Czujniki parkowania

Lubią ten wątek: Dariusz84
AUTOR WĄTKU
Dariusz84
Dopiero co...
 
Posty: 4
Dołączył(a): 01 lis 2021 14:49
Lokalizacja: Opoczno
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 ON 110KM
2012

Czujniki parkowania

16 lut 2022 07:41

Witam czy może ktoś się orientuje czy i jak tak to gdzie i który bezpiecznik odpowiada za czujniki parkowania kia cee'd 2 mam problem z czujnikami parkowania wszystkie nie działają wiązkę sprawdziłem jest ok jeden czujnik miałem zgnity wymieniłem go i nadal nie działają

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Czujniki parkowania

16 lut 2022 16:46

A działały wcześniej? Problem z czujnikami to też może być związane z podłączeniem pod wsteczny. Przewod chyba jest podpięty pod skrzynię. Tam też mógł zgnić.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

AUTOR WĄTKU
Dariusz84
Dopiero co...
 
Posty: 4
Dołączył(a): 01 lis 2021 14:49
Lokalizacja: Opoczno
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 ON 110KM
2012

Re: Czujniki parkowania

16 lut 2022 20:44

Tak wszystko działało aż przestało po zdemontowaniu zderzaka jeden czujnik zgnity nie wiem jak tu zdjęcie dodać bym pokazał ale wymieniłem go i nadal nic nie działa sprawdzam i reszta też nie działa tak mi się wydaje że ten jeden zrobił zwarcie i dlatego nie działa ktoś kiedyś pisał że w ASO bezpiecznik wymienili ale który nie napisał dlatego pytam może ktoś wie

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Czujniki parkowania

16 lut 2022 22:34

Bezpiecznik to MODULE 2, czwarty od lewej na samej gorze, czerwony 10A. Ale nie działałoby więcej urządzeń. Bezpiecznik zabezpiecza:
Moduł elektrycznego hamulca postojowego, przemiennik DC-DC (z ISG), wyłącznik poziomowania wiązki świateł reflektorów głównych, moduł sterowania A/C, czujnik tylnego układu wspomagania parkowania, moduł sterowania inteligentnego ukladu wspomagania parkowania, lampa L/P reflektora głównego, wskaźnik dźwigni zmiany biegów ATM, wyłącznik na konsoli środkowej, wyłącznik dolnej poduszki zderzeniowej, moduł podgrzewacza siedzenia kierowcy/pasażera, moduł IMS kierowcy.
Inna sprawa, że wilgoć mogła uszkodzić centralkę sterującą czujnikami. Trzeba rozkręcić moduł sterujący i sprawdzić czy nie zbiera się tam wilgoć. Wtedy przesuszyć i zabezpieczyć.
No i na końcu - przycisk przed dźwignią zmiany biegów takie P z OFF nie świeci się? Bo jeśli tak trzeba "zgasić".
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

AUTOR WĄTKU
Dariusz84
Dopiero co...
 
Posty: 4
Dołączył(a): 01 lis 2021 14:49
Lokalizacja: Opoczno
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 ON 110KM
2012

Re: Czujniki parkowania

17 lut 2022 14:52

Witam a może wiesz gdzie znajduje się ten moduł sterujący . Gdzie oni go schowali w słupku go nie ma z tyłu w bagażniku też nie ma Bezpieczniki sprawdziłem są ok ten przycisk też jest wyłączony .

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Czujniki parkowania

17 lut 2022 16:00

Niestety nie wiem ale pewnie gdzieś w sieci ktoś to opisał. Może wieczorem dam rade zajrzeć do tego ruskiego manuala.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

AUTOR WĄTKU
Dariusz84
Dopiero co...
 
Posty: 4
Dołączył(a): 01 lis 2021 14:49
Lokalizacja: Opoczno
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 ON 110KM
2012

Re: Czujniki parkowania

17 lut 2022 17:30

Witam szukam w sieci i nic nie mogę znaleźć jedynie tylko to że z lewej strony w bagażniku ale u mnie tej centralki tam nie ma kable tylko są i idą do podsufitki czy to możliwe że schowane to jest gdzieś w zegarach lub za radiem

Powrót do PILNA INFORMACJA DLA FOROWICZÓW

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl