[C1FL] Dozwolona siła w Nm do wykręcenia śrub w listwie wtryskowej

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Garou
 

[C1FL] Dozwolona siła w Nm do wykręcenia śrub w listwie wtryskowej

03 lip 2016 16:34

Cześć Panowie

Szukam jakiegoś szpeca albo serwisanta który mi może powiedzieć z jaką maksymalną siłą w Nm mogę działać kluczem dynamometrycznym, żeby nie urwać śrub od listwy wtryskowej w silniku 1,6 CRDi 115KM, bo mi się zapiekły i nie mogę jej odkręcić, a mam nieszczelności na uszczelniaczach wtrysków i muszę to zrobić a do tego trzeba zdemontować listwę z wtryskami. Kupiłem specjalny specyfik ,który ma mi pomóc z tym, ale chciałbym wiedzieć też z jaką maksymalną siłą mogę działać na te śruby kluczem ,żeby ich nie urwać, bo wtedy głowica do wyjęcia i naprawy. Chyba że ktoś ma jakiś lepszy patent na to?
Czy ktoś może mi pomóc z tym?

stone_face
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 29 kwi 2016 22:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Dozwolona siła w Nm do wykręcenia śrub w listwie wtrysko

05 lip 2016 23:06

Nie mierzy się momentów odkręcania śrub. Nie jest to potrzebne przy naprawie. Wyczucie kiedy śrubę można potraktować siłą, a kiedy stosować inne środki to kwestia doświadczenia. A czasem nawet doświadczonym mechanikom zdarza się coś ukręcić. Jak nie jesteś pewien, czy sobie poradzisz to jedź do serwisu, bo narobisz sobie dodatkowych kosztów.

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl