MAGNETYZERY

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
bercik7522
 

MAGNETYZERY

07 sty 2008 16:57

Mam pytanie odnosnie magnetyzerow czy ktos mial juz z tym do czynienia i czy warte swieczki jest taki montaz,czy sa jakies efekty??

http://www.allegro.pl/item288564212_mag ... pzmot.html

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

07 sty 2008 17:01

hehe
sam kiedyś myślałem nad tym tematem
przeczytałem wiele artykułów zarówno zachęcających jak i pesymistycznych
rozmawiałem nawet na uczelni (technicznej) z wykładowcą który lubi zajmować się takimi różnymi wynalazkami ale stwierdził że to kolejny psychologiczny chwyt marketingowy.
sam się na zakup nie zdecydowałem i nie widziałem tego w realu zainstalowanego.

Szukaj na googlach tematu - jest mnóstwo odnośników.

AUTOR WĄTKU
Boski
 

07 sty 2008 17:18

A byłtu już kiedys chyba poruszany ten temat. Ostatnio też w Turbo kamerze mieli na ten temat program i zakończył się on jedną komkluzja. Magnetyzery to mit, kłąmstwo i słuzy jedynie zarobieniu kilku osobą na naiwności klientów. Przecież gdyby tak łątwo i tanio mozna byoby obnizyc spalanie to robiłby to każdy producent samochodow

AUTOR WĄTKU
Boski
 

07 sty 2008 17:19

ups miało byc osobom

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

07 sty 2008 18:01


AUTOR WĄTKU
kris
 

07 sty 2008 20:38

a ja miałem :)
oferujący magnetyzery mówią o zmniejszeniu spalania, "czyszczeniu" cylindrów z nagaru, wzroście mocy, równiejszej pracy silnika.
Miałem to "urządzenie" do momentu sprzedaży auta, przez ponad rok, Mogę powiedzieć, że tylko jedną z wymienionych cech zauważyłem. Zużycie paliwa spadło o około 0,5 litra na trasie. Pozostałych efektów nie zauważyłem. Gdyby jednak ktoś się zdecydował na zakup to zalecam spokojną ocenę ofert. Ja kupiłem za na prawdę nieduże pieniądze. Te po 59pln są uważam drogie.
Taniej jest kupić na innej aukcji same magnesy (też się trzeba im przyjrzeć) są po 1,5pln i opaskę i zrobić to samemu. Ja miałem dwa na paliwo i jeden na przewód powietrzny od filtra. Te opisywane tutaj mają po dwa magnesy (paliwowe), ja kupowałem takie które miały po 4 magnesy na sztukę ! Miałem więc łącznie 8szt na paliwo i 8szt (magnesików) na powietrze. Jedno mogę stwierdzić na pewno, żadnychubocznych skutków nie zauważyłem (to też ważne). Dobrze jest sprawdzić po założeniu obroty jałowe. Przejechałem na tym kilka tysięcy km (w tym za granicą) i stwierdzam, że zauważyłem spadek zużycia.
pzdr

AUTOR WĄTKU
Boski
 

07 sty 2008 20:44

rodzi sie tylko pytanie, czy probując w pewnym sensie przekonac siebie samego co do słuszności zakupu, nie jezdziłeś toszke mniej dynamicznie, bardziej płynnie żeby wykazać te oszczedność?

AUTOR WĄTKU
kris
 

07 sty 2008 20:47

Boski napisał(a):rodzi sie tylko pytanie, czy probując w pewnym sensie przekonac siebie samego co do słuszności zakupu, nie jezdziłeś toszke mniej dynamicznie, bardziej płynnie żeby wykazać te oszczedność?


nie, nie jeżdziłem ostrożniej. Jaki miałbym cel w oszukiwaniu samego siebie ? Piszę jak było, nie mam też zamiaru nakłaniania nikogo do zakupu. Napisałem bo taki temat wyskoczył a miałem to urządzenie. Jeżeli ktoś chce spróbować to jego sprawa. Ja tylko po koleżeńsku podpowiadam, żeby nie kupować drogich a najlepiej je zrobić samemu.
pzdr

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

07 sty 2008 22:08

Chłopcy robili test w warunkach laboratoryjnych - było gdzieś (Discovery? TVN Turbo? Nie pamiętam kanału). Spalanie było identyczne z i bez. Tak więc pokazali, że równie skuteczne na zmniejszenie spalania jak magnetyzery jest wożenie kilograma żołędzi w schowku pasażera. A w jedyn z testów z magnetyzerem silnik spalił odrobine więcej niż bez.
Reasumując - bujda, jak określili spece oszczędności wynikają najczęściej z podświadomej zmiany techniki na bardziej oszczędną (włącz sobie non stop komputer pokazujący chwilowe spalanie - oszczędność minimum 0,5 l na 100 km gwarantowana)
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
kris
 

07 sty 2008 23:55

pioter napisał(a):Reasumując - bujda, jak określili spece oszczędności wynikają najczęściej z podświadomej zmiany techniki na bardziej oszczędną (włącz sobie non stop komputer pokazujący chwilowe spalanie - oszczędność minimum 0,5 l na 100 km gwarantowana)


to Twoja opinia. Moja jest inna i nie zamierzam zresztą nikogo do niej przekonywać. Był taki temat, zabrałem w tej sprawie swój głos i tyle.
Palił mi mniej, kropka.
pzdr

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

08 sty 2008 13:54

Dlatego napisa³em podœwiadomie - generalnie cz³owiek absolutnie o tym nie myœli, ale zmienia siê styl je¿d¿enia i oszczêdnoœci same wychodz¹. Zreszt¹ Kris nie zaprzeczysz, ¿e nie ma 100% pewnoœciu ze to magnetyzery - mo¿e silnik siê lepiej dotar³? Lepsz¹ wachê zaczêli sprzedawaÌ? Mnie przekona³ ogl¹dany fimik - w warunkach œciœle kontrolowanych samochód jecha³ z i bez magnetyzera - praktycznie zero ró¿nicy (jakieœ tam setne czêœci litra na 100 km). Jak jedzie cee'dem moja ¿ona to te¿ spalanie spada ... Faktycznie, coœ jej w m³odych latach mówi³em ¿e jest dla mnie jak magnes ... :mrgreen:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
kris
 

08 sty 2008 17:57

pioter napisał(a):Dlatego napisaÂłem podÂświadomie - generalnie czÂłowiek absolutnie o tym nie myÂśli, ale zmienia siĂŞ styl jeÂżdÂżenia i oszczĂŞdnoÂści same wychodzÂą. ZresztÂą Kris nie zaprzeczysz, Âże nie ma 100% pewnoÂściu ze to magnetyzery - moÂże silnik siĂŞ lepiej dotarÂł? LepszÂą wachĂŞ zaczĂŞli sprzedawaĂŚ? Mnie przekonaÂł oglÂądany fimik - w warunkach ÂściÂśle kontrolowanych samochĂłd jechaÂł z i bez magnetyzera - praktycznie zero ró¿nicy (jakieÂś tam setne czĂŞÂści litra na 100 km). Jak jedzie cee'dem moja Âżona to teÂż spalanie spada ... Faktycznie, coÂś jej w mÂłodych latach mĂłwiÂłem Âże jest dla mnie jak magnes ... :mrgreen:


nie mam najmniejszego zamiaru przekonywaÌ ciê do magnetyzaera. Pali³ mi mniej. Ty ogl¹da³eœ film a ja je¿dzi³em. Chyba jest jakaœ ró¿nica, s³yszeÌ a doœwiadczyÌ. Ponadto, nie próbowa³em nic je¿dziÌ oszczêdniej bo sprawdza³em to na autostradzie na odcinkach 700 kilometrówych przy prêdkoœciach do 120km/h.
PrzecieÂż wcale nie musisz mi wierzyĂŚ !!!
To twój problem czy tak by³o czy nie. Nie zamierzam siê t³umaczyÌ teraz z tego ¿e by³em zadowolony z tego magnetyzera. Zreszt¹ powiem ci coœ jeszcze. Je¿eli chodzenie o pó³nocy ze zdech³ym kotem pomaga na kurzajki to nic tylko to stosowaÌ. Je¿eli magnetyzer pomaga bo je¿dzisz inaczej to nic tylko go stosowaÌ. Liczy siê skutek :)

AUTOR WĄTKU
kris
 

08 sty 2008 17:57

pioter napisał(a):Dlatego napisaÂłem podÂświadomie - generalnie czÂłowiek absolutnie o tym nie myÂśli, ale zmienia siĂŞ styl jeÂżdÂżenia i oszczĂŞdnoÂści same wychodzÂą. ZresztÂą Kris nie zaprzeczysz, Âże nie ma 100% pewnoÂściu ze to magnetyzery - moÂże silnik siĂŞ lepiej dotarÂł? LepszÂą wachĂŞ zaczĂŞli sprzedawaĂŚ? Mnie przekonaÂł oglÂądany fimik - w warunkach ÂściÂśle kontrolowanych samochĂłd jechaÂł z i bez magnetyzera - praktycznie zero ró¿nicy (jakieÂś tam setne czĂŞÂści litra na 100 km). Jak jedzie cee'dem moja Âżona to teÂż spalanie spada ... Faktycznie, coÂś jej w mÂłodych latach mĂłwiÂłem Âże jest dla mnie jak magnes ... :mrgreen:


nie mam najmniejszego zamiaru przekonywaÌ ciê do magnetyzaera. Pali³ mi mniej. Ty ogl¹da³eœ film a ja je¿dzi³em. Chyba jest jakaœ ró¿nica, s³yszeÌ a doœwiadczyÌ. Ponadto, nie próbowa³em nic je¿dziÌ oszczêdniej bo sprawdza³em to na autostradzie na odcinkach 700 kilometrowych przy prêdkoœciach do 120km/h.
PrzecieÂż wcale nie musisz mi wierzyĂŚ !!!
To twój problem czy tak by³o czy nie. Nie zamierzam siê t³umaczyÌ teraz z tego ¿e by³em zadowolony z tego magnetyzera. Zreszt¹ powiem ci coœ jeszcze. Je¿eli chodzenie o pó³nocy ze zdech³ym kotem pomaga na kurzajki to nic tylko to stosowaÌ. Je¿eli magnetyzer pomaga bo je¿dzisz inaczej to nic tylko go stosowaÌ. Liczy siê skutek :)

AUTOR WĄTKU
Boski
 

08 sty 2008 22:14

ta a świstak siedzi i zawija je w te sreberka... szkoda tylko kota :wink:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

09 sty 2008 21:32

Kris, nie gorączkuj się, ja oczywiście nie mam nic przeciwko magnetyzerom jeśli czyjaś jest taka wola. A powiadasz że zdechły kot jest dobry na kurzajki? Mruczuś, chodź no tu ... :twisted: :mrgreen:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Powrót do Tipsy i triksy ...

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl