[C2FL] Wymiana h7 na ledy

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

Ulcia
Przedszkolak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 26 lut 2018 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 110KM
2013, Nie wiem

Re: Wymiana h7 na ledy

05 sty 2019 13:15

Ryba4 napisał(a):Kolega zrobił po prostu druciarstwo, nie ma co oglądać...

Aha to już wszystko jasne :D żadnego druciarstwa bo potem można płakać przy kontroli...

Avatar użytkownika
xon
Kierownik
 
Posty: 563
Dołączył(a): 30 gru 2018 20:04
Lokalizacja: WWA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 Pb 280KM
2014, GT XL

Re: Wymiana h7 na ledy

06 sty 2019 14:31

Ulcia napisał(a):A możesz pokazać jakieś zdjęcia jak to wygląda?

Zrobię dla Ciebie zdjęcia.

Ulcia napisał(a):Czyli nie masz żarówek h7 a 2 ledy tak czy jak bo nie bardzo rozumiem u mnie są ledy na których jeżdżę w dzień i jak zapada zmrok to automatycznie włączają się h7 a ledy świecą się dalej razem z h7, ale słabiej.

Mówisz o światłach do jazdy dziennej i mijania, ja to zamontowałem jako drogowe, potocznie długie, których używam od święta.
W GT jest są dzienne / postojowe LED, taka krateczka z 4 kostek, a mijania są Xenony fabrycznie.
W bagażniku zawsze mam oryginalne H7 drogowe, które miałem wcześniej, masz 15 minut przy kontroli na usunięcie "usterki".

Ryba4 napisał(a):Kolega zrobił po prostu druciarstwo, nie ma co oglądać...

Druciarstwo? Rozwiń proszę, nic nie trzeba było kombinować, po prostu są w miejscu normalnych H7 do długich.

pioter napisał(a):A można prosić o foto znaków homologacji tych wynalazków do użytku w ruchu drogowym?

Spełniają tylko CE i RoHS.
C2 GT aGTka Black 1.6 T-GDI 280KM 396Nm
Stinger GT Maja High Chroma Red 3.3 T-GDI

Obrazek

Edgar
Brygadzista
 
Posty: 113
Dołączył(a): 14 paź 2018 15:43
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 T-GDI Pb 140KM
2018, L/BL

Re: Wymiana h7 na ledy

07 sty 2019 07:30

xon napisał(a):Druciarstwo? Rozwiń proszę, nic nie trzeba było kombinować, po prostu są w miejscu normalnych H7 do długich.
Spełniają tylko CE i RoHS.

Nie chodzi tutaj o montaż plugandplay , tylko o to że tego typu żarówki nie są zamienne z H7 do twoich kloszy. Wiązka światła nie zgadza się a co bardziej rozprasza się.
Zgłoś swoją modyfikację do urzędu homologacyjnego i ją uzyskaj lub chociaż jedź na stację kontroli do ustawienia tej USTERKI - jak sam ją nazwałeś. Jeśli nie to, To jest druciarstwo.
Dobrze, że są to tylko drogowe....
Tak myślę ale Ja się nie znam :P
Obrazek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Wymiana h7 na ledy

07 sty 2019 07:58

xon napisał(a):Spełniają tylko CE i RoHS.


No i wszystko w temacie - oznacza to, że Twoje auto nie spełnia obecnie wymogów przepisów, nikt nie ma pojęcia, jak to świeci i jakie niebezpieczeństwo powoduje. Czytałem już wiele artykułów, gdzie od takich wynalazków dochodziło do zwarć w instalacji, a te wystające "radiatory" były nawet powodem pożarów!
Dla mnie zakładanie tego typu "wynalazków" to także przykład tego, że ma się wszystkich innych użytkowników dróg w d..e, ważne, żeby spełnić swoją zachciankę.
Tak jak napisał Edgar - dobrze, że to drogowe, ale za Chiny nie skumam, po co wydawać grube pieniądze (tu prawie 300 stówy - markowe, porządne, dobrze świecące i HOMOLOGOWANE żarówki H7 to koszt około 30-40 zł za komplet) po to, by ryzykować zabranie DR, kłopoty na przeglądzie (diagnosta zapewne zauważy ten wystający wachlarz drutów), a przede wszystkim stwarzać niebezpieczeństwo dla innych użytkowników dróg.
A tak na koniec - mimo tych "profesjonalnych" drutów chłodzących LEDy tak się grzeją, że temperatura powoduje dosyć szybkie zużycie odbłyśnika i wkrótce będzie to świeciło coraz słabiej, i słabiej. Nawet homologowane LEDy mają problem z chłodzeniem - akcja wymiany w przedliftowych CII reflektorów ze względu na miganie dziennych to właśnie objaw tego, że technologia diodowa wciąż nie jest doskonała.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
xon
Kierownik
 
Posty: 563
Dołączył(a): 30 gru 2018 20:04
Lokalizacja: WWA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 Pb 280KM
2014, GT XL

Re: Wymiana h7 na ledy

07 sty 2019 09:49

Edgar napisał(a):Zgłoś swoją modyfikację do urzędu homologacyjnego i ją uzyskaj lub chociaż jedź na stację kontroli do ustawienia tej USTERKI

Zainteresuję się, to może być ciekawe doświadczenie.
Edgar napisał(a):Dobrze, że są to tylko drogowe....

Na mijania bym tego nie zrobił, faktycznie długich używam podczas jazdy (nie do dawania sygnałów), może kilka razy na rok, na bardzo krótkich odcinkach (kilkaset metrów?).

pioter jak najbardziej ma/masz rację w zasadzie w całości.
Wszystko w domyślnym środowisku i w założeniu dowolnego użytkowania to prawda.
Można "dobrze i taniej" na klasycznych H7, można mniej ryzykownie dla swojego auta.
Homologowane żarówki LED są na rynku nawet około18 tyś lm, takie są ok waszym zdaniem? Moim nie, a jednak mają homologację.

W temacie rzeczy, które odebralem personalnie z Twojego posta wysłałem Ci PM, żeby tu nie spamować :drinks:
C2 GT aGTka Black 1.6 T-GDI 280KM 396Nm
Stinger GT Maja High Chroma Red 3.3 T-GDI

Obrazek

Edgar
Brygadzista
 
Posty: 113
Dołączył(a): 14 paź 2018 15:43
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 T-GDI Pb 140KM
2018, L/BL

Re: Wymiana h7 na ledy

07 sty 2019 21:23

Nie wiem na czym polega homologacja opisanej żarówki, ale zapewniam, że nie ma jej twój pojazd z tą żarówką. :whistle2:
Tak myślę ale Ja się nie znam :P
Obrazek

Poprzednia strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl