Rozważam kupno samochodu

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
porki
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 lip 2017 14:46
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Rozważam kupno samochodu

20 lip 2017 14:56

Witam jestem nowym forumowiczem i chciałem u was zapytać o i następującą rzecz. rozważam kupić kia cee'd kombi do kwoty 30000tys. Obecnie jestem posiadaczem passata b6, chce zmienić samochód z powodu raz ekonomicznych (nie wiem czy kia jest tańsza) dwa nie jest mi potrzebny już diesel.
Zwracam się do was z gorąco prośba czy jestem w stanie do 30000tys kupić taki samochód. Czy 1.6 benzyna to dobre rozwiązanie. Czy na Śląsku macie jakiegoś mechanika który zajmuje się Kia - nie ASO. Jak z częściami czy są drogie albo co się psuje na co należy zwrócić uwagr.
Nie wiem co jeszcze was zapytać . Bardzo dziękuję za odpowiedź i rady . Czekam

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Rozważam kupno samochodu

20 lip 2017 15:13

Stary, za 30 baniek to Ty 15 Rollsów kupisz a Ty się nad Kia zastanawiasz :?: :szok:
No i nie wiem czy za taki downgrade z B6 Cię nie ekskomunikują na dzielni :wink:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
porki
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 lip 2017 14:46
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Rozważam kupno samochodu

20 lip 2017 15:20

Wiesz zastanawiam się ponieważ niektóre naprawy w passacie wychodzą droga a niekiedy poprostu nie stać na nie . Więc myślę na przejściu na Kia cee'd być może ona jest tańsza w utrzymaniu

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

ZjemCiMebloscianke
Brygadzista
 
Posty: 78
Dołączył(a): 02 cze 2017 22:48
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 ON 90KM
2013

Re: Rozważam kupno samochodu

20 lip 2017 20:07

Benzynke, to tak przynajmniej 115KM :)

AUTOR WĄTKU
porki
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 lip 2017 14:46
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Rozważam kupno samochodu

20 lip 2017 21:23

125KM mnie interesuje

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Rozważam kupno samochodu

21 lip 2017 06:30

Serwisowanie cee'd-a benzynki, nawet w ASO, nie jest drogie. Za 30 kPLN spoko znajdziesz porządny egzemplarz, ale pod jednym warunkiem - szukaj kupionego w Polsce, a nie sprowadzanego, bo inaczej Niemiec nie da Ci spać, co chwila będzie dzwonił, żebyś dał mu silnika posłuchać.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AsArt
Przedszkolak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 12 kwi 2017 21:41
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb 100KM
2017, M

Re: Rozważam kupno samochodu

07 sie 2017 00:21

Jedna uwaga... nie jest tak ze jeżdżąc golfem, aurisem itp itd ma się lepsze auto niż ceed. Na tym forum się często taki motyw przewija a jest to wytwór marketingu. Co mówię jako wcześniejszy posiadacz nowego Renault fluence (megane) czy mazdy 5 :) Zatem bierz ceeda ale benzynę, która jest mało kłopotliwa i tania w obsłudze. Diesle są już w odwrocie i szkoda się pakować w te generujące koszty technologie

andRyou
 

Re: Rozważam kupno samochodu

07 sie 2017 08:13

Co piszesz jako wcześniejszy posiadacz Ceed'a z silnikiem diesela?

herni
 

Re: Rozważam kupno samochodu

07 sie 2017 21:22

AsArt napisał(a):Jedna uwaga... nie jest tak ze jeżdżąc golfem, aurisem itp itd ma się lepsze auto niż ceed. Na tym forum się często taki motyw przewija a jest to wytwór marketingu. Co mówię jako wcześniejszy posiadacz nowego Renault fluence (megane) czy mazdy 5 :) Zatem bierz ceeda ale benzynę, która jest mało kłopotliwa i tania w obsłudze. Diesle są już w odwrocie i szkoda się pakować w te generujące koszty technologie


Widać kolega jest strasznie zorientowany w dieslu np. 1.6 CRDI KIA ten silnik jest najlepszy na rynku. Jest jeden w konkurencji PSA też 1.6 ale gubi go osprzęt i pasek + sprzęgło. Ostatnio miałem fajną akcję wracając z wakacji stoję w Rumi w korku słucham muzyki naglę słyszę coś w rodzaju klekotania jak bym siedział w SHARANIE 1.9TDI myślę silnik mi się rozpada czy jak uciszyłem radio a tu klepie patrze w lusterko za mną TURAN 1.9 TDI myślałem że padnę ze śmiechu. Dobry silnik 1.6 CRDI chodzi jak zegareczek zalany miodem :smile: Kolego zobacz na allegro cenę silnika w benzynie i dieslu jak myślisz który częściej pada????????? Ja mam jedno postanowienie nigdy więcej benzyny jeśli chodzi o komfort jazdy i wskaźnik obrotów każdy ma swój typ i upodobania szanuję to jeden woli córkę a inny teściową :wink:

AsArt
Przedszkolak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 12 kwi 2017 21:41
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb 100KM
2017, M

Re: Rozważam kupno samochodu

09 sie 2017 18:43

Koledzy, tylko bez niepotrzebnego wzbudzania sie. Moje doswiadczenia z dieslem są związane z innymi jednostkami- nie z KIA. Jednak czytam czasem fora tej marki z ciekawosci i ceny kół dwumasowych, turbin, wtryskiwaczy potrafia byc powazne. Nie ma sie sensu licytowac bo wartosc uzywanych samochodow to dosc zlozony temat- wiec nie zapedzaj sie z ta rzekomo wyzsza cena odsprzedazy diesla. Wpisz np. 2013 na otomoto i naprawde mozesz sie zdziwic. Sam lubilem jedzic na ON ale biorac pod uwage spalanie kijanki - u mnie srednio 6,5 l/100 wyzszy koszt zakupu diesla nie koniecznie mialby uzasadnienie. Nie twierdze ze silnik Pb jest idealny ale mysle ze warto go wziac pod uwage. A z ciekawosci ile przejechaliscie na swoich dieselkach? bo problemy z moja M5 zaczely sie po przekroczeniu 250tys.

czaru$90
 

Re: Rozważam kupno samochodu

14 sie 2017 13:13

Kolega napisał o 1,6CRDi a Ty o dwumasie której ta jednostka w życiu nie widziała, a jedynie 2.0CRDi. Przy spokojnej jeździe faktycznie spalanie w benzynie nie będzie znacznie większe, ale przy dynamicznej jeździe różnica w spalaniu PB i ON będzie już znacząca. Jak w stopce wcześniej jeździłem autami Pb+LPG. Odkąd zacząłem przygodę z kijanką nie mam zamiaru zmieniać silnika z 1,6CRDi. Czasami tylko mocy trochę brakuje, ale nie można mieć wszystkiego.
Krajowe auto sprzedałem szwagrowi z przebiegiem 290kkm, jeździ zadowolony z bananem na twarzy :cool:

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl