[C1 i C1FL] Uchwyt na bilety parkingowe

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Vontrobba
Przedszkolak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 05 wrz 2016 13:05
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 Pb 126KM
2010, Optimum

[C1 i C1FL] Uchwyt na bilety parkingowe

23 mar 2018 23:31

Poniżej krótka instrukcja montażu uchwytu na bilety parkingowe.

1. Kupujemy uchwyt na bilet parkingowy przeznaczony dla Skody - nr katalogowy 1Z0 867 159 A. Swój kupiłem w ASO Skoda za ok 3zł/szt.

Obrazek

2. Demontujemy osłonę słupka A.
2.1. Odkręcamy śrubę znajdującą się pod znaczkiem AirBag.

Obrazek

2.2. Odczepiamy osłonę od słupka poprzez pociągnięcie od góry w prawym kierunku. Osłona jest zamocowana na 3 kołkach. Są one dość elastyczne więc łatwo nie pękają.

Obrazek

Obrazek

3. Mocujemy uchwyt w wybranym przez nas miejscu. Ja zastosowałem taśmę dwustronną. Jeśli ktoś posiada opalarkę to można ten uchwyt trochę wymodelować, tak aby pasował do krzywizny słupka.

Obrazek

Obrazek

4. Demontujemy 3 kołki z plastikowej osłony. Wkładamy osłonę na swoje miejsce i zaznaczamy miejsca gdzie znajduje się uchwyt na bilety. Zaznaczenia te posłużą nam do nacięcia osłony.
Nacięcie to musimy zrobić z racji tego, że osłona po założeniu bardzo mocno dociśnie uchwyt uniemożliwiając włożenie jakiejkolwiek kartki grubości paragonu itp.
Skoda np. posiada słupki obite miękkim materiałem dlatego nacisk na uchwyt jest o wiele mniejszy.

Obrazek

5. Montujemy kompletną osłonę (z kołkami) i sprawdzamy czy bilety wchodzą lekko i tym samym nie wypadają.

6. Efekt końcowy przedstawia się następująco:

Obrazek

Obrazek

Jeśli ktoś podejmie się zadania i rozwiąże montaż uchwytu w inny/lepszy sposób niech się podzieli.

Od siebie dodam jeszcze, że szybszą opcją, niekoniecznie możliwą do realizacji w Ceed'ach (z racji plastikowej osłony) są uchwyty do kupienia w Juli.
https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/akcesoria-samochodowe/stylizacja-wnetrza-samochodu/uchwyty/uchwyt-do-biletow-619262?gclid=Cj0KCQjwy9LVBRDOARIsAGqoVnt2qcSBrdZmriJBKaMFmfznjiu76gVMTwYPexAQIyxLTPcKB8UBDoEaAnkmEALw_wcB

sirmike
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2017 09:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2016, L + BUSINESS LINE

Re: Uchwyt na bilety parkingowe

25 mar 2018 21:33

Witam,
Też się długi czas zastanawiałem nad czymś takim jak ma skoda, którą bardzo chciałem nabyć (octavia) ale pojawił się Ceed i muszę się z nim męczyć :palka:
Ja właśnie nabyłem taki uchwyt jak w Twoim linku z Julii tyle tylko, że zamawiałem z alliexpress jakoś za chyba 1,5 $ za 4 sztuki. Masz rację, że nie można go głęboko wcisnąć za osłonę z racji pewnie budowy szyby i słupka z osłoną. Ten kawałek plastiku z taśmą nie chce się do końca schować za słupkiem....
Dlatego Twój sposób i twój uchwyt wydaje mi się zdecydowanie lepszy. Widzę zatem że będę musiał nabyć taki oryginalny uchwyt skody o zrobić jak Ty. Jednak boje się demontować tę osłonę słupka z uwagi że za nią jest poducha.

a jak wrażenia z używania tego uchwytu tak zamontowanego jak to przedstawiłeś ? Czy uchwyt dobrze trzyma bilet parkingowy? Czy sam uchwyt nie odkleja się od słupka ?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Uchwyt na bilety parkingowe

25 mar 2018 21:37

Miałem uchwyt w dawno minionym okresie błędów i wypaczeń (służbowa Octavia), nie używałem tego dynksu, i tak papiery kładłem na deskę. Teraz w ogóle nie kupuję biletów, w SPP parkuje na miejscach, gdzie płacić nie muszę.
A swoją drogą ładny tutorial.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Vontrobba
Przedszkolak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 05 wrz 2016 13:05
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 Pb 126KM
2010, Optimum

Re: Uchwyt na bilety parkingowe

27 mar 2018 10:28

sirmike napisał(a): Jednak boję się demontować tę osłonę słupka z uwagi że za nią jest poducha.


No jest poduszka - też miałem obawy, czy nie wystrzeli, ale spokojnie - dla bezpieczeństwa zawsze możesz akumulator odłączyć.

sirmike napisał(a): a jak wrażenia z używania tego uchwytu tak zamontowanego jak to przedstawiłeś ? Czy uchwyt dobrze trzyma bilet parkingowy? Czy sam uchwyt nie odkleja się od słupka ?


Używa się tak jak powinno. Po montażu zastanawiałem się czy nie odpadnie, jednak dociska go osłona. Co więcej uchwyt jest wciśnięty na krawędź blachy, w dość ciasny sposób.
Jeśli jednak tak się stanie to wówczas poprawię metodę montażu i poprawię tutorial.

Avatar użytkownika
bart210
Dyrektor
 
Posty: 655
Dołączył(a): 04 lis 2016 11:06
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6T Pb 204KM
2014, XL

Re: Uchwyt na bilety parkingowe

27 mar 2018 11:31

Teraz w wielu miastach można płacić za postój na parkingu za pomocą aplikacji w telefonie. Nie trzeba biegać i szukać najbliższego parkomatu. Aplikacja jest też wygodna, gdy np. wykupisz bilet na 1h i czas Ci minie. Nie lecisz znowu do parkomatu tylko przedłużasz czas postoju w aplikacji. U mnie w Gliwicach sprawdza się to znakomicie bo płacę tyle ile rzeczywiście parkowalem auto, a nie 1h lub 2h do przodu. Auto stało 27min to płacę za 27min :)

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Uchwyt na bilety parkingowe

27 mar 2018 11:51

Jest tak jak piszesz. Ale dobrze jest zostawić info ze płatność jest przez aplikacje.
I tu wracamy do klipsa. ;)

Wysłane z SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Uchwyt na bilety parkingowe

27 mar 2018 12:19

bart210 napisał(a):wielu miastach można płacić za postój na parkingu za pomocą aplikacji w telefonie

George napisał(a):dobrze jest zostawić info ze płatność jest przez aplikacje.


a najlepiej włożyć....telefon :cool: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :yah:
PS. Kiedyś dostałem gadżeta od KMP podobna zasada ale na przyssawkę...i też spełnia swoje zadanie :geek:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
bart210
Dyrektor
 
Posty: 655
Dołączył(a): 04 lis 2016 11:06
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6T Pb 204KM
2014, XL

Re: Uchwyt na bilety parkingowe

27 mar 2018 13:11

George napisał(a):Jest tak jak piszesz. Ale dobrze jest zostawić info ze płatność jest przez aplikacje.
I tu wracamy do klipsa. ;)

Wysłane z SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Nie ma takiego obowiązku. Jeszcze nigdy nie miałem problemu z tym, że nie ma kwitka za szybą, a płaciłem w ten sposób za postój w wielu miastach. Zresztą gminy/miasta same zalecają korzystanie z aplikacji mobilnych.
A zresztą każdy niech robi to co lubi :)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Uchwyt na bilety parkingowe

27 mar 2018 18:54

Byłem na Złocie i dostałem taki z logo KIa na przylepiec na szybę , trzym atak ze karcie inwalidy daje rade
W nokautów sa do kupienia tez widziałem kiedyś
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Vontrobba
Przedszkolak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 05 wrz 2016 13:05
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 Pb 126KM
2010, Optimum

Re: Uchwyt na bilety parkingowe

29 mar 2018 09:12

bart210 napisał(a): Auto stało 27min to płacę za 27min :)


Gorzej jak zapomnisz zapłacić zaraz przed odjazdem i wyłączyć aplikacji. Ona będzie ciągle naliczać i wszelkie oszczędności idą w ... :sad:

Avatar użytkownika
bart210
Dyrektor
 
Posty: 655
Dołączył(a): 04 lis 2016 11:06
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6T Pb 204KM
2014, XL

Re: Uchwyt na bilety parkingowe

29 mar 2018 09:17

Vontrobba napisał(a):
bart210 napisał(a): Auto stało 27min to płacę za 27min :)


Gorzej jak zapomnisz zapłacić zaraz przed odjazdem i wyłączyć aplikacji. Ona będzie ciągle naliczać i wszelkie oszczędności idą w ... :sad:
Mylisz się, z góry deklarujesz na jak długo parkujesz. Aplikacja informuje, jeśli czas postoju się kończy i wtedy przedłużasz bilet. Jak zakonczysz wcześniej parkowanie to płacisz tylko za wykorzystany czas.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Vontrobba
Przedszkolak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 05 wrz 2016 13:05
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 Pb 126KM
2010, Optimum

Re: Uchwyt na bilety parkingowe

30 mar 2018 10:52

bart210 napisał(a):Mylisz się, z góry deklarujesz na jak długo parkujesz. Aplikacja informuje, jeśli czas postoju się kończy i wtedy przedłużasz bilet. Jak zakonczysz wcześniej parkowanie to płacisz tylko za wykorzystany czas.


Ja używam SkyCash, które połączone jest z MobiParking i tam masz 3 opcje płatności za parkowanie - Start/Stop, Na Czas oraz Za kwotę. I w przypadku tej pierwszej opcji jak zapomnisz wyłączyć to będzie Ci ciągle naliczać.

Nie wiem jak jest w innych aplikacjach bo nie używam.
Ostatnio edytowano 31 mar 2018 17:13 przez Vontrobba, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Uchwyt na bilety parkingowe

30 mar 2018 11:26

To słabo.
Mobilet pomyślał.

Wysłane z SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Avatar użytkownika
bart210
Dyrektor
 
Posty: 655
Dołączył(a): 04 lis 2016 11:06
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6T Pb 204KM
2014, XL

Re: Uchwyt na bilety parkingowe

30 mar 2018 12:53

George napisał(a):To słabo.
Mobilet pomyślał.

Wysłane z SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Też korzystam z mobilet i sprawdza się bardzo dobrze.
Prawdą jest niestety to, że w niektórych mniejszych miastach i tak trzeba kupować bilet u parkingowego.

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Uchwyt na bilety parkingowe

30 mar 2018 12:58

George napisał(a):To słabo.
Mobilet pomyślał.

Wysłane z SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Pango również.

Minusem Mobilet jest, że mając 2 telefony i jedno konto musisz się za każdym razem logować.
Obrazek

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl