warsztaty z taką obsługą dostają autoryzację :?? to już nawet nie jest brak szacunku dla Klienta tylko po prostu buractwo...

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Rdza na klapie

12 lip 2014 09:02

mar1982 napisał(a):Poczekam co będzie i wtedy napiszę co to za ASO


Odbierz PW

popo3232
Przedszkolak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 wrz 2014 10:36
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,4 Pb 100KM
2018, M

Re: Rdza na klapie

24 kwi 2015 11:49

Dziś podczas wiosennego szorowania mojego autka odkryłem iż pod uszczelką tylnych drzwi jest spore siedlisko korozji . Blacha pod uszczelką jest po prostu przeżarta przez rdzę .nie jest to oczywiście jakiś duży fragment ( około 1 cm kwadratowego ,ale jednak . Sądzicie że kwalifikuje się do naprawy jako perforacja??
PERFORACJA TO:
(1.1) szereg dziurek wykonanych w jakimś materiale, spełniający różne funkcje; zob. też perforacja w Wikipedii
(1.2) med. patologiczny otwór w narządzie lub powłoce; zob. też perforacja (medycyna) w Wikipedii
(1.3) czynność wykonywania otworów

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Rdza na klapie

24 kwi 2015 18:55

Jeżeli robiłeś wszystkie wymagane przeglądy i nie minęła Ci jeszcze pięcioletnia gwarancja, to naprawa zostanie wykonana w ramach gwarancji. Miałem podobnie u siebie w poprzednim aucie. "Wypryski" pojawiły się w 5 roku eksploatacji.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl