Ceed po pół roku

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
yanusw
 

Ceed po pół roku

22 sty 2013 13:21

W czerwcu 2012 kupiłem Ceed-a 1,6 GDI 135 KM wersja L + pakiet funkcjonalny (bez super zegara - taka wersja była dostępna "od ręki"). Przejechałem nim ok. 6500 km i chce się podzielić moimi wrażeniami z dotychczasowej eksploatacji tegoż auta. Ponieważ miałem jego poprzednią wersję (1,6 benz. C+ HB) więc mam porównanie.
1. Wygląd - oczywiście to rzecz gustu ale mnie się podoba, zwłaszcza przód i z boków. Tył mógłby być nieco ładniejszy (w i30 bardziej mi się podoba)
2. Wnętrze - zupełnie inna bajka niż w poprzedniku. Plastiki miękkie, miłe w dotyku. Nic nie skrzypi, nie trzeszczy nie puka i nie stuka. Fotele - mimo, iż węższe aniżeli w poprzednim modelu, wygodne, dobrze trzymają na boki. Fotel kierowcy ma regulację oparcia na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa (dla mnie to ważne). Wspaniałą rzeczą jest bluetooth+przyciski na kierownicy, umożliwiające swobodne prowadzenie rozmów przez telefon nie naruszając przy tym stosownych przepisów (zachwycam się nad tym bo do tej pory w żadnym samochodzie tego nie miałem). Komend (poleceń) głosowych jeszcze nie uruchomiłem. Wyświetlacze radia i klimatyzacji - funkcjonalne ale niestety już rodem z poprzedniej epoki.
3. Silnik i spalanie- silnik nieco bardziej elastyczny (trochę większy moment obrotowy), ale niestety nie jest specjalnie oszczędny. W warunkach miejskich (tylko) udało mi się osiągnąć normę fabryczną czyli 7,8 (latem) - ale przeciętna przy moim sposobie jazdy to 9,0 - 9,4. W warunkach zimowych do 9,8 - 9,9l/100 km. Na trasie 5,8 - 6,3. Podejrzewam, że na autostradzie przy użyciu tempomatu byłoby to w okolicach 5,0.
4. Zawieszenie - zdecydowanie bardziej miękkie niż w poprzedniku. Przy obciążeniu 2 osoby + bagaż na większych nierównościach zawieszenie "dobija". Ale w trakcie codziennej eksploatacji jest przyjemnie komfortowe.
5. Wrażenia ogólne - uważam, że zrobiłem dobry zakup. Przed podjęciem ostatecznej decyzji brałem pod uwagę samochody podobnej wielkości innych marek ale po dłuższej analizie zrezygnowałem z nich.
6. Wady - moim zadaniem oczywiście cena. O ile poprzednik cieszył się dosyć dużym zainteresowaniem i zdobył sporą liczbę nabywców, tak tej wersji nie wróżę komercyjnego sukcesu. Mieszkam w Warszawie i jak do tej pory na ulicach spotkałem zaledwie dwa Ceed-y w nowym wydaniu. Ponadto silnik mógłby być nieco oszczędniejszy.

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

Re: Ceed po pół roku

22 sty 2013 14:40

Gratuluję i życzę dalszej radości z jazdy...po prostu KIA- Freude am fahren :ok ...ja też niedługo dołączę do klubu Kia Ceed SW II 1,6 GDI L....

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Ceed po pół roku

23 sty 2013 18:45

Ja także mam nowego ceeda 1,6 Gdi którego ujeżdżam od połowy roku i spalanie twojego autka mnie zaskoczyło.
Na liczniku ceedka mam 9tys mieszkam i pracuję także w Warszawie i sporo jeżdżę po mieście a komputer pokazuje średnio 6,7.
Może masz ciężką nogę lub coś z autkiem.Ogólnie słyszy się że ten silnik jest bardzo oszczędny co potwierdzam.
Życzę przyczepności w tym trudnym okresie.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Ceed po pół roku

23 sty 2013 19:35

yanusw napisał(a):przeciętna przy moim sposobie jazdy to 9,0 - 9,4. W warunkach zimowych do 9,8 - 9,9l/100 km.

No właśnie, to ciekawy masz sposób jazdy ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
dybekz
 

Re: Ceed po pół roku

24 sty 2013 09:57

Po prostu wie do czego służy pedał gazu, mnie ciekawi ile poprzednik mu palił przy takim samym stylu jazdy, było by jakiej porównanie czy z nowym pali więcej , bo może to nie do końca styl jazdy, jeszcze nie dawno to było normalne że po mieście silniki benzynowe o pojemności około 1600 cm paliły około 10 l.

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Ceed po pół roku

24 sty 2013 20:19

dybekz napisał(a):Po prostu wie do czego służy pedał gazu, mnie ciekawi ile poprzednik mu palił przy takim samym stylu jazdy, było by jakiej porównanie czy z nowym pali więcej , bo może to nie do końca styl jazdy, jeszcze nie dawno to było normalne że po mieście silniki benzynowe o pojemności około 1600 cm paliły około 10 l.

Poprzednio pro 1,6 benzyna i spalanie o literek większe.

AUTOR WĄTKU
dybekz
 

Re: Ceed po pół roku

25 sty 2013 08:29

studzio napisał(a): mieszkam i pracuję także w Warszawie i sporo jeżdżę po mieście a komputer pokazuje średnio 6,7.

Ten litr więcej to rozumiem przy spokojnej jeździe po Warszawie, mi w kombiaku tez tak wychodzi ale te 6,7 w tym 1,6 GDI to aż trochę szokuję, jeżeli cie komp nie oszukuje to moje szczere gratulacje i życzę pociechy z jazdy.

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

Re: Ceed po pół roku

25 sty 2013 08:39

no ja mam teraz spalanie w swoim 1,6 crdi (115 KM) na poziomie 7,1 l/100 km zrobione prawie wyłącznie w mieście, więc ten rezultat 6,7 l mnie zaskakuje...zobaczymy ile mi będzie wychodzić bo w poniedziałek odbieram 1,6 GDI :ok :mrgreen: ...obawiam się, że będzie zdecydowanie więcej niż 6,7 l bo nogi lekkiej nie mam...tzn. nie lubię się ślimaczyć, albo może wykupie kurs ecodrivingu :)

AUTOR WĄTKU
Fuerte
 

Re: Ceed po pół roku

25 sty 2013 10:09

W moim 1.6 benzynka jak jadę rozsądnie, bez szaleństw to spalanie takie jak podaje producent, no czasem o 0,2l większe. Ale jestem zadowolony. Myślę, że sporo zależy od stylu jazdy.

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Ceed po pół roku

25 sty 2013 22:07

Podałem dane według wskazań licznika.Jeżdzę jak jeżdżę a czy spokojnie to w Wawie trudna sprawa.Tu się więcej stoi jak jeździ a to powinno negatywnie wpływać na spalanie.Dołączam fotkę stanu licznika.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d305cd2dbf6a7bca.html

AUTOR WĄTKU
pafnucy7
 

Re: Ceed po pół roku

26 sty 2013 09:25

Witam Kolegów

Także od tygodnia jestem posiadaczem Cee'da 1.6 GDI "L"+FUN + Skrzynia DCT, jestem mile zaskoczony Kijanka in plus oczywiscie :) Jak narazie po przejechaniu 500km spalanie srednie 8.0l jazda mieszana. Zobaczymy jak bedzie dalej ze spalaniem w przyszlym tygodniu troszke dluzsza trasa 300km zobaczymy jakie bedzie spalanie. Pozdrowienia dla wszystkich.

AUTOR WĄTKU
Kuba_eM
 

Re: Ceed po pół roku

26 sty 2013 09:51

Hej,
Pafnucy7, mnie w podobnej konfiguracji (hatchbag) spalanie średnie 7,4 w jeździe mieszanej. Co prawda to dopiero wstęp - tylko po półtoratygodniowej eksploatacji i również nie za duży dystans, ale jazda zarówno po autostradzie, jak i po kiepsko odśnieżonych drogach podmiejskich. I również jestem baaaaardzo zadowolony.
Szerokiej drogi dla Was wszystkich :-)
Pozdrawiam,
Kuba

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Ceed po pół roku

26 sty 2013 16:56

studzio napisał(a):Podałem dane według wskazań licznika.Jeżdzę jak jeżdżę a czy spokojnie to w Wawie trudna sprawa.Tu się więcej stoi jak jeździ a to powinno negatywnie wpływać na spalanie.Dołączam fotkę stanu licznika.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d305cd2dbf6a7bca.html

Przepraszam za nieaktywny link.Już wszystko gra.

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Ceed po pół roku

26 sty 2013 20:36

Czy wśród kipiących szczęściem użytkowników Nowych Cee`dów z silnikiem 1,6 GDI jest ktoś, kto wcześniej jeździł Pro_ceed`em z silnikiem 1,4 DOHC 109 KM?
Chodzi mi o porównanie "przyjemności" jazdy, "żwawości" silnika i komfortu podróżowania.

Zastanawiałem się nad kupnem kolejnego Pro_cee`da ale teraz "wahom sie". :ha

Wyglądają prawie identycznie, wymiary też te same, cena ta sama. Jak kupowałem swoje autko w 2008 r. to kilka tysięcy było tańsze od wersji 5-cio drzwiowej. Te kilka tysięcy "zainwestowałem" a automatyczną klimatyzację i wszystkie dostępne trzyliterowe systemy coś tam wspomagające, jakie tylko oferował producent. Teraz cena ta sama, więc tak myślę sobie, po jaką cholerę mam wyskakiwać z auta, jak przyjdzie mi ochota kogoś zabrać. ;)
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Ceed po pół roku

27 sty 2013 11:26

studzio napisał(a):Podałem dane według wskazań licznika.Jeżdzę jak jeżdżę a czy spokojnie to w Wawie trudna sprawa.Tu się więcej stoi jak jeździ a to powinno negatywnie wpływać na spalanie.Dołączam fotkę stanu licznika.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d305cd2dbf6a7bca.html


Podoba mi się twoje spalanie :ok
Mam nadzieję, że też się takim pochwalę :ha
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Kuba_eM
 

Re: Ceed po pół roku

27 sty 2013 11:43

awer napisał(a):Czy wśród kipiących szczęściem użytkowników Nowych Cee`dów z silnikiem 1,6 GDI jest ktoś, kto wcześniej jeździł Pro_ceed`em z silnikiem 1,4 DOHC 109 KM?
Chodzi mi o porównanie "przyjemności" jazdy, "żwawości" silnika i komfortu podróżowania.

Ja nie jeździłem Pro_ceed`em - niestety nie mam porównania jego do 1,6 GDI...

AUTOR WĄTKU
dybekz
 

Re: Ceed po pół roku

27 sty 2013 20:56

awer napisał(a):Czy wśród kipiących szczęściem użytkowników Nowych Cee`dów z silnikiem 1,6 GDI jest ktoś, kto wcześniej jeździł Pro_ceed`em z silnikiem 1,4 DOHC 109 KM?
Chodzi mi o porównanie "przyjemności" jazdy, "żwawości" silnika i komfortu podróżowania.


Najlepiej idź do salonu i wykonaj jazdę próbną to nic nie kosztuje i osobiście sobie porównasz jaka jest różnica.

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Ceed po pół roku

28 sty 2013 08:09

Żartowniś z Ciebie. Nie wiem jak wyglądała Twoja jazda próbna lub jazdy próbne. Ja swoje raczej określiłbym, jako krótki "spacerek za kółkiem", przejechany w takim samym zresztą tempie. W jednym z śląskich salonów jazdę odbyłem samochodem z placu (bez tablic rejestracyjnych) po osiedlowych dróżkach, a w drugim, jeszcze przed wyjazdem z salonu, sprzedawca poprosił by nie przekraczać prędkości 80 km/h i gwałtownie nie przyśpieszać. :ha

Jak już Nowy Pro_cee`d pojawi sie w salonach, a ja dojrzeję do zakupu, to z pewnością skorzystam z Twojej podpowiedzi. Teraz chodziło mi tylko o takie ogólne wrażenie, po przesiadce do nowego modelu. ;)
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Ceed po pół roku

28 sty 2013 21:00

awer napisał(a):W jednym z śląskich salonów jazdę odbyłem samochodem z placu (bez tablic rejestracyjnych) po osiedlowych dróżkach, a w drugim, jeszcze przed wyjazdem z salonu, sprzedawca poprosił by nie przekraczać prędkości 80 km/h i gwałtownie nie przyśpieszać.

Ja z kolei w jednym z katowickich salonów dostałem ceeda po południu w piątek i zwróciłem w południe w sobotę. Jedyne obostrzenie to limit 200 kmów i zatankowanie auta po jeździe. Taka jazda rzeczywiście pozwoliła sprawdzić silnik w różnych warunkach. Jak widać co salon to obyczaj

AUTOR WĄTKU
yanusw
 

Re: Ceed po pół roku

29 sty 2013 11:34

Dosyć wysokie spalanie w moim przypadku wynika głównie z tego, że nie cierpię "żółwiego" tempa - zmieniają się światła to po prostu ruszam a nie dopiero zastanawiam się, który bieg mam wrzucić. I jeszcze jedno - jak na starcie spod świateł czasami widzę zdumione miny kierowców golfów, aurisów czy innych focusów to jest to dla mnie bezcenne.
Ale pieszcząc pedał gazu delikatniej niż kochankę osiągnąłem fabryczne 7,8 wyłącznie po mieście.
Natomiast 6,7 z silnikiem 1,6 GDI tylko po mieście - wybaczcie, ale nie wierzę. Natomiast średnie spalanie 6,7 w cyklu mieszanym - jak najbardziej tak.

Następna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl