OLEJ

Zanim zaczniesz pytać, może tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. I pamiętaj - na samym początku zalecamy przeczytać instrukcję obsługi auta !!
Maxx72
 

15 kwi 2008 19:17

<span>popmart</span> napisał(a):czy wydaje się wam wiarygodny ? przecietna cena za ten produkt to 160-180 PLN .... tu za niecale 140 ?

Też się nad tym zastanawiam.
Na stacji Shell widziałem w cenie 209zł więc róznica byłaby znaczna.
Czy ktoś kupował już od tego sprzedawcy?
Czy oleje Shell są często podrabiane?

madagaskar1
 

15 kwi 2008 19:19

nie kupuj olejow na allegro vitaras zauważył słusznie jedz na stacje shell i tam kup

madagaskar1
 

15 kwi 2008 19:22

dziwi mnie jedna rzecz olej zalecany do ceeda to 5w30 aaaaaaaa 5w30 ma zakres temp od -30 do +20 a jak wiemy latem temperatury w Pollsce sa wysze

popmart
 

15 kwi 2008 19:34

<span>vitaras</span> napisał(a):To który byłby to LOTOS?


:? jednak się znalazł LOTOS TRAFFIC DIESEL 505.01 (w opisie na stronie lotosa jak byk stoi norma C3


<span>madagaskar1</span> napisał(a):nie kupuj olejow na allegro vitaras zauważył słusznie jedz na stacje shell i tam kup



jasne na shellu ten olejek kosztuje 210 PLN (4L) + 140 (2*1L) co daje ładną sumkę 350 PLN

w Pruszczu GD jest hurtownia / sklep tylko z shellem (maja beki, tony olejów do cieżarówek ogólnie olejarnia ;) i tam taki komplecik kosztuje ok 270 PL.... to już wolałbym tam

ale sprzedawca kusi wysłałem mu zapytanie z kilkoma pytaniami ma 700 pozytywów ... zobaczymy bo u niego za 6l zamknołbym się w 220 pln ...

BTW pan w serwisie twierdzi ze wchodzi 5,5 litra (CRDI 1,6) ??? ktoś coś wie ?

vitaras
 

15 kwi 2008 20:01

<span>popmart</span> napisał(a):jednak się znalazł LOTOS TRAFFIC DIESEL 505.01 (w opisie na stronie lotosa jak byk stoi norma C3

Zgadza się jest jeden jedyny do VW na pompowtryskach. Myślisz ,że taki każą nam lać? Cedziary w Polsce nie maja DPF, instrukcja mówi o wymianie co 20 kkm , czyli niby dlaczego C3? Ja jestem Za tym aby lać C3 ale dlaczego serwisy wprowadzaja taki zamęt. W instrukcji jest wszystko na ten temat a nam pozostaje wybrać markę oleju.

vitaras
 

16 kwi 2008 12:20

W czasie wizyty w ASO LEE w Komornikach, potknąłem się o ulotkę znanej firmy nafciarskiej LOTOS.

Odszczekuję moje watpliwosci i niedowierzanie, że nie ma oleju Lotos w dobrej klasie jakościowej.

I tak . W serii olejów KIA FORMULA jest olej LOTOS Synthetic Turbodiesel CRDI Kia Formula. Ufff. SAE 5W40, API SM/CF , ACEA A3/B4/C3. Jedyny zalecany do 1,6 i 2,0 crdi . ( jeśli mają DPF) .Cena ok 175/4L.

Do ceeda 1,4 1,6 2,0 benz. wypisali takie cuda:
LOTOS i dalej semisyntetic KIA FORMULA 10W40 ( SL I A3)
albo synthetic KIA FORMULA 5W30 (SL i A3)
lub synthetic KIA FORMULA 5W40 (SL i A3).

Czyli przegląd blacharski zaowocował jednocześnie zweryfikowaniem mojej wiedzy nt. olejów LOTOS.

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

16 kwi 2008 12:29

A ja zdjąłem reklamkę LOTOSU z tylnej szyby... Oj nieładnie... :P

P.S. I co, jest ta nalepka naszego klubu na drzwiach ?
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

vitaras
 

16 kwi 2008 12:31

<span>CEEDEEROM</span> napisał(a):I co, jest ta nalepka naszego klubu na drzwiach ?


A jakże. Wisi sobie jak należy. Niestraszny jej deszcz i słota. :D

popmart
 

16 kwi 2008 14:29

vitaras napisał(a):W czasie wizyty w ASO LEE w Komornikach, potknąłem się o ulotkę znanej firmy nafciarskiej LOTOS.

Odszczekuję moje watpliwosci i niedowierzanie, że nie ma oleju Lotos w dobrej klasie jakościowej.

I tak . W serii olejów KIA FORMULA jest olej LOTOS Synthetic Turbodiesel CRDI Kia Formula. Ufff. SAE 5W40, API SM/CF , ACEA A3/B4/C3. Jedyny zalecany do 1,6 i 2,0 crdi . ( jeśli mają DPF) .Cena ok 175/4L.

Do ceeda 1,4 1,6 2,0 benz. wypisali takie cuda:
LOTOS i dalej semisyntetic KIA FORMULA 10W40 ( SL I A3)
albo synthetic KIA FORMULA 5W30 (SL i A3)
lub synthetic KIA FORMULA 5W40 (SL i A3).

Czyli przegląd blacharski zaowocował jednocześnie zweryfikowaniem mojej wiedzy nt. olejów LOTOS.


tyljko że te Kia formula LOTOS da się kupić jedynie przez ASO ... a cena 175 4L jest bez sensu kompletnie bo nawet bym sie zastanowił nad jego wlaniem przy cenie 120-130 pln za 4L a tak wolę Helix Ultra EXTRA za 170PLN 4L .....

novee
 

16 kwi 2008 14:30

vitaras napisał(a):W czasie wizyty w ASO LEE w Komornikach, potknąłem się o ulotkę znanej firmy nafciarskiej LOTOS.

Odszczekuję moje watpliwosci i niedowierzanie, że nie ma oleju Lotos w dobrej klasie jakościowej.

I tak . W serii olejów KIA FORMULA jest olej LOTOS Synthetic Turbodiesel CRDI Kia Formula. Ufff. SAE 5W40, API SM/CF , ACEA A3/B4/C3. Jedyny zalecany do 1,6 i 2,0 crdi . ( jeśli mają DPF) .Cena ok 175/4L.


No sorry, 4 litry Lotosa za 175 to ja dziękuję. Wolę tego Midlanda którego mam w silniku (Axxept 5W-30 po zmianie z Synova 5W-40) w cenie 150zł za 6 litrów :D i moge go co 10kkm zmieniać. Mam mail od Kia Motors z Wawy, że nie mam filtra DPF. Jakbym miał filtr to Midland Synova 5W-30 wychodzi 180zł za 6 litrów.

A za cenę Lotosa to spokojnie Mobila dostanę :P

AndyCzarny
 

16 kwi 2008 14:34

tak Kia formula LOTOS tylko w ASO ale z tego co wiem to Lotos sprzedaje te same oleje bez nazwy KIA z identytcznymi oznaczeniami lepkości i jakosci
dla przykładu LOTOS Economic 5w30

vitaras
 

16 kwi 2008 15:02

Koledzy , wszystko się zgadza. Ja tylko wrzuciłem w skrócie treść ulotki. (nawet ładnie wydana. ) Są w niej wiadomości których dotąd nie miałem i podzieliłem się tym z Wami. U mnie do listy olejów dołączył jeden nowy i tyle. Kwestia marki, ceny, opini a w konsekwencji wyboru to juz indywidualna sprawa.
<span>vitaras</span> napisał(a):Odszczekuję moje watpliwosci i niedowierzanie, że nie ma oleju Lotos w dobrej klasie jakościowej


o to mi chodziło pisząc o lotosie. A dokładniej chodziło o lotosa C3.

popmart
 

16 kwi 2008 16:42

AndyCzarny napisał(a):tak Kia formula LOTOS tylko w ASO ale z tego co wiem to Lotos sprzedaje te same oleje bez nazwy KIA z identytcznymi oznaczeniami lepkości i jakosci
dla przykładu LOTOS Economic 5w30


tak wiec którym oleejem standardowym jest ten ?

KIA FORMULA jest olej LOTOS Synthetic Turbodiesel CRDI Kia Formula. Ufff. SAE 5W40, API SM/CF , ACEA A3/B4/C3. Jedyny zalecany do 1,6 i 2,0 crdi

bo jakoś znaleźć nie mogę .....

czy jego odpowiednikiem może być właśnie ten ? LOTOS TRAFFIC DIESEL 505.01

novee
 

16 kwi 2008 17:00

czy jego odpowiednikiem może być właśnie ten ? LOTOS TRAFFIC DIESEL 505.01


No chyba ten, ale jakis tajny/poufne bo za cholerę nie mogę jego pełnej specyfikacji znaleźć... tak samo zreszŧą jak Castrola EDGE na polskiej stronie Castrola. Coś nie mam zaufania do takich firm :P

AndyCzarny
 

16 kwi 2008 17:30

popmart napisał(a):
AndyCzarny napisał(a):tak Kia formula LOTOS tylko w ASO ale z tego co wiem to Lotos sprzedaje te same oleje bez nazwy KIA z identytcznymi oznaczeniami lepkości i jakosci
dla przykładu LOTOS Economic 5w30


tak wiec którym oleejem standardowym jest ten ?

KIA FORMULA jest olej LOTOS Synthetic Turbodiesel CRDI Kia Formula. Ufff. SAE 5W40, API SM/CF , ACEA A3/B4/C3. Jedyny zalecany do 1,6 i 2,0 crdi

bo jakoś znaleźć nie mogę .....

czy jego odpowiednikiem może być właśnie ten ? LOTOS TRAFFIC DIESEL 505.01


ja jedynie na tej stronie znalazłem odpowiedniki http://www.lotos.pl/produkty_opis/rodzina-lotos.html
i wydaje mi się że to właśnie ten LOTOS TRAFFIC DIESEL 505.01

popmart
 

16 kwi 2008 18:02

dokładną specyfikacje LOTOSA znajdziesz w PDF który mozna pobrać z ich strony

BTW czy olej z otwartej i do połowy zuzytej buteli bez problemu może stać rok i byc użyty na kolejnym przeglądzie ?

novee
 

16 kwi 2008 18:51

Pobrałem PDFa z całym katalogiem i danych tego 505.01 nie znalazłem. Co więcej w karcie charakterystyki produktu nie ma podanych wszystkich parametrów. To są jakieś jaja :lol:

http://www.lotos.pl/p/u/karty/lo_390_0_wyd1.pdf -właściwości fizykochemiczne na stronie 6 i 7

Może i ten olej wcale nie jest zły, tylko jak producent sam sobie go nie zbadał, to dziwne :? Albo się wstydzi :P

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

20 kwi 2008 10:26

closed
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Poprzednia strona
Powrót do Często zadawane pytania / FAQ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl