[C1FL] WYMIANA JEDNEGO Z TYLNYCH SENSORÓW PARKOWANIA

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
wwoytek
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 mar 2018 09:14
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
0, Comfort

[C1FL] WYMIANA JEDNEGO Z TYLNYCH SENSORÓW PARKOWANIA

25 mar 2018 18:36

Witam serdecznie
Jestem nowym klubowiczem. Posiadam ceed'a po lifcie 2010 rok kombi w dieslu. Mam pytanie o zlokalizowanie centralki od czujników parkowania. Gdzie się można znajdować i jak się do niej dostać. Muszę wymienić jeden z czujników. Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam
WWOY

sirmike
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2017 09:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2016, L + BUSINESS LINE

Re: WYMIANA JEDNEGO Z TYLNYCH SENSORÓW PARKOWANIA

25 mar 2018 21:24

Witam,
Ja też mam C1 po lifcie i u mnie też siadł jeden z czujników. Najpierw zorientowałem się po tym jak po włączeniu wstecznego załączeniu czujników towarzyszyło 3 krotne piknięcie - wyczytałem gdzieś w necie że to właśnie wskazanie na jakąś awarię. Następnie organoleptycznie sprawdziłem 4 sensory i wyszło, że nie działa mi drugi sensor od prawej. Też noszę się z zamiarem wymiany jednego sensora (nawet ktoś w moim temacie na forum podał linka do sklepu internetowego.
Podobno sensor mam ok 10 cm kable który na złącze skręcane skręca się z pozostałym przewodem idącym do centralki. Przy odrobinie szczęścia może wystarczy wymontować sensor ze zderzaka i rozpiąć tę złączkę. Ale podejrzewam że nie ma na kablu na tyle zapasu żeby udało się z zewnątrz wyciągnąć ze zderzaka sensor wraz z kablem tak żeby móc rozłączyć złączkę już po za zderzakiem. Dlatego ja myślę dobrać się do sensorów od spodu zderzaka (nie wiem jak to wygląda, czy dużo jest demontażu, czy zderzak nie jest wypełniony jakimś materiałem energochłonnym) i dlatego czekam z tym do porządnej wiosny lub lata.
U mnie w kombiaku centralka jest za poszyciem boku w bagażniku po prawej stronie.....

AUTOR WĄTKU
wwoytek
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 mar 2018 09:14
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
0, Comfort

Re: WYMIANA JEDNEGO Z TYLNYCH SENSORÓW PARKOWANIA

26 mar 2018 16:14

Dzięki za informację.
U mnie sensor po prostu jest rozwalony. Mierzyłem średnicę otworu i wynosi 20 mm. Nie chciałbym zdejmować zderzaka, tylko dostać się do centrali i może wymienić jeden nie działający sensor. Mam nadzieję że się uda.

Pozdrowienia
WWOY

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl