Kia Pro Ceed 2010 - pytania po zakupie

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
zgr3d3k
 

Kia Pro Ceed 2010 - pytania po zakupie

30 kwi 2016 18:02

Witajcie, to moj pierwszy post na forum.
obiecuje w przyszłosci wiecej i oby jak najmniej w dziale 'awarie' :)

Jestem od bardzo niedawna wlascicielem Pro Ceeda 2010r z polskiego salonu. Mam kilka pytan bede bardzo wdzieczny jesli otrzymam odpowiedz.

1) Siedzenia mam normalne z materialu natomiast kokpit dolna czesc jest typowym twardym plastikiem a gorna czesc( boki od wysokosci kontrolera szyb) i przednia konsola wykonana jest z jakiegos materialu? Pseudo skóry? Tworzywa? We wzorek pod skosem, w kolorze czarno-srebrnym nie wiem czy to normalne innych ceedow za bardzo nie widzialem. Co to za tworzywo? Dosyc miekkie w dotyku. Czym to moge myc? Sprobowalem troche na drzwiach przetrzec ale mam wrazenia ze zostaly jakby przetarcia. Bedzie ok jesli to bedzie najwyzwyklejszy plyn do kokpitow?

2) Moj ceed jest lekko brudny przy pokrywie zaworow, troche przegladalem juz widzialem ze sporo osob ma z tym problem. Moj to diesel 1.6 crdi z 170tys przebiegu. Z racji wieku/przebiegu powinienem to olac czy jednak jak inni z forum wymieniac uszczelke az do skutku? W aso gdzie bylem przed zakupem powiedzieli ze niby robocizna kilka stow nawet bo trzeba wyciagac wtryski ktore nie zawsze chca wyjsc i zdaza sie ze sie uszkadzaja? Prawda czy naciagaja? W tym temcie jeszcze czy warto i ew po ilu tysiacach robic regulacje zaworow (jaki ew koszt w aso? ew po za aso). Chodzi rowno nic nie klekocze.

3) W okolicach tylnej belki mam lekkie ognisko rdzy. Warto robic? Macie podobnie?

4) Zaproszono mnie w Kia na naciagniecie gum na sprezyny z przodu. Rzekomo taka akcja serwisowa. Ktos to robil? Ma sens?

5) Czy jest jakas tansza wersja zamontowania do mojego ceeda Navi zamiast radia. Jedyna opcja jaka znalazlem jest navi dedykowane 2500zł + ok 1000 montaz + 800-1000 mapy.

6) Widzialem zroszona okolice odmy? Warto sprawdzic/przeczyscic?

7) Co ile wymieniacie olej? 30 jak zalecalo Kia?

8 ) Silnik po przejechaniu 1000km do domu nie wzial oleju (lub na tyle malo ze tego nie widze), mimo wszystko w tylnym wydechu (mam żłobienie takie od srodku, nawizjmy to dołkiem/wgłebieniem) zbiera mi sie cos na rodzaj oleju/diesla rzadsze, wiec podejrzewam ze woda/olej. Na ile to powazna sprawa? Niestety to moj pierwszy w zyciu diesel nie bardzo mam z czym porownac do tej pory dieslami wylacznie zdazlo mi sie jezdzic sluzbowo a wiadomo wtedy nie zwraca sie uwagi.

9) Mam ze 2 rysy glebokie z boku przy tylnym kole. Cale auto w oryginalnym lakierze od nowosci, mierzylem ja mierzyli w aso, wszystko sie zgadza idealnie. DObrze wyczytalem ze Kianki sa z ocynku? Wlasciciel jezdzil tak rzekomo pare lat i rdza nie wyszła. Dac temu wiare czy jednak to bajki i przydalo by sie to zrobic?

Dzieki za wyrozumialosc. Sorry ze nie mam fotek ale nie mialem jeszcze wolnej chwili zeby dobrze usiasc i jakos uwiecznic zakup.

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Kia Pro Ceed 2010 - pytania po zakupie

30 kwi 2016 18:24

7) Co ile wymieniacie olej? 30 jak zalecalo Kia?


Co 30 czego dni ? NIe, wymineniamy co 15 tyś km lub raz w roku.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Kia Pro Ceed 2010 - pytania po zakupie

30 kwi 2016 18:30

zgr3d3k napisał(a):2010r
zgr3d3k napisał(a):diesel 1.6 crdi
te i inne dane wpisz w profil /stopkę tak jak inni to mają
Powodzenia i zadowolenia z auta :thanks
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Kia Pro Ceed 2010 - pytania po zakupie

30 kwi 2016 18:56

Witaj na forum...
3) precyzyjne określenie, nie ma co.. :fiu
4) Żadna akcja serwisowa nie ma sensu, KMP lubi wyrzucać pieniądze w błoto, dlatego nie zarabiają tyle co Porsche.
7) Co 30.. litrów dolewek? Ja wymieniam co 10 tys. km.
zgr3d3k napisał(a): DObrze wyczytalem ze Kianki sa z ocynku?

Raczej źle, generalnie są ze stali, ale też sporo w nich tworzyw sztucznych i innych materiałów
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
zgr3d3k
 

Re: Kia Pro Ceed 2010 - pytania po zakupie

02 maja 2016 18:28

Ok dzieki za te czesciowe odpowiedzi.
Ok to juz wiem ze olej 10-15tys.

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl