[C2FL] Czujniki ciśnienia i zmiana kół

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
marcinm
 

[C2FL] Czujniki ciśnienia i zmiana kół

04 kwi 2017 07:29

Jak Wasze doświadczenia z dodatkowym kompletem kół? Moja koncepcja zakłada jazdę na alu + opony letnie + fabryczne czujniki ciśnienia w lato oraz dokupienie stalowych + zimówki na zimę. Kwestia czujników ciśnienia. Jak zachowa się komputer kiedy będą zwykłe wentyle? Ktoś ćwiczył? Póki co dowiedziałem się, że fabryczne czujniki ciśnienia to koszt ok. 250 zł/sztuka. Szaleństwo.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Czujniki ciśnienia i zmiana kół

04 kwi 2017 08:28

Oponiarze maja czujniki które mozna adoptować do danego auta
Ale jak kiedyś mi proponowali to cena była jak za oryginał wiec.....
Oświeca ci sie kontrolki na desce i będziesz tak jeździł z kontrolkami i tyle...
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
marcinm
 

Re: Czujniki ciśnienia i zmiana kół

04 kwi 2017 09:05

Przegapiłem sporą dyskusję na ten temat tutaj na tym forum. Jeśli jedyną kwestią jest kontrolka, to dam radę. Przy tej okazji - jak często wyważacie koła? Czy rozróżnienie alu/stal ma jakieś znaczenie w tej kwestii? Czy po demontażu alumek z czujnikami spuszczacie powietrze z opon na czas, kiedy auto jeździ na drugim zestawie?

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

Re: Czujniki ciśnienia i zmiana kół

04 kwi 2017 10:14

marcinm napisał(a):Przegapiłem sporą dyskusję na ten temat tutaj na tym forum. Jeśli jedyną kwestią jest kontrolka, to dam radę. Przy tej okazji - jak często wyważacie koła? Czy rozróżnienie alu/stal ma jakieś znaczenie w tej kwestii? Czy po demontażu alumek z czujnikami spuszczacie powietrze z opon na czas, kiedy auto jeździ na drugim zestawie?

Mam "zestaw zimowy" z czujnikami z ASO za 648PLN za cztery sztuki, nie ma żadnych problemów. Nigdy nie spuszczam powietrza z opon podczas przechowywania.
Kia Ceed 1.4 C+ HB 2008r.
Obrazek
Kia Ceed 1.6 GDI L SW 2015r.
Obrazek

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Czujniki ciśnienia i zmiana kół

04 kwi 2017 11:06

Nie spuszcza sie powietrza na czas przechowywania, nie rozb nic albo jak juz to,lepiej dopompować
- koła całe przechowujemy w pozycji stojącej i jak juz chcesz byc pan idealny to mozesz sobie obrócić w trakcie zimowania kół
- same opony przechowujemy dla odmiany na płasko jedna na drugiej
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

TomaszM
Brygadzista
 
Posty: 102
Dołączył(a): 18 lip 2015 15:08
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
, Optimum+

Re: Czujniki ciśnienia i zmiana kół

04 kwi 2017 12:00

Odwrotnie...

[*] opony bez felg ustaw pionowo na bieżniku i co najmniej raz na miesiąc zmieniaj ich położenie (obrócić je o 90 stopni). Dobrym rozwiązaniem będzie też umieszczenie opon na stojaku. W ten sposób znajdą się one kilka centymetrów nad ziemią. Możliwe jest również zamontowanie takiego stojaka pod sufitem i w ten sposób zaoszczędzenie miejsca,

[*] opon nie wolno wieszać na hakach - doprowadzi to do ich deformacji i sprawi, że nie będą się nadawały do użytkowania,

[*] kompletne koła ułóż w stos - jedno na drugim. Na podłożu możesz położyć kawałek tektury lub płyty pilśniowej, aby zabezpieczyć ułożoną najniżej oponę przed otarciem o nie zawsze gładkie i czyste podłoże. Poszczególne koła ułożone na stosie także możesz oddzielić tekturowymi przekładkami,

[*] koła możesz również powiesić na specjalnych hakach lub stojakach, które możesz za niewielkie pieniądze kupić na aukcjach internetowych lub w hipermarketach,

[*] całych kół nie powinno się przechowywać w pozycji pionowej (obok siebie), ponieważ opona może się wówczas odkształcić pod wpływem ciężaru obręczy,

[*] ciśnienie w przechowywanych kołach powinno być takie samo jak w trakcie ich eksploatacji, czyli od 2 do 2,4 bara.

Czytaj więcej: http://www.oponeo.pl/artykul/przechowyw ... po-sezonie
Powyższa treść jest wyłączną własnością Oponeo.pl S.A.

Obrazek
Obrazek

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl