Używajmy klimatyzacji dla niej samej .

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

31 gru 2016 13:35

Outlander : ja miałem w życiu kilka aut, wszystkie z klimą i pierwszy raz słyszę, że mam ją co 2 lata opróźnić, wymienić coś tam i nabić od nowa. A jakoś nigdy mi nic w żadnym aucie nie padło, ani po roku, ani po trzech, ani po 250kkm. Mam też swojego mechanika od lat, który również serwisuje klimę i jakoś nigdy mi podobnych cudów nie sugerował. A w temacie samochodu raczej mu ufam.
A tak na marginesie to widać, że wiedzę masz sporą, ale kultury niestety za grosz.

Tapatalk @ OnePlus X
Obrazek

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

31 gru 2016 13:48

Kulturę nawet z kiosku wycofali został sam RUCH .
Może wypada zmienić mechanika . Bo klimatyzacja nie ma bagnetu wiec skąd wie ile jest w niej gazu ? Hmmm jasnowidz? Wiec "dobijanie" co roku po 50 gram to psuje klimaryzacje . Bo można ja przebić . Wiec trzeba odciągnąć co roku zrobic próżnie zeby osuszyć układ żeby nawet osuszacz osuszyc . Ale widzę ze nie potrzebnie opisuje to wszystko bo wiecie lepiej. A pan mechanik Twój zatrzymał się chyba na starych układach bo jak wiedzie mu lexus toyota vw audi bmw mercedes z sprężarka bezsprzeglowa to jak jej co toku nie napełni to uszkodzi układ . A takie sprężarki juz szykuje koncern kia i hyundai

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

31 gru 2016 14:06

outlander38 napisał(a):gisio (...) A fiszki z ASO gdzie zapewne pracujesz nie obrazuja tego ze znasz sie na tym


Raczej nie wygląda mi na człowieka z ASO, to chyba raczej sprzedawca ze sklepu motoryzacyjnego :biggrin: :jumpeveryone:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

31 gru 2016 15:21

outlander38 –widać czepialstwo słowne masz w naturze ale to Twój problem nie mój.

Dla zwykłego użytkownika filtr kabinowy jest tym samym co filtr klimatyzacji i ten należy wymienić podczas każdego standardowego przeglądu – żaden inny (patrz I.O. oraz karta przeglądowa Kia).

Proponowanie wymiany osuszacza lub jego wkładu podczas każdego zwykłego przeglądu jest niczym innym jak naciąganiem klienta na dodatkowe koszty i żadne teorie o rozprężaniu, kulkach i pruciu tego nie uzasadniają. Jeżeli producent auta wymagałby takiej operacji to zapewne byłaby ujęta w wykazie czynności przeglądowych pod stosowną nazwą – a tak nie jest! Więc o czym mowa?

Rozmawiamy o prawidłowym użytkowaniu klimatyzacji i jej serwisowaniu przez zwykłego zjadacza chleba i nie wchodźmy w tematy teoretyczno-techniczne i a tym bardziej takie co by było gdyby …

Mam nadzieję, że stosowną decyzję podejmą sami użytkownicy.

p.s. a tak na marginesie kiedy prawnicy firmy na P... się do mnie odezwą? Cały czas czekam ...
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

31 gru 2016 16:21

A wiec tym którzy chcą mieć sprawna klimatyzacje polecam

http://m.auto-swiat.pl/zdjecia,2wr9g

A dla Ciebie gisio zwykły użytkowniku radze sie poduczyć i jeżeli nie wiesz nic o tym co masz napisać nie pisz i nie ucz ....

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

31 gru 2016 17:57

outlander38 napisał(a):Kulturę nawet z kiosku wycofali został sam RUCH .

Na szczęście mam bibliotekę po drugiej stronie ulicy :-) Wszystkiego dobrego w Nowym roku życzę!!


Tapatalk @ OnePlus X
Obrazek

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

31 gru 2016 19:41

:drinkingcheers: Wszystkiego najlepszego

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

31 gru 2016 23:00

outlander38 – jeżeli dla Ciebie autorytetem i kompendium wiedzy jest jakaś motoryzacyjna gazetka to gratuluję! Do pełni szczęścia zwykłego użytkownika brakuje tutaj tylko wstawek z TVN Turbo!

Na obronę swoich gazetowych teorii przedstaw nam zwykłym użytkownikom jakikolwiek dowód, że producent wymaga wymiany osuszacza lub jego wkładu podczas normalnych czynności przeglądowych.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

01 sty 2017 11:40

gisionie gazetowych tylko pracuje przy tym codziennie , ludzie z całej polski przyjeżdżają do nas gdy juz nie dają rady z naprawami , jesteśmy jednym z pierwszych zakladow klimatyzacji w polsce . No ale widzę ze możemy uczyć sie od Ciebie . Bo kia nie napisała Ci wymiany osuszacza co dwa lata w książce. Pokazałeś tabelkę przeglądową, zaznaczono ze co roku sprawdzić sprężarkę klimatyzacji . Dlaczego ? Zerknąć tylko czy jest czy jak ? Moze nam to opiszesz?
Jeżeli sie trzymasz tak instrukcji mam nadzieje ze co 30 000 wymieniasz olej w silniku. ? Daj sobie spokój bo nie masz racji , tak jak wtedy gdy wstawiałeś zdjęcia jakieś dziwne i kłamałeś wszystkich ze najpierw robiłeś zakupy w firmie ktora poleciłem k ktora chciała dać nam upusty na części , a potem ze kolega . A potem foty z Internetu były .
Mam nadzieje ze zwykły użytkownik po przeczytaniu tego sam sobie odpowie co ma robić . Najfajniejsze to ze ja nie kaze Ci wymieniać osuszacza , ale jest to zalecane . A Ty możesz nawet jak dla mnie tam zalac wody i tak jeździć .

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

01 sty 2017 12:32

Nie ma to jak dobra zadyma w nowy rok i to jeszcze na kacu :-D

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

01 sty 2017 12:56

Ryba w związku z jutrzejszym dniem pracującym jedynie dzis na kaca osuszacz (czytaj : Sucho w ustach) wiec gdzieś ból głowy trzeba zniwelować :)

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

01 sty 2017 18:04

Cieszę się, że wyjaśniona została kwestia wymiany wkładu osuszacza podczas zwykłych czynności serwisowych – zalecamy mimo, że samego wymogu wymiany producent nie narzuca. Decyzję czy wymienić czy nie pozostawmy samym użytkownikom.

outlander38 – pracuję na co dzień z klientami, niektórzy potrafią robić awanturę o koszt podkładki pod korek spustowy oleju. Dlatego uważam, że zawsze trzeba klarownie i jasno wytłumaczyć użytkownikowi co wchodzi w standardowy zakres obsługi a jakie czynności proponujemy jako dodatkowe ze względu na … i tutaj stosowne wyjaśnienie. Oczywiście wszystkie ustalenia powinny być poczynione przed wykonaniem usługi .

Co do firmy na P. napisałem to co napisałem z pełną tego świadomością z resztą do Kia to mało części mają tak bezpośrednio w magazynie. Tak jak napisałeś do mnie w pw niech się zajmą tym prawnicy-ja cierpliwie czekam.

Odnośnie przeglądów w moim aucie to zawsze zlecam je w ASO i odpukać jak na razie nie miałem żadnych problemów (no może oprócz Opla Vectry 2.5 V6 AT– ale to długa i kosztowna historia w moim życiu). Przy czym zawsze ustalam co ma być zrobione poza standardowymi czynnościami przeglądowymi, oczywiście część rzeczy wychodzi w trakcie przeglądu ale tego chyba tłumaczyć nikomu nie trzeba przecież po to jest przegląd. W sumie mogłem profilaktycznie wymienić olej w AT ale po co skoro producent tego nie przewiduje no i zawsze jakieś 1.200 pln w kieszeni zostaje.

p.s. Ryba4 - to Ty chyba prawdziwej zadymy nigdy nie widziałeś ;)
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
gaugan
Asystent Kierownika
 
Posty: 261
Dołączył(a): 19 lip 2015 07:50
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

01 sty 2017 20:03

outlander38 napisał(a):Gaugan ...zalancza sie tak bo masz mały stan gazu . A jak widzę to C1 wiec w ciemno na
100 %wyciek ze skraplacza


Dzięki za info. Dlaczego sądzisz, że wyciek? Klima nie była nabijana niestety od 2 lat ale w tym tygodniu się tym zajmę. Czyli generalnie idea jest taka, żeby spuścić całą resztę czynnika i nabić nowy na full plus nowy osuszacz?
Obrazek
Jestem panem każdej wsi bo mam kije w el pi dżi.

Avatar użytkownika
Ryba1983
Kierownik
 
Posty: 513
Dołączył(a): 31 gru 2016 16:41
Lokalizacja: Kłodzko
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1600 ON 115KM
2010

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

01 sty 2017 21:01

Dopiero przy nabijaniu będzie widać czy jest wyciek (barwnik wycieki ukazuje). Klimę prawidłowo winno się robić raz w roku z wymianą filtra nabiciem R134 i ozonowaniem. Wtedy dopiero jest się pewnym że wszystko jest ok lub nie. A co do używania klimy w pełni się zgadzam klimę winno się używać cały rok.

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

01 sty 2017 21:09

gaugan trzeba odciągnąć, zobaczyć ile jest czynnika . Jeżeli będzie go o 100 lub więcej mniej trzeba szukać wycieku . Jeżeli na szybko nie znajdą pod lampą uv ( jezeli było napełniane z barwnikiem ) proś o napełnienie z barwnikiem uv i podjedziesz za parę dni na sprawdzenie . Jeżeli mam racje to zgnił skraplacz i będzie to widać po wychodzącym barwniku . Wiec trzeba będzie wymienić skraplacz , w którym znajduje sie właśnie osuszacz jak to gisio ładnie nam pokazał na rysunkach wyżej . Wiec żeby nie robić kosztów wymiany osuszacza a potem skraplacza z osuszaczem najpierw sprawdzamy ile jest gazu , a ze nie mamy bagnetu jak w usilniku musza wszystko odciągnąć.


O qrcze i dwie Ryby nam sie zrobiły :) trzeba wędkę uruchomić :)

I ważne patrz na wydruku ile oleju odciągają . Powinni tyle napełnić oleju ile odciągną plus 5 gram . Chyba ze wymieniają skraplacz to tyle ile odciągną plus 40 gram . Bo panowie nabijacze o tym zapominają .

Avatar użytkownika
gaugan
Asystent Kierownika
 
Posty: 261
Dołączył(a): 19 lip 2015 07:50
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

02 sty 2017 19:56

Dzięki outlander za wyjaśnienia. Jako, że pierwszy raz będę się za to zabierał, jaka powinna być orientacyjna cena takiej usługi (żeby mnie w konia nie chcieli zrobić)? Bo rozumiem, że to takie "nadprogramowe" działania.
Obrazek
Jestem panem każdej wsi bo mam kije w el pi dżi.

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

02 sty 2017 20:05

Wiec tak u nas wygląda to :
180 zl odciagniecie , , proznia ,napelnienie do stanu wraz z barwnikiem i olejem . Sprawdzenie lampa uv na miejscu a potem dwa razy w ciągu dwóch tygodni . Chyba ze brak wogle gazu to jeszcze próba azotowa . I to jest serwis coroczny .

Gdyby był do wymiany skraplacz z osuszaczem , około 350 zl wymiana plus ta usluga ktora opisałem wyżej .

Gdyby okazało sie jak pisałem ze skraplacz kupuj NRF lub NISSENS ewentualnie VALEO ...żadnego innego , te są naprawdę sprawdzone . Chyba ze oryginałka .

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

02 sty 2017 20:06

gaugan napisał(a):Dzięki outlander za wyjaśnienia. Jako, że pierwszy raz będę się za to zabierał, jaka powinna być orientacyjna cena takiej usługi (żeby mnie w konia nie chcieli zrobić)? Bo rozumiem, że to takie "nadprogramowe" działania.


Masz full pakiet.

Klimatyzacja
Diagnostyka układu klimatyzacji gratis
Napełnienie układu klimatyzacji 119,99
Przegląd układu klimatyzacji z wymianą czynnika R134a 139,99
Pakiet: przegląd układu klimatyzacji+odgrzybianie 169,99
Odgrzybianie układu klimatyzacji od 59,99
Wymiana filtra osuszacza od 125,99
Wymiana skraplacza od 155,99
Naprawa przewodu klimatyzacji od 169,99
Czyszczenie ozonem 39,9
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

02 sty 2017 20:10

Pitrek napisał(a):Napełnienie układu klimatyzacji 119,99
Przegląd układu klimatyzacji z wymianą czynnika R134a 139,99


Hmmmm a czym jedno od drugiego sie rożni ?? Proszę mi wyjaśnić ?

Odgrzybianie układu klimatyzacji od 59,99

Rozumiem ze od wielkości auta czy smrodu w aucie ??? Ha ha ha

Zawsze mnie bawią. Ceny od ......
To istne oszustwo klienta od progu.

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

02 sty 2017 20:16

outlander38 napisał(a):
Pitrek napisał(a):Napełnienie układu klimatyzacji 119,99
Przegląd układu klimatyzacji z wymianą czynnika R134a 139,99


Hmmmm a czym jedno od drugiego sie rożni ?? Proszę mi wyjaśnić ?

Odgrzybianie układu klimatyzacji od 59,99

Rozumiem ze od wielkości auta czy smrodu w aucie ??? Ha ha ha

Zawsze mnie bawią. Ceny od ......
To istne oszustwo klienta od progu.


Podejrzewam, że jest to oszustwo może chodzi o to, że podczas samego napełniania nie sprawdzają niczego, tylko podłączą i niech się dzieje wola Boga, a drugie to może coś tam poświecą, podaje orientacyjne koszty, wiadomo każdy ma inna technologie, doświadczenie itp. - chciał kolega mniej więcej wiedzieć ile co za co, to wstawiłem : ) nie krzycz po mnie
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl