Używajmy klimatyzacji dla niej samej .

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Używajmy klimatyzacji dla niej samej .

21 gru 2016 09:41

Szukałem ale nie znalazłem a wiec podzielę sie spostrzeżeniami dlatego ze pracuje przy tym .

Pamiętajmy , aby nie zapominać o włączaniu klimatyzacji przynajmniej raz w tygodniu, na minimum 15 minut i to niezależnie od temperatury otoczenia. Dlaczego to takie istotne? Przede wszystkim chodzi o właściwe smarowanie olejem sprężarki klimatyzacji, a co za tym idzie zapobiegnie rozszczelnienia się jej osi. Ale także nie uszkodzi jej tłoków i korpusu ktore sa aluminiowe . Dlatego ze w nieużywanej sprężarce olej zleci na jej dół , a wiec po uruchomieniu po sezonie zimowym pierwszy rozruch będzie na sucho . Następnym elementem jest sprzęgło sprężarki ktore nieużywane będzie korodować .
Warto o tym pamiętać, ponieważ wymiana uszkodzonej sprężarki wydatnie uszczupli nasz portfel: nowa może bowiem kosztować nawet 8 tys. zł, regenerowana zaś w granicach 2-3 tys. zł.

A wiec używajmy klimatyzacji oraz napełniajmy ja co roku . I uwaga przy przeglądach corocznych serwis tego nie robi . To zleca klient .
Ostatnio edytowano 04 sty 2017 08:46 przez outlander38, łącznie edytowano 2 razy

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

21 gru 2016 11:01

Ja klimatyzacji w ogóle nie wyłączam. Co polecił mi jeden znajomy specjalizujący się w klimie.
Obrazek

Avatar użytkownika
bart210
Dyrektor
 
Posty: 655
Dołączył(a): 04 lis 2016 11:06
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6T Pb 204KM
2014, XL

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

21 gru 2016 13:03

Cenna uwaga. Szczególnie dotyczy osób, które użytkują auta z klimatyzacją manualną.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

21 gru 2016 15:44

Jacie...
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

21 gru 2016 16:20

No fakt, ja wlaczam tylko latem, a zima gdy zaparuja szyby :spoko:
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

21 gru 2016 18:12

Bo ludziska traktują, ze klima jest od chłodzenia w upalne dni. U mnie klima non stop cały rok.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

21 gru 2016 18:18

Potwierdzam to co napisał outlander38 – najwięcej reklamacji zatartych sprężarek pojawia się pod koniec wiosny i początku lata.

Użytkownicy bardzo często są zdziwieni tłumaczeniom doradcy, że z tego dobrodziejstwa należy korzystać przez cały rok. Oczywiście po poznaniu kosztów usunięcia usterki zaczynają się żądania uznania naprawy w ramach gwarancji producenta. Standardowy tekst - "niech mi Pan udowodni, że nie używałem!"

Ja używam klimatyzacji przez cały rok i odpukać nigdy nie miałem problemów z jej prawidłowym działaniem o awarii nie wspomnę.

Także korzystajcie z klimatyzacji systematycznie przez cały rok.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

21 gru 2016 18:43

A. Ie było o tym wątków pincet sto dziewięćset?
Ja używam bo jak to szło....." za duzo wilgoci wytwarzam....
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

21 gru 2016 19:33

Sensor jeżeli juz tyle było to powinieneś wiedzieć jak używać żeby osuszyć wilgoć . Chętnie bym Ci podpowiedział, ale w sumie po co skoro wszystko wiesz .
Moze przez Twoje jacie...


A to pooglądaj jak wygląda kompresor jeżeli sie układ rozszczelni :)

http://m.fotosik.pl/zdjecie/pelne/fc57fd2e2ac0ecde

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

21 gru 2016 19:35

sensor napisał(a): ... Ja używam bo jak to szło....." za duzo wilgoci wytwarzam....


Dlatego na zlotach trzymamy Cię z daleka od ogniska - alkohol + wytwarzana wilgoć = samozapłon ;)

Przepraszam autora za Off-topic
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

22 gru 2016 00:19

pioter napisał(a):Bo ludziska traktują, ze klima jest od chłodzenia w upalne dni.

Dokładnie jak mój stary.. Nie wiem czy Ci mówiłem (gadaliśmy dzisiaj rano? Bo taki trochę zaspany byłem :drinkingdrunk: ), jak w poniedziałek przy odbiorze Ryjówki sprzedawca godzinę mu tłumaczył zasady działania klimy automatycznej, a on i tak swoje "ale w zimie to chyba nie muszę się chłodzić?? A jak się wyłącza, żeby nie zużywało paliwa" ? :doh:
W tym momencie naszły mnie wyrzuty sumienia, że auto poszło za tak śmiesznie niską cenę, że chłopak żadnej prowizji z tego nie będzie miał, a męczył się przeokrutnie :hammer:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

22 gru 2016 11:55

outlander38 napisał(a):Sensor jeżeli juz tyle było to powinieneś wiedzieć jak używać żeby osuszyć wilgoć . Chętnie bym Ci podpowiedział, ale w sumie po co skoro wszystko wiesz .
Moze przez Twoje jacie...


A to pooglądaj jak wygląda kompresor jeżeli sie układ rozszczelni :)

http://m.fotosik.pl/zdjecie/pelne/fc57fd2e2ac0ecde


Jeszcze nie było nic o tym: a dziś,rano było -7 na dworze czy aby napewno klima mi si włączyła? I czy mroźne powietrze ma duzo wilgoci w sobie czy wręcz przeciwnie :-) :hi:
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

22 gru 2016 11:56

gisio napisał(a):
sensor napisał(a): ... Ja używam bo jak to szło....." za duzo wilgoci wytwarzam....


Dlatego na zlotach trzymamy Cię z daleka od ogniska - alkohol + wytwarzana wilgoć = samozapłon ;)

Przepraszam autora za Off-topic

Chciałem sie zacząć kłócić ze nie było ogniska w tym roku ..ale jednak było!
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

22 gru 2016 12:05

Na 100% jeżeli była taka temperatura nie włączyła się. Można oszukać czujnik temperatury zewnetrznej i sie włączy .
A co do wilgoci to : Jak juz sie włączy to , ustawiasz obieg wewnętrzny i osuszasz wnętrze auta.
Zresztą żeby wilgoć nie powstawała zimą to po wyłączeniu silnika otwierasz drzwi na 5 minut żeby powietrze sie zmieszało. Bo po wyłączeniu silnika klapa powietrza zamyka sie na obieg wewnętrzny . I wtedy jak znasz trochę fizykę powstaje para i sie skrapla wszystko i na mrozie zamarzają szyby od środka.

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

22 gru 2016 22:42

Mnie tam nikt nie musiał namawiać :whistle2: na klimie też jeżdżę cały rok jedynie temperaturę reguluję w zależności od pory roku :biggrin:

A jak już jesteśmy przy tym temacie, to może ktoś powie o co chodzi:

Obrazek

Zobaczcie na zdjęcie, nie wiem po jakim czasie to ale bardziej mnie zastanawia o co chodzi ze stroną kierowcy, pasażera jak widać ładnie dmucha na całej długości, a od kierowcy jakaś porażka.

outlander38 napisał(a):Można oszukać czujnik temperatury zewnetrznej i sie włączy


Jeżeli to przyspieszy nagrzewanie to zdradź jak, bo mój dużo czasu potrzebuje zanim zacznie grzać, tak to leci letnie powietrze :palka:
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Avatar użytkownika
gaugan
Asystent Kierownika
 
Posty: 261
Dołączył(a): 19 lip 2015 07:50
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

22 gru 2016 23:29

Co do osuszania auta, to tak mi się wydaje, że zamiast stać pod blokiem z otwartymi drzwiami (no chyba, że ktoś ma komfort i własny ogródek ;)) to można na kilka minut przed planowanym zakończeniem jazdy ustawić duży nadmuch + klima + obieg wewnętrzny. Jakoś jeszcze szyby mi od środka nie pozamarzały więc wydaje mi się (słowo klucz), że to może wystarczyć.
Obrazek
Jestem panem każdej wsi bo mam kije w el pi dżi.

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

23 gru 2016 06:32

Renegade"

[quote="outlander38 napisał(a):
Można oszukać czujnik temperatury zewnetrznej i sie włączy


Jeżeli to przyspieszy nagrzewanie to zdradź jak, bo mój dużo czasu potrzebuje zanim zacznie grzać, tak to leci letnie powietrze :palka:[/quote]


No oszukujemy czujnik żeby klima sie załączyła w zimne dni . A u Ciebie albo termostat jest uszkodzony . Albo klapy regulujące strony i temperaturę nawiewu . Jeżeli masz automatyczna klimatyzacje. Bo zawsze więcej dmucha od strony kierowcy niż pasażera.


Gaugan ....ale przy minusowej temperaturze nie załączy sie zawsze klima , dlatego pisałem wcześniej o oszukiwaniu czujnika temperatury....mozesz sobie sprawdzić , otwórz maskę i spojrz czy sprzeglo kompresora podczas włączania i wyłączania klimatyzacji robi "clik" , wiec wtedy nie osuszasz wnętrza auta :)

AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

23 gru 2016 11:50

Renegade napisał(a):Zobaczcie na zdjęcie, nie wiem po jakim czasie to ale bardziej mnie zastanawia o co chodzi ze stroną kierowcy, pasażera jak widać ładnie dmucha na całej długości, a od kierowcy jakaś porażka.

Też tak mam ;/ Jakbym miał anglika to bym mógł zaczynać podróż 5min wcześniej :doh:

Avatar użytkownika
gaugan
Asystent Kierownika
 
Posty: 261
Dołączył(a): 19 lip 2015 07:50
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

23 gru 2016 12:09

No tak outlander, tu masz rację. Mi jak się włącza klima rozpoznaję po chwilowym spadku obrotów jałowych.
Obrazek
Jestem panem każdej wsi bo mam kije w el pi dżi.

waski
Asystent Kierownika
 
Posty: 276
Dołączył(a): 04 mar 2012 14:15
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, M

Re: Używajmy klimatyzacji dla jej

23 gru 2016 18:41

outlander38 napisał(a):
... oraz napełniajmy ja co roku . I uwaga przy przeglądach corocznych serwis tego nie robi .

Toś mnie teraz lekko zmartwił. Myślałem, że jeżeli oddaję samochód na przegląd, to sprawdzają wszystko, tym bardziej, że zlecam "dezynfekcję" klimatyzacji. Fakt, używam jej praktycznie cały czas i do tej pory nie zauważyłem jakiś nieprawidłowości. Na najbliższym przeglądzie, zlecę napełnienie.
Kia Ceed M 2020 r. 1,4 140 KM
Kia Cee'd M 2011r, 1,4 105KM

Obrazek
Obrazek

Następna strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl