Wymiana kierownicy na skórzaną

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
elektor
 

Wymiana kierownicy na skórzaną

10 kwi 2011 20:16

Witam,
Mam Ceeda SW MR 2008 Optimum ze zwykłą kierownicą bez tempomatu (oczywiście przed FL :))
Planuję ją zmienić na skórzaną używaną. Czy istnieje możliwość, że któraś może nie pasować ?
Może ktoś się orientuje czy były jakieś zmiany konstrukcyjne w tym zakresie ?
Czy po wymianie trzeba ją kodować w ASO ?

AUTOR WĄTKU
rybkin
 

Re: Wymiana kierownicy na skórzaną

10 kwi 2011 22:19

Ja wymieniałem sam miesiąc temu w garażu(na odłączonym aku !!!).Żadnych błędów nie było,wiec nie trzeba było nic kodować.O ile wiem nie było żadnych zmian,jedyne są z tempomatem i bez.

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana kierownicy na skórzaną

10 kwi 2011 23:09

elektor napisał(a):Witam,
Mam Ceeda SW MR 2008 Optimum ze zwykłą kierownicą bez tempomatu (oczywiście przed FL :))
Planuję ją zmienić na skórzaną używaną. Czy istnieje możliwość, że któraś może nie pasować ?
Może ktoś się orientuje czy były jakieś zmiany konstrukcyjne w tym zakresie ?
Czy po wymianie trzeba ją kodować w ASO ?

jeśli mogę zasugerować to zamiast zmieniać obszyj swoją..wszyscy którzy mieli porównanie między fabryczną skórą a obszyciem mówią że fabryczna jest nędzna..a kasa będzie podobna

jeśli jesteś z wawy to mogę Ci pokazać jak wygląda obszyta..moim zdaniem lepiej niż fabrycznie skórzana..jedyna przewaga kupna na allegro oryginalnie skórzanej to fakt że wymiana zajmie 2min a tutaj musisz zdjąć i oddać na pół dnia do fachowca
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
elektor
 

Re: Wymiana kierownicy na skórzaną

11 kwi 2011 06:25

Hm...
Moze faktycznie obszycie byłoby lepszym pomysłem.
Jedynie co to interesowałaby mnie obszycie maksymalnie na wzór oryginału.
Czy mógłby któryś z kolegów zrobić parę fotek (ze zbliżeniem szwów i łączeń) oryginalnej kierownicy skórzanej z auta przed FL ?
Byłbym bardzo wdzięczny. drinkss
mój mail: elektor75<małpa>gmail.com

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana kierownicy na skórzaną

11 kwi 2011 12:43

elektor napisał(a):Hm...
Moze faktycznie obszycie byłoby lepszym pomysłem.
Jedynie co to interesowałaby mnie obszycie maksymalnie na wzór oryginału.
mój mail: elektor75<małpa>gmail.com

ale widziałeś na żywo oryginalną? to taki dobry wzór Twoim zdaniem? kurcze nie mam pod ręką fotek swojej kiery gdzie mam połączenie perforowanej skóry z gładką..rozumiem że obawiasz się że będzie widać że to nieoryginalne...i kojarzy ci się z takimi pokrowcami na kierę z tesco ale...zaufaj mi dobrze obszyta kiera wygląda na zupełnie fabryczną
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
minister
 

Re: Wymiana kierownicy na skórzaną

11 kwi 2011 12:54

Zgadzam się z jjs - skóra którą daje kia jest nedznej jakości. poza tym obszywając w firmie masz mozliwosc wyboru szwów, koloru nici, koloru skory, jej faktury. A sama skóra też jest wyzszej jakości i dłużej wytrzyma. widzialem ostatnio kierownice w ceedzie po niecalych 100 tys km. wygladalo to naprawde nedznie.

AUTOR WĄTKU
rybkin
 

Re: Wymiana kierownicy na skórzaną

11 kwi 2011 21:51

ale widziałeś na żywo oryginalną? to taki dobry wzór Twoim zdaniem? kurcze nie mam pod ręką fotek swojej kiery gdzie mam połączenie perforowanej skóry z gładką..rozumiem że obawiasz się że będzie widać że to nieoryginalne...i kojarzy ci się z takimi pokrowcami na kierę z tesco ale...zaufaj mi dobrze obszyta kiera wygląda na zupełnie fabryczną[/quote]


Ale pojechałeś z ta fabryczna,kiera,jak kiera.W zimę nie zimna,w lato ręce się nie pocą,po to jest.Mnie moja kosztowała 150 zl,obszycie o 100 co najmniej drożej,plus brak samochodu.Kasa,kasa,nie liczyłbym kasy ,nie kupiłbym Kia.

AUTOR WĄTKU
rybkin
 

Re: Wymiana kierownicy na skórzaną

11 kwi 2011 21:58

rybkin napisał(a):ale widziałeś na żywo oryginalną? to taki dobry wzór Twoim zdaniem? kurcze nie mam pod ręką fotek swojej kiery gdzie mam połączenie perforowanej skóry z gładką..rozumiem że obawiasz się że będzie widać że to nieoryginalne...i kojarzy ci się z takimi pokrowcami na kierę z tesco ale...zaufaj mi dobrze obszyta kiera wygląda na zupełnie fabryczną



Ale pojechałeś z ta fabryczna,kiera,jak kiera.W zimę nie zimna,w lato ręce się nie pocą,po to jest.Mnie moja kosztowała 150 zl,obszycie o 100 co najmniej drożej,plus brak samochodu.Kasa,kasa,nie liczyłbym kasy ,nie kupiłbym Kia.[/quote]

popatrz, fota z netu http://www.autogaleria.pl/fotografie/in ... 7&test=184

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana kierownicy na skórzaną

11 kwi 2011 22:13

rybkin napisał(a):
rybkin napisał(a):ale widziałeś na żywo oryginalną? to taki dobry wzór Twoim zdaniem? kurcze nie mam pod ręką fotek swojej kiery gdzie mam połączenie perforowanej skóry z gładką..rozumiem że obawiasz się że będzie widać że to nieoryginalne...i kojarzy ci się z takimi pokrowcami na kierę z tesco ale...zaufaj mi dobrze obszyta kiera wygląda na zupełnie fabryczną



Ale pojechałeś z ta fabryczna,kiera,jak kiera.W zimę nie zimna,w lato ręce się nie pocą,po to jest.Mnie moja kosztowała 150 zl,obszycie o 100 co najmniej drożej,plus brak samochodu.Kasa,kasa,nie liczyłbym kasy ,nie kupiłbym Kia.


popatrz, fota z netu http://www.autogaleria.pl/fotografie/in ... 7&test=184[/quote]

nie wiem czym się wzburzyłeś..skoro kiera to kiera to po co w ogóle skórzana..jak dobrze policzysz to lepiej może cienkie rękawiczki skórzane kupić? są bardziej wszechstronne :/

owszem jakbym dostał fabrycznie skórzaną z samochodem to bym nie dopłacił do zmiany obszycia..ale mając plastikową uważam że różnica między fabryką a dobrym obszyciem rzemieślniczym jest spora..i dlatego warto taką opcje rozważyć

nie chcesz płacić więcej nikt Cię nie zmusza..ale być może kolega elektor ma inne zdanie i wydaje mi się że forum to dobre miejsce na wymianę takich poglądów...
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
rybkin
 

Re: Wymiana kierownicy na skórzaną

11 kwi 2011 22:24

Właśnie,jak mówisz,po to jest forum :) Im więcej opinij ,tym lepiej.Pozdrawiam! :good

AUTOR WĄTKU
elektor
 

Re: Wymiana kierownicy na skórzaną

12 kwi 2011 10:41

Własnie dlatego obszycie dobrej jakosci skórą może być rozwiązniem.
Chcę jednak aby wyglądało jak fabryczna (kiedyś to auto będę przecież sprzedawał a nie chcę się tłumaczyć po co było obszyte itd.. )

Dlatego ponawiam prośbe o zdjęcie ze zbliżeniem kształtu szwów oryginalnej kierownicy
Łączenia już mniej więcej "obczaiłem"

dirtyweekender
Asystent Kierownika
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19 lip 2009 21:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wymiana kierownicy na skórzaną

12 kwi 2011 13:51

Kilka postow wyzej przeciez jest link ze zdjeciem fabrycznej kierownicy...
Pro_Ceed 1,6 DOHC Optimum+ Black Pearl 17"

AUTOR WĄTKU
elektor
 

Re: Wymiana kierownicy na skórzaną

12 kwi 2011 19:33

dirtyweekender napisał(a):Kilka postow wyzej przeciez jest link ze zdjeciem fabrycznej kierownicy...


Myślałem że wspominalem jasno, iz proszę o ZBLIŻENIE kształtu szwów...
Na tym zdjeciu nie widać ich dokładnie

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wymiana kierownicy na skórzaną

12 kwi 2011 19:56

elektor napisał(a):Myślałem że wspominalem jasno, iz proszę o ZBLIŻENIE kształtu szwów...

Może być?? ( fotki znalezione na portalu aukcyjnym)
PS czy tak ciężko wpisać szukane słowo w wyszukiwarkę z zakładką grafika:??
Obrazek
Obrazek
w/g mnie to jest taki ścieg:
Obrazek
Niestety nie znalazłem schematu i opisu jak go wykonać :(
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
steinus
 

Re: Wymiana kierownicy na skórzaną

13 wrz 2011 10:42

Witam Jestem nowy na forum i mam pytanie dotyczące wymiany kierownicy w kia ceed.
Czy istnieje możliwość wymiany kierownicy z wersji przed liftingowej na wersje poliftingową?

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Wymiana kierownicy na skórzaną

13 wrz 2011 10:48

steinus napisał(a):Witam Jestem nowy na forum

Witam. A kolega zapoznał się z zasadami na forum?
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Korek5
 

Re: Wymiana kierownicy na skórzaną

11 paź 2011 14:34

W sumie nigdy nie myślałem o skórzanej kierownicy, ale nie wydaje mi się aby było to drogie.
Na favore.pl znalazłem obszywanie kierownicy za 120 zł
http://www.favore.pl/10323_obszywanie-k ... askie.html
Co prawda jest to ford, ale ile takiej skóry może pójść na kierownicę. Zapewne tapicerzy mają już schematy obszywania i wykrawki,
więc obszycie zajmie im ja wiem godzinę? Ale mówię, nie wiem tego na pewno.

spirosun
Klubowicz
 
Posty: 74
Dołączył(a): 03 kwi 2015 04:48
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL HB, 1600 ON 90KM
2010, Comfort+

Re: Wymiana kierownicy na skórzaną

12 maja 2017 07:23

Podbijam temat, tez chce oddac kiere ale pytanie jakim kluczem/,sruboktretem odkrecic puduszke? Chodzi o te glebokie sruby.

AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Wymiana kierownicy na skórzaną

12 maja 2017 16:25

Yyy u mnie w FL jest to torx a niech strzelę T30 ale głowy za to nie daję.

Avatar użytkownika
Fancik
Brygadzista
 
Posty: 83
Dołączył(a): 26 wrz 2016 05:00
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Kia Ceed zmiana Kia XCeed

Re: Wymiana kierownicy na skórzaną

25 cze 2017 17:21

witam
Pozwolę się dołączyć z moim pytaniem .
Czy obszywaliście oryginalną kierownicę od C2 . W serwisie raczej mi doradzali wymianę na skórzaną oryginalną . Twierdzą że w zależności od grubości skóry i ewentualnych zgrubień na szwach może być problem z prawidłowym założeniem elementów plastikowych , tak aby się nie wyginały ......co o tym mylicie...... :smile:
Kia Ceed 1.4 100KM 2013
Kia XCeed 1.5 160 KM automat

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 19 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl