Sygnalizacja niezapiętych pasów i krzywa kolumna kierownicy

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
gobain
 

Sygnalizacja niezapiętych pasów i krzywa kolumna kierownicy

08 kwi 2013 19:49

Witam
Na początek chciał bym napisać że zostałem szczęśliwym posiadaczem kia ceed , niestety szczęście trwało 2 dni . Jednym z problemów jaki się pojawił jest sygnalizacja nie zapiętych pasów pasażera , a w zasadzie brak sygnalizacji , pasażer pasy do woli może odpinać i zapinać w czasie jazdy i nie ma żadnego ostrzeżenia . Dzwoniąc do serwisu usłyszałem że na miejscu pasażera powinna siedzieć osoba która waży powyżej 50 kg kiedy powiedziałem że ważę 100 , pani powiedziała że oddzwoni . Oddzwoniła po godzinie i usłyszałem że nie jestem pierwszą osobą z tym problemem i oni muszą dzwonić do producenta co mają z tym robić bo sami nie są w stanie tego naprawić . Kolejna sprawa w moim odczuciu nie jest już taka błaha . Chodzi o cały blok kierowniczy , jest on krzywo cały zamocowany , kierownica jest przy prostych kołach prosto natomiast cały blok kierowniczy przekręcony w lewo , widać to po przełącznikach świateł i wycieraczek jaki i przyleganiu do deski rozdzielczej . Prawa strona przylega do samej deski natomiast lewa około centymetra od niej odstaję . Trudno jest to opisać więc niżej zamieszczam zdjęcie . Zaznaczyłem czerwonymi liniami o co mi chodzi
Obrazek

Może ktoś z was wie coś na temat takich dolegliwości i jakoś jest w stanie doradzić co dalej robić . W serwisie jestem umówiony na czwartek i nie bardzo wiem czego wymagać i oczekiwać . Po głowie nawet chodziło mi oddanie samochodu i oczekiwaniu zwrotu kasy samochód mam od piątki i jest w kredycie 50/50 więc nie wiem czy jestem w stanie coś wskórać poza naprawami gwarancyjnymi

Poszerzyłem tytuł wątku bo większość postów dotyczy kierownicy
ceedeerom

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Sygnalizacja nie zapiętych pasów

08 kwi 2013 21:28

U mnie to wygląda tak:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
gobain
 

Re: Sygnalizacja nie zapiętych pasów

09 kwi 2013 08:17

nikt nie ma żadnego pomysłu czy porady?

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Sygnalizacja nie zapiętych pasów

09 kwi 2013 09:09

gobain napisał(a):..Dzwoniąc do serwisu usłyszałem że na miejscu pasażera powinna siedzieć osoba która waży powyżej 50 kg kiedy powiedziałem że ważę 100 , pani powiedziała że oddzwoni . Oddzwoniła po godzinie i usłyszałem że nie jestem pierwszą osobą z tym problemem i oni muszą dzwonić do producenta co mają z tym robić bo sami nie są w stanie tego naprawić ....

Wożę dzieciaka w foteliku (ok. 30kg + fotelik ;) ) i wszystko działa jak należy. :fiu
Obrazek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Sygnalizacja nie zapiętych pasów

09 kwi 2013 09:17

Słuchaj, jeżeli cała kolumna kierownicza jest krzywo, to ja bym od razu walił do serwisu - to może być objaw jakiejś poważnej usterki i obawiałbymn się, co sie stanie, jak nagle przy 140 km/h na autostradzie kierownicę wyjmę z kolumny ... Jak rozumiem nie jesteś pierwszym właścicielem auta, a samochód podczas kupowania był ABSOLUTNIE BEZWYPADKOWY? Oby się nie okazało, że dopiero za trzecim klepaniem im Kijanka wyszła, bo za pierwszym zrobili wiatę PKSu, za drugim Forda Transita ....
Co do kontrolki - sprawdź, czy pod fotelem wiązka nie wypięla się ze złączki. A jesli instalacja pod fotelem jest OK, to jak wygląda sprawa kontrolki pasów pasażera przód na panelu kontrolnym pasów bezpieczeństwa (kontrola pasażera przód to ten największy piktogram, pierwszy od prawej)? Coś się świeci?
gobain napisał(a):która waży powyżej 50 kg

U mnie jak na fotelu jedzie Diego (spaniel), 15 kg, to już sygnalizacja działa i muszę pas zapiąć.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
gobain
 

Re: Sygnalizacja nie zapiętych pasów

09 kwi 2013 10:07

pioter napisał(a):Jak rozumiem nie jesteś pierwszym właścicielem auta, a samochód podczas kupowania był ABSOLUTNIE BEZWYPADKOWY? Oby się nie okazało, że dopiero za trzecim klepaniem im Kijanka wyszła, bo za pierwszym zrobili wiatę PKSu, za drugim Forda Transita ....


Jestem pierwszym właścicielem . Samochód nowy kupiony z salonu ,w piątek odebrany , na czwartek umówiony jestem w serwisie . Jeszcze jedno pytanie .Czy faktycznie w nowych samochodach poduszka powietrzna pasażera zadziała tylko wtedy jeśli dostaje sygnał z czujnika z fotela ? Co z nią jeśli czujnik nie działa ? Czy podczas kolizji nie zadziała bo nie dostaje sygnału że jest pasażer ? Ktoś wie jak postępować jeśli powiedzą że kolumny kierowniczej nie naprawią ?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

09 kwi 2013 10:17

A to nówka z salonu - no to spoko, kontrolka na gwarancji, niecha ASO naprawia. Co do pytanie o kolumnę - jeśli samochód posiada wadę, której gwarant nie jest w stanie usunąć, to zgodnie z KC przysługuje Ci prawo do odstąpienia od umowy zakupu i zwrotu gotówki lub roszczenie w postaci żądania wymiany na egzemplarz nowy, wolny od wad.
Co do poduszek - są stosowane różne rozwiązania, w niektórych samochodach faktycznie brak sygnalizacji zajęcia fotela powoduje dezaktywację poduszki dla tego siedziska, ale nie wiem, jak jest w CII.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
CareK
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

09 kwi 2013 11:34

Ja muszę jeszcze potestować, ale chyba w mojej mam podobnie, tyle, że z tylnymi pasami. Kontrolki na początku się świecą, ale potem wszystkie gasną i nie sygnalizują braku zapiętych pasów.

Avatar użytkownika
michal55yh
Asystent Kierownika
 
Posty: 324
Dołączył(a): 31 mar 2012 13:46
Lokalizacja: Lubań
Grupa: Dolny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia Sportage

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

09 kwi 2013 11:47

pioter napisał(a):jeśli samochód posiada wadę, której gwarant nie jest w stanie usunąć, to zgodnie z KC przysługuje Ci prawo do odstąpienia od umowy zakupu i zwrotu gotówki lub roszczenie w postaci żądania wymiany na egzemplarz nowy, wolny od wad.


Nie jest z tym tak łatwo. Jest jeszcze dalsza część tego artykułu: "chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów" i zawsze importerzy z tego korzystają.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT GT-Line
Skradziona Kia Stinger 2.0 GT-Line :szok:
EX Kia Optima 1.7CRDI A/T XL MY2015
EX Kia cee'd 1.4CRDI M MY2013
EX Kia Sportage 1.7CRDI M MY2012

mojasportage.pl

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

09 kwi 2013 11:54

CareK napisał(a):Ja muszę jeszcze potestować, ale chyba w mojej mam podobnie, tyle, że z tylnymi pasami. Kontrolki na początku się świecą, ale potem wszystkie gasną i nie sygnalizują braku zapiętych pasów.

Tak ma być. W sensie, że gasną. Tam są czujniki tylko w zapięciach pasów. A nie jak z przodu.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

09 kwi 2013 11:57

gobain napisał(a):... blok kierowniczy , jest on krzywo cały zamocowany , kierownica jest przy prostych kołach prosto natomiast cały blok kierowniczy przekręcony w lewo , widać to po przełącznikach świateł i wycieraczek jaki i przyleganiu do deski rozdzielczej . Prawa strona przylega do samej deski natomiast lewa około centymetra od niej odstaję . Trudno jest to opisać więc niżej zamieszczam zdjęcie . Zaznaczyłem czerwonymi liniami o co mi chodzi ...

A może to nie kolumna jest krzywa tylko deska rozdzielcza jest źle zamontowana?
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

09 kwi 2013 12:02

no mi czujnik w siedzeniu wykrywa nawet 2 litrową cole, albo laptopa a napewno jedno i drugie nie waży 50kg. Co do kolumny to może sprawa okaże sie dość błacha- źle spasowane jedynie plastiki.

AUTOR WĄTKU
gobain
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

09 kwi 2013 12:10

marceed napisał(a):A może to nie kolumna jest krzywa tylko deska rozdzielcza jest źle zamontowana?


Napewno kolumna, widać to po przełącznikach świateł i wycieraczek. Przełączniki wycieraczek po prawej są wyżej niż te świateł po lewej. Kolumna jest jak by całą przekręcona w lewo

Odnośnie czujnika pasów to już powiedzieli, że nie sa w stanie tego naprawić, muszą dzwonić do producenta, co z tym robić. Co będzie z kolumną kierownicy dowiem się w czwartek.
Ostatnio edytowano 09 kwi 2013 12:11 przez gobain, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

09 kwi 2013 12:10

michal55yh napisał(a):Jest jeszcze dalsza część tego artykułu: "chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów" i zawsze importerzy z tego korzystają.


A to mówisz o artykule 561 paragraf 2 KC - to dotyczy rękojmi a nie gwarancji albo o Ustawie o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej paragraf 8 pkt 1. I przepis ten oznacza, że sprzedawca ma prawo domówić naprawy, jesli wymagałoby to nadmiernych kosztów, bo korzystając z rękojmi mogę wybrać - naprawa, żądanie obniżenia ceny lub odstąpienie od umowy. Oczywiście odstąpienie od naprawy z powodu nadmiernych kosztów nie oznacza, że na tym kończy się prawo nabywcy- wtedy po prostu wybiera inną formę roszczeń (czyli np. salon jako sprzedawca odmawia naprawy wynikającej z rękojmi, bo ta jest za droga - wtedy mogę odstąpić od umowy i zażądać zwrotu wpłaconej kasy).

gobain, a auto kupiłeś na firmę czy jako osoba prywatna? Bo jak opcja nr 2, to korzystne będą dla Ciebie zapisy Ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej - skoro nie moga naprawić, to możesz żądać wymiany na rzecz wolną od wad.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
CareK
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

09 kwi 2013 12:13

ruszok napisał(a):
CareK napisał(a):Ja muszę jeszcze potestować, ale chyba w mojej mam podobnie, tyle, że z tylnymi pasami. Kontrolki na początku się świecą, ale potem wszystkie gasną i nie sygnalizują braku zapiętych pasów.

Tak ma być. W sensie, że gasną. Tam są czujniki tylko w zapięciach pasów. A nie jak z przodu.


Instrukcja mówi co innego:
Kontrolka ostrzegawcza ostrzegająca o nie
zapiętym pasie bezpieczeństwa pasażera
siedzącego z tyłu pojazdu (3, 4, 5)
Jeżeli wyłącznik zapłonu zostanie
ustawiony w położeniu ON (przy silniku nie
pracującym), kiedy biodrowy/ramieniowy
pas bezpieczeństwa pasażera siedzącego
z tyłu nie jest zapięty, odpowiednia
kontrolka ostrzegawcza ostrzegająca o nie
zapiętym pasie bezpieczeństwa będzie się
świecić, dopóki pas nie zostanie zapięty.
A następnie, odpowiednia kontrolka
ostrzegawcza ostrzegająca o nie zapiętym
pasie bezpieczeństwa będzie się świecić
przez około 35 sekund, jeśli nastąpi
którekolwiek z poniższych zdarzeń;
- Kierowca uruchomi silnik, kiedy pas
bezpieczeństwa pasażera siedzącego z
tyłu nie jest zapięty.
- Kierowca będzie jechał z prędkością
ponad 9 km/godz, kiedy pas
bezpieczeństwa pasażera siedzącego z
tyłu nie jest zapięty.
- Pas bezpieczeństwa pasażera siedzącego
z tyłu zostanie odpięty podczas jazdy z
prędkością poniżej 20 km/godz.
Jeśli pas bezpieczeństwa pasażera
siedzącego z tyłu zostanie zapięty, kontrolka
ostrzegawcza natychmiast zgaśnie.
Jeśli będziesz kontynuował jazdę z
prędkością ponad 20 km/godz. bez
zapiętych pasów bezpieczeństwa, będzie
migać odpowiednia kontrolka ostrzegawcza
i przez około 35 sekund będzie słychać
dźwięk gongu ostrzegawczego pasów
bezpieczeństwa.
Jednak w przypadku, gdy biodrowy/
ramieniowy pas bezpieczeństwa
pasażera(ów) siedzącego z tyłu
samochodu zostanie zapięty i odpięty dwa
razy w ciągu 9 sekund, po jego zapięciu
odpowiednia kontrolka ostrzegawcza
ostrzegająca o nie zapiętym pasie
bezpieczeństwa nie będzie się świecić.


Czyli jeśli będę jechał powyżej 20km/h to ma migać kontrolka ostrzegawcza danego pasu i przez 35 sekund ma być słyszalny gong. Nic takiego się nie działo, dzisiaj wypróbuję to na żonie.

AUTOR WĄTKU
gobain
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

09 kwi 2013 12:54

pioter napisał(a):gobain, a auto kupiłeś na firmę czy jako osoba prywatna? Bo jak opcja nr 2, to korzystne będą dla Ciebie zapisy Ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej - skoro nie moga naprawić, to możesz żądać wymiany na rzecz wolną od wad.

Jako osoba prywatna

AUTOR WĄTKU
CareK
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

09 kwi 2013 16:42

Jeżeli chodzi o czujniki niezapiętych pasów z tyłu, to sprawdziłem i działają. Jednak nie tak, jak jest to opisane w instrukcji. Jednym słowem, na samym początku owszem pokazują przez około 35 sekund na wyświetlaczu, że pas nie zapięty, ale jeśli go nie zapniesz, to ten wskaźnik zgaśnie i nie będzie nic wskazywał. Dopiero jak się przypnie dana osoba pasem i w czasie jazdy go odepnie, to wtedy jest wskaźnik na wyświetlaczu + gong (jeśli się jedzie powyżej 20km/h). Wniosek - błędnie opisany mechanizm w instrukcji.

Natomiast z ciekawości sprawdziłem problem, o którym kolega gobain pisze i niestety, ale mam tak samo:
Obrazek
Obrazek

Tutaj prośba do kolegi, jak tylko wrócisz w czwartek z serwisu to powiedz, co Ci powiedzieli / zrobili. Ja niestety mam serwis oddalony o 60km w jedną stronę, a ten, w którym kupowałem 80km, stąd, przed umówieniem się i pójściem chciałbym wiedzieć jak sytuacja wyglądała u Ciebie.

AUTOR WĄTKU
gobain
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

09 kwi 2013 17:01

Napewno w czwartek dokładnie opiszę co i jak się w serwisie potoczyło . Narazie sam jeszcze nie wiem co zrobić jak się okaże że nie są w stanie tego poprawić .Czego wymagać lub na co się zgodzić

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

09 kwi 2013 22:35

Co do sygnalizacji pasów - pisałem :)

Co do kolumny - to dziwne bo w drugim ceedzie też tak nie mam. One są co prawda SW, ale... Może to kwestia regulacji góra dół i przód tył? Sprawdzaliście czy coś się zmienia?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
CareK
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

10 kwi 2013 05:50

Tzn ja musiałem dać kierownicę w dół, żeby zobaczyć tą szparę, zawsze jeżdżę na kierownicy maksymalnie pociągniętej w górę, wtedy tego raczej nie widać :)

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl