podświetlenie deski

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
misiek1
 

06 sty 2008 09:35

W najtańszej wersji nie ma też regulacji wysokości fotela

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

07 sty 2008 12:11

Mam do Was pytanie. Zerknijcie Ci, co maja regulację podświetlania deski czy to pokrętło od regulacji natężenia podświetlenia deski jest też tak samo podświetlane jak to, co jest obok do regulacji wysokości reflektorów.
Bo u mnie jest ono ciemne a do reflektorów podświetlane.

AUTOR WĄTKU
less
 

07 sty 2008 18:54

SebolE napisał(a):Mam do Was pytanie. Zerknijcie Ci, co maja regulację podświetlania deski czy to pokrętło od regulacji natężenia podświetlenia deski jest też tak samo podświetlane jak to, co jest obok do regulacji wysokości reflektorów.
Bo u mnie jest ono ciemne a do reflektorów podświetlane.


Mam to samo co u Ciebie czyli IMO TTTM

Avatar użytkownika
IrKo
Kierownik
 
Posty: 382
Dołączył(a): 15 lis 2007 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, M

07 sty 2008 19:52

Nie rozumiem dlaczego się dziwicie że nie ma regulacji podświetlenia zegarów w waszych ceedach HB , przecież w specyfikacji technicznej wszystko jest napisane 8-) I ten właśnie brakujący bajer w waszych kijankach jest dostępny dopiero w wersji Optimum i O+ ! Tak więc chyba nie ma powodów do dziwienia się , że u was go nie ma :evil:
Dotyczy to przynajmniej modelów H/B 2006 i 2007 :!:

AUTOR WĄTKU
Boski
 

07 sty 2008 20:06

ja się dziwie kia że tak oczywistego rewgulatora nie montuje w kazdym egzemplarzu

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

07 sty 2008 20:46

IrKo napisał(a):Nie rozumiem dlaczego się dziwicie że nie ma regulacji podświetlenia zegarów w waszych ceedach HB , przecież w specyfikacji technicznej wszystko jest napisane 8-) I ten właśnie brakujący bajer w waszych kijankach jest dostępny dopiero w wersji Optimum i O+ ! Tak więc chyba nie ma powodów do dziwienia się , że u was go nie ma :evil:
Dotyczy to przynajmniej modelów H/B 2006 i 2007 :!:


Regulacje mam i owszem bo mam wersje optimum plus.
Dokładnie mi chodzi kolego o podświetlenie tego kółeczka.
Napisałem wyraźnie o co mi biega ;)
Bo kółeczko do regulacji wysokości światełek mijania jest ładnie podświetlony :D

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

15 sty 2008 00:11

Na pocieszenie kolegom bez regulacji napiszĂŞ, Âże nawet z regulacja nie da siĂŞ wskaÂźnikĂłw jakoÂś mocno przygasiĂŚ.

W Alfie 147 da³o siê zjechaÌ praktycznie do zera. Dodatkowo by³ bajerek wy³¹czaj¹cy podœwietlenie obrotomierza i wskaŸników paliwa / temperatury (zostawa³ tylko prêdkoœciomierz).

W Lancerze '2005 teÂż siĂŞ da zupeÂłnie podÂświetlenie wygasiĂŚ.

W wielu innych samochodach rĂłwnieÂż, nie wiem czemu akurat tutaj siĂŞ nie ma takiej opcji.

pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Pinio
 

15 sty 2008 10:30

A może wystarczy wymienić ten panelik z jednym pokrętłem od świateł na ten z dwoma. Obecnie w samochodach kable we wszystkich wersjach idą tak samo i w tej samej ilości. np nie ma głośników ale kable do nich są. Tylko skąd wziąc taki panel ?? W serwisie za taką pierdołe pewnie krzykną parę stówek

AUTOR WĄTKU
kangurek123
 

20 sty 2008 19:59

Pinio napisał(a):A może wystarczy wymienić ten panelik z jednym pokrętłem od świateł na ten z dwoma. Obecnie w samochodach kable we wszystkich wersjach idą tak samo i w tej samej ilości. np nie ma głośników ale kable do nich są. Tylko skąd wziąc taki panel ?? W serwisie za taką pierdołe pewnie krzykną parę stówek


Dokładnie też tak słyszałem . Trzeba kupić potencjometr plus obudowa plastikowa ( podobno koło 300 zł z montażem ) Jak komus przeszkadza podświetlenie to chyba niewielkie pieniądze....

AUTOR WĄTKU
Wojtek
 

20 sty 2008 20:38

SebolE napisał(a):Mam do Was pytanie. Zerknijcie Ci, co maja regulację podświetlania deski czy to pokrętło od regulacji natężenia podświetlenia deski jest też tak samo podświetlane jak to, co jest obok do regulacji wysokości reflektorów.
Bo u mnie jest ono ciemne a do reflektorów podświetlane.


Mam Optimum i u mnie oba są podświetlone.

AUTOR WĄTKU
Escobar
 

20 sty 2008 20:55

Wojtek napisał(a):Mam Optimum i u mnie oba są podświetlone.


A możesz zrobić zdjęcie, tez mam optimum, ale podświetlone jest kółko tylko od regulacji wysokości świateł.

pozdr

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

20 sty 2008 21:43

Escobar napisał(a):
Wojtek napisał(a):Mam Optimum i u mnie oba są podświetlone.


A możesz zrobić zdjęcie, tez mam optimum, ale podświetlone jest kółko tylko od regulacji wysokości świateł.

pozdr


U mnie to samo. Ikonki na kółkami są obie podświetlone, ale kółko już tylko jedno (od wysokości świateł). Ma to jakieś tam swoje logiczne wytłumaczenie - deskę ustawiasz na oko i bezstopniowo, a wysokość świateł ma kilka konkretnych stopni.

AUTOR WĄTKU
Wojtek
 

20 sty 2008 22:15

Escobar napisał(a):
Wojtek napisał(a):Mam Optimum i u mnie oba sÂą podÂświetlone.


A mo¿esz zrobiÌ zdjêcie, tez mam optimum, ale podœwietlone jest kó³ko tylko od regulacji wysokoœci œwiate³.

pozdr


A¿ zszed³em na dó³ sprawdziÌ i przyznajê, ¿e siê pomyli³em. Podœwietlony jest wy³¹cznie symbol nad kó³kiem (zdjêcie w galerii). Na swoj¹ obronê mogê tylko powiedzieÌ, ¿e cee'd-a mam dopieru od kilku dni :wink:

AUTOR WĄTKU
Hazael
 

20 sty 2008 23:01

Pinio napisał(a):A może wystarczy wymienić ten panelik z jednym pokrętłem od świateł na ten z dwoma. Obecnie w samochodach kable we wszystkich wersjach idą tak samo i w tej samej ilości. np nie ma głośników ale kable do nich są. Tylko skąd wziąc taki panel ?? W serwisie za taką pierdołe pewnie krzykną parę stówek


Dokładnie wystarczy wymienić sam panel zrobiłem to w moim HB C+ za 230zł + należny Państwu podatek Vat. Działa bez problemów. Polecam, czasem w nocy dziwię się jak mogłem jeździć bez tego bajeru ;)

AUTOR WĄTKU
darekt
 

15 lut 2008 21:01

A czy ktoś próbował zmienić kolor podświetleń - np. na zielony?

AUTOR WĄTKU
neekee
 

15 lut 2008 21:32

arturko napisał(a):To znaczy, że jestem farciarzem.
Odebrałem C+ (SW) pod koniec grudnia i mam regulację!!!


To mam nadzieje ze tez okaze sie farciarzem bo w specyfikacji z tego co widzialem C+ SW tej regulacji nie posiada. Odbieram auto za 2 tyg i wszystko sie wyjasni.

Poprzednia strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl