OLEJ

Zanim zaczniesz pytać, może tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. I pamiętaj - na samym początku zalecamy przeczytać instrukcję obsługi auta !!
lalas
 

20 gru 2007 20:13

wymieniałem podstawowe rzeczy wchodzące w zakres przeglądu, zapłaciłem 740 zł 8-) prawie jak w Mercedesie, koszt robocizny 355 zł, koszt częsci 409, dali mi jakąś śmieszną zniżkę i wyszło 740 zł
Przegląd robiłem w MOTO, chyba nastepnym razem pojadę do Łazisk, zobaczę co tam oferują, teraz nie miałem czasu :)

less
 

20 gru 2007 20:28

czyli wymieniałeś filtry oleju, paliwa, powietrza i p.pyłkowy?

vitaras
 

20 gru 2007 21:15

jesli filtr paliwa to chyba dobrowolnie. Zalecana wymiana co 30 000.

lalas
 

20 gru 2007 22:05

less napisał(a):czyli wymieniałeś filtry oleju, paliwa, powietrza i p.pyłkowy?


na fakturce widnieje wymiana filtra p/pyłkowego, mam nadzieje że to filtr powietrza i przeciw pyłkowy, jutro zobaczę filtr powietrza z ciekawości, filtr oleju, olej odgrzybianie klimy i uszczelka korka oleju :)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

21 gru 2007 09:47

napisz Misiu ile co może w kija nawet części róznie kosztuja
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

lalas
 

21 gru 2007 09:53

sensor napisał(a):napisz Misiu ile co może w kija nawet części róznie kosztuja


spoko będe w domu to scana zrobie, fakture mam w domu :)

less
 

21 gru 2007 20:18

vitaras napisał(a):jesli filtr paliwa to chyba dobrowolnie. Zalecana wymiana co 30 000.

skoro co 30 kkmów to w dieslu co 20 kkmów (czyli co każdy przegląd) :D

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

22 gru 2007 16:06

lalas scana nie potrzebujemy:D
tylko ceny chcemy znać:D
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

vitaras
 

22 gru 2007 16:40

<span>less</span> napisał(a):skoro co 30 kkmów to w dieslu co 20 kkmów (czyli co każdy przegląd)


Jak Ci się chce wywalać 125 zeta dodatkowo to zmieniaj co 20 kkm. Instr mowi o 30 kkm dla diesla.

less
 

23 gru 2007 16:32

vitaras napisał(a):
<span>less</span> napisał(a):skoro co 30 kkmów to w dieslu co 20 kkmów (czyli co każdy przegląd)


Jak Ci się chce wywalać 125 zeta dodatkowo to zmieniaj co 20 kkm. Instr mowi o 30 kkm dla diesla.

I co pojedziesz pomiędzy przeglądami na ekstra wymianę fitra?

vitaras
 

23 gru 2007 17:22

<span>less</span> napisał(a):I co pojedziesz pomiędzy przeglądami na ekstra wymianę fitra

W moim przypadku to nie problem. To kwestia uzgodnienia godziny bo serwis mam na najczęściej uczęszczanej przeze mnie trasie. :) Jednak przyznaje bez bicia , ze wymieniłem na 20000. Na zime wolę mieć filterek czysty. :)

lalas
 

25 gru 2007 13:02

sensor napisał(a):lalas scana nie potrzebujemy:D
tylko ceny chcemy znać:D


dobra raport z przeglądu :D
filtr przeciw pyłkowy 80,65
uszczelka korka 2,00
środek do odgrzybiania klimy 21,61
olej silnikowy (Castrol Magnatec Professional 5W 30) 240 zł
filtr oleju 64,23
robocizna 335,00

nie wymieniali filtra powietrza, instrukcja zaleca sprawdzenie i ewentualną wymianę, aż spojrze jak ten filtr wygląda, jeśłio będzie faktycznie usyfiony pojade z ryjem do serwisu :evil:

lalas
 

25 gru 2007 13:05

vitaras napisał(a):
<span>less</span> napisał(a):I co pojedziesz pomiędzy przeglądami na ekstra wymianę fitra

W moim przypadku to nie problem. To kwestia uzgodnienia godziny bo serwis mam na najczęściej uczęszczanej przeze mnie trasie. :) Jednak przyznaje bez bicia , ze wymieniłem na 20000. Na zime wolę mieć filterek czysty. :)


kurcze ja zapomniałęm o tym filtrze, pojadę na extra wymianę przy 30 kkm, potem przy 40 kkm zrobie przegląd i przy 60kkm zrobię przegląd z wymianą filtra, akurat się te 2 wymiany nałożą na siebie :D potem będe wymieniał co 20 kkm :)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

28 gru 2007 13:44

leju 64 zł chiba duzó
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

lalas
 

28 gru 2007 18:18

sensor napisał(a):leju 64 zł chiba duzó


nie wiem czy dużo, po MOTO KIA w Katowicach wszystkiego można się spodziewać, moja noga już tam więcej nie stanie.


chwalcie się ile wy płaciliście za filtr oleju, będziemy mieć małe porównanie :roll:

KZ
 

28 gru 2007 18:25

lalas napisał(a):
sensor napisał(a):leju 64 zł chiba duzó


nie wiem czy dużo, po MOTO KIA w Katowicach wszystkiego można się spodziewać, moja noga już tam więcej nie stanie.


chwalcie się ile wy płaciliście za filtr oleju, będziemy mieć małe porównanie :roll:


OIDP to jakies 24 pln (w ASO Kia w WAW)

lalas
 

28 gru 2007 18:42

OIDP to oryginał czy zamiennik, podejrzewam, że zamiennik :D , ale kurka 3 razy tańszy :evil: , niech szlag trafi MOTO poraz kolejny to piszę :twisted:

Zoltar
 

28 gru 2007 21:09

Black napisał(a):panowie posluchajcie najwazniejsze jesli chodzi o olej do Diesla to musi byc w nim oznaczenie "C" w np: Klasa jakości: ACEA A3/B3/B4/C3, chodzi tu o to ze jest to olej przeznaczony do silnikow z filtrem czastek stalych. oczewiscie literka A oznacza ze olej moze byc tez do bezyny.

Pozdro


Przecież tu nie ma filtra cząstek.

Jesteś pewny, że C3 właśnie to oznacza ?

novee
 

10 sty 2008 11:47

Witam

Mam zamiar sobie lekko zchipować autko. Poza tym niedługo przegląd w moim 2.0 CRDi po 20 kkm i mam zamiar wlać do silnika coś lepszego niż serwisowy Castrol lub Lotos. Wybór jest ogromny, tylko ocipieć można. Na innych forach tuningowcy fetyszyzują Motula jako SuperHiperUltraTurboLux dla każdego auta.
Ja z ciekawości porównałem parę i np. Motul X-clean, który wybiera dla mojego auta wyszukiwarka Motula, w cenie prawie 300zł (trzeba kupić 5l i 1l) jest wg. parametrów wcale nie lepszy niż podobno szwajcarski Midland Synova, którym handlują obok mojej firmy. Midland kosztuje jakies 180-190zł. Powoli głupieje :?

less
 

10 sty 2008 17:46

novee napisał(a):Witam

Mam zamiar sobie lekko zchipować autko. Poza tym niedługo przegląd w moim 2.0 CRDi po 20 kkm i mam zamiar wlać do silnika coś lepszego niż serwisowy Castrol lub Lotos. Wybór jest ogromny, tylko ocipieć można. Na innych forach tuningowcy fetyszyzują Motula jako SuperHiperUltraTurboLux dla każdego auta.
Ja z ciekawości porównałem parę i np. Motul X-clean, który wybiera dla mojego auta wyszukiwarka Motula, w cenie prawie 300zł (trzeba kupić 5l i 1l) jest wg. parametrów wcale nie lepszy niż podobno szwajcarski Midland Synova, którym handlują obok mojej firmy. Midland kosztuje jakies 180-190zł. Powoli głupieje :?

Tylko niestety Midland jest teraz rozlewany pod Łodzią a to może wpłaywać na jakość

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Często zadawane pytania / FAQ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl