OLEJ

Zanim zaczniesz pytać, może tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. I pamiętaj - na samym początku zalecamy przeczytać instrukcję obsługi auta !!
vitaras
 

25 paź 2007 21:12

xyz
Ostatnio edytowano 14 lis 2007 00:56 przez vitaras, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

25 paź 2007 21:23

wiem wiem że pokazuje tylko do strony głownej
miałeś text skopiować albo ścieżkę opisz
nie widziałem tam o oleju nic
zreszta tam jest tyle rzeczy ze łatwo przeoczyć
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

vitaras
 

25 paź 2007 21:45

xyz
Ostatnio edytowano 14 lis 2007 00:57 przez vitaras, łącznie edytowano 1 raz

Black
 

26 paź 2007 20:04

panowie posluchajcie najwazniejsze jesli chodzi o olej do Diesla to musi byc w nim oznaczenie "C" w np: Klasa jakości: ACEA A3/B3/B4/C3, chodzi tu o to ze jest to olej przeznaczony do silnikow z filtrem czastek stalych. oczewiscie literka A oznacza ze olej moze byc tez do bezyny.

ja wlansie w tym tygodniu wlałem taki olej:

http://www.allegro.pl/item257963034_cas ... ratis.html

do swojego CRDi 1.6

a i bardzo wazne zeby nie przelac oleju jak juz robicie to sami bo bedzie wam wyrzucac z pod uszczelek na zewnatrz silnika.

Pozdro

vitaras
 

26 paź 2007 22:10

xyz
Ostatnio edytowano 14 lis 2007 00:57 przez vitaras, łącznie edytowano 1 raz

lalas
 

27 paź 2007 11:54

KZ napisał(a):
sensor napisał(a):na stronie castrola to nie znalaz?em ceeda nawet
wg mojej ksi??ki ceed benzyna to 5w30 i tego bym proponowa? wam si? trzyma?
nie poprawiac fabryki na si?e


To s?abo szuka?e? - kliknij w "Dobierz olej do swojego samochodu" i s? Cee'dy we wszystkich wersjach silnikowych...


wg stronki Castrola zalecany jest Edge Sport 0W 40 do silnika CRDI 8-)

kiaandrew
 

27 paź 2007 16:31

Witam
Pytanko do vitarasa, piszesz na pierwszym poście na 5 stronie tego tematu, że przy wyborze oleju do silnika CRDi wziąłeś również pod uwagę smarowanie łańcuszka rozrządu. Czytając to troszke zgupiałem bo sprzedawca jak kupowałem mojego ceeda 1,6 CRDi 115 to powiedział mi że w silnikach benzynowych jest łańcuszek rozrządu a w naszych dizelkach jest pasek. Jak to z tym jest.

less
 

27 paź 2007 17:02

kiaandrew napisał(a):Witam
Pytanko do vitarasa, piszesz na pierwszym poście na 5 stronie tego tematu, że przy wyborze oleju do silnika CRDi wziąłeś również pod uwagę smarowanie łańcuszka rozrządu. Czytając to troszke zgupiałem bo sprzedawca jak kupowałem mojego ceeda 1,6 CRDi 115 to powiedział mi że w silnikach benzynowych jest łańcuszek rozrządu a w naszych dizelkach jest pasek. Jak to z tym jest.

Pasek jest tylko w 2.0 CRDi a w obu 1.6 CRDi jest łańcuch

less
 

27 paź 2007 17:03

lalas napisał(a):
KZ napisał(a):
sensor napisał(a):na stronie castrola to nie znalaz?em ceeda nawet
wg mojej ksi??ki ceed benzyna to 5w30 i tego bym proponowa? wam si? trzyma?
nie poprawiac fabryki na si?e


To s?abo szuka?e? - kliknij w "Dobierz olej do swojego samochodu" i s? Cee'dy we wszystkich wersjach silnikowych...


wg stronki Castrola zalecany jest Edge Sport 0W 40 do silnika CRDI 8-)

Tylko Âże ten Castrol 0W40 ma niski TBN, czy to czasem nie jest jergo wada przy silniku diesla?

vitaras
 

27 paź 2007 17:30

xyz
Ostatnio edytowano 14 lis 2007 00:58 przez vitaras, łącznie edytowano 1 raz

less
 

27 paź 2007 17:57

no to jestem spokojniejszy co do TBNu

vitaras
 

27 paź 2007 21:15

xyz
Ostatnio edytowano 14 lis 2007 00:58 przez vitaras, łącznie edytowano 1 raz

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

29 paź 2007 18:45

Jak jest z tym filtrem cząstek stałych w 1.6CRDi? W gazecie motoryzacyjnej, testującej ten model napisali, że jest.To samo zrozumiałem na słowackiej stronie kii.

Wojtas
 

29 paź 2007 19:09

Dzisiaj wymieniłem olej w swoim Ceedzie po tysiącu stu kilometrach, serwis wlał olej Castrol SLX 5W30, zapłaciłem 300zł razem z filtrem oleju. Ale co ciekawe na fakturze napisane jest że weszło 4,5litra a w książce serwisowej pisze że wchodzi 5,3 - troszku to dziwne? :? .

vitaras
 

29 paź 2007 19:23

Rawemon .W wyciągu z homologacji miałem " bez filtra"
mi to loto bo mniej zachodu z wymianą itd


Wojtas, na GSW podają, że wlewa się 4,8 L. 5,3 to jest pojemność razem z filtrem. Ciekawie to podają bo filtr jest wysoko i olej spływa po wyłączeniu silnika. Chyba że jest jakiś zawór zwrotny. Licho wie. Mi wlali 5 i jest minimalnie za dużo. Za 1000km zejdzie do normy. :)

kiaandrew
 

29 paź 2007 19:29

Czyli 8 setek różnicy. Z tego co wiem to w serwisach nie spuszczają oleju przez korek zlewowy tylko używają wysysarki. Może, ale to jest tylko przypuszczenie, wysysarka nie wyciągnie wszystkiego do końca i że coś zostaje, jednak 8 setek to jest troszkę, zwłaszcza że mogło tam być troszkę syfu. A jeszcze jedno 5,3 litra podaje instrukcja bez filtra, a do filtra też wejdzie ze 3 setki. Więc już nie wiem. Jest jeszcze jedno wytłumaczenie, że faktura to jest proforma, bo i tak tyle samo kasują czy silnik diesla czy benzyna. Za niedługa ja też jadę na wymianę po 1000km, więc zobaczymy ile mnie wejdzie.

Wojtas
 

29 paź 2007 19:52

Dzięki za informację Vitaras, bo jakieś to dziwne mi się wydawało. Jak silnik mi wystygnie też sobie sprawdzę bagnecik od oleju. Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia bo na etykiecie od oleju którą mi powiesili pod maską jakiś fachowiec napisał że następna wymiana oleju za dziesięć tysięcy a mi sie wydawało że wymiany i przeglądy przy tym silniku robi sie co 20 000 albo co rok? Ja niewiem czy to ja jestem niedoinfomowany czy to serwis jest do bani?
Kiaandrew daj znać ile weszło oleju? Pozdrawiam

vitaras
 

29 paź 2007 19:59

Wg GSW razem z filtrem 5,3 a sam fitr 0,5. ( dla 1,6 crdi)

kiaandrew
 

29 paź 2007 20:55

Wojtas a napisz gdzie wymieniałeś olej u Pateckiego czy u Filipowicza. Bo widzę że jesteś z Krakowa. Ja dzwoniłem do Filipowicza zorientować sie w cenach i powiedział mi 350zł. Jednak kumpel jeździ do Dąbrowy Górniczej i bardzo chwili sobie tam serwis. Powiedzieli mi 200zł oczywiście z ich olejem. Chyba pojadę do nich bo dla mnie do Krakowa, czy do Dąbrowy to taka sama droga. Jednak olej wezmę swój.

Shred34
 

29 paź 2007 21:03

Za wymianę oleju u Pateckiego zapłaciłem 200zł z 10% zniżką (przez telefon wołali 220zł), tyle tylko, że wymiana była dla silnika 1.4 przez co oleju tez niewiele bo 3,3 litra. Olej i filtr w cenie.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Często zadawane pytania / FAQ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl