[C1] Demontaż znaczka i listew z grila manual

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

[C1] Demontaż znaczka i listew z grila manual

06 wrz 2017 23:00

Zabrałem się wczoraj za upiększanie znaczka na grillu który zaczął się paskudnie łuszczyć.
Przy okazji montażu tak sobie pomyślałem, że porobię fotki i będzie namiastka manuala jak to się je.
Nie sugerujcie się tylko tym że na fotach u mnie nie widać emblematu bo powtarzam - montowałem już odnowiony znaczek :)

Co nam będzie potrzebne?
- grzechotka z nasadową 10tką i krzyżakiem
- płaski śrubokręt z szeroką "płetwą"/końcówką
- szczere chęci

Zaczynamy!

Pierwszy krok to powyciąganie spinek zaznaczonych na zielono. Żeby ich nie połamać to w miejscach w których się da wypychałem je od spodu płaskim śrubokrętem. Godzinę temu poznałem inny sposób - wcisnąć ten środek i podważyć resztę od góry. Niestety nie testowałem go więc nie wiem jak działa. Jak połamiecie spinki to na aledrogo jest typek z Łodzi który ma wszystkie możliwe spinki i te kupiłem za 20pln/15szt
Obrazek


Po zdjęciu tego plastiku mamy taki widok
Obrazek


Następnie odkręcamy dwie śruby które mocują zderzak - jedna z lewej i jedna z prawej . Grzechotka z 10tką i jechane. Obok śruby widoczny jest zatrzask, ale po odkręceniu śruby spokojnie można ten element podważyć żeby mieć dojście do śrubki od grila.
Obrazek


Odchylamy ten element i w miejscu gdzie jest zielona strzałka ukrywa się śrubka. Po odchyleniu jest trochę miejsca żeby wjechać tam z grzechotką z krzyżakiem.
Obrazek


Widok na tą skitraną śrubkę. Z drugiej strony grila też jest
Obrazek


Łącznie tych śrubek jest 6. Dwie są tak schowane jak na focie wyżej i 4 na dolnej krawędzi grila. Ja swoje łapska wepchnąłem więc jeśli tylko nie pogryzły kogoś pszczoły to da radę.
Obrazek


Oprócz śrub są też takie zatrzaski. Wszystko na spokojnie bez nerwowego szarpania wychodzi.
Obrazek


Tutaj już widok na tylną część grila. A konkretnie na sposób mocowania chromowanych listew. 4 śrubki + 4 zatrzaski które, po odkręceniu śrubek, ściskamy i wypychamy. I mamy listwy uwolnione.
Obrazek


Tu na zdjęciu mocowanie znaczka/emblematu/loga kia. Ja to ogarniałem dwoma śrubokrętami - jednym rozpychałem te zatrzaski na boki delikatnie, a drugim wpychałem je do środka. Są z dosyć miękkiego plastiku i trochę je sponiewierałem. Być może jest jakiś magiczny sposób demontażu samego emblematu. Chętnie poznam :)
Obrazek





I w ten sposób mamy emblemat zdemontowany i możemy z nim robić co dusza zapragnie!





ALE! Nie bądźmy brudasami i po demontażu grila skierujmy swe kroki do tzw łazienki w celu myju - myju
Obrazek


Montujemy wszystko w odwrotnej kolejności.
Uważajcie z wkręcaniem tych górnych skitranych śrubek grila bo mi jedną śrubkę auto zjadło.

Efekt mojej kuracji upiększającej wygląda tak. Jaram się jak dziecko :)
Obrazek


To wszystko. Mam nadzieję, że w miarę jasno wszystko opisałem. Starałem się takiego tutka stworzyć na jakiego sam bym chciał trafić.
Pamiętajcie też że to mój debiut. No.
Dzisiaj demontowałem znaczek z tylnej klapy, tak że jak będzie potrzeba to zrobię też fotorelację z demontażu tylnego.

PJONA!
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Demontaż znaczka i listew z grila manual

07 wrz 2017 11:33

Z myju myju się uśmiałem, szacun wielki!! :spoko:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Demontaż znaczka i listew z grila manual

16 wrz 2017 15:48

Ryba4 napisał(a):Z myju myju się uśmiałem, szacun wielki!! :spoko:


Hahahaa :)
Dzięki
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Demontaż znaczka i listew z grila manual

21 wrz 2017 21:53

Ja chce np. tylko środek pomalować, ten chrom pseudo co jest dookoła zostawić :D
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Demontaż znaczka i listew z grila manual

25 paź 2017 21:02

Pitrek napisał(a):Ja chce np. tylko środek pomalować, ten chrom pseudo co jest dookoła zostawić :D


To taśma malarska w ruch i chrom zostanie :)

Ja już psiknąłem boki konsoli środkowej bo miała grafitowy odcień i zaczynają mnie drażnić te niby alu wstawki w pokrętłach od klimy.
Na kierownicy znaczek już też w macie :)
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
Vontrobba
Przedszkolak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 05 wrz 2016 13:05
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 Pb 126KM
2010, Optimum

Re: Demontaż znaczka i listew z grila manual

23 mar 2018 22:58

Poniżej próby graficzne ze starym logo Kia - dostępne w ciągłej sprzedaży na ebay lub aliexpress.

Obrazek

Obrazek

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl