Demontaż nawiewu na podszybiu

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Sebas_tian
 

Demontaż nawiewu na podszybiu

01 gru 2015 22:09

Czy ma ktoś pomysł jak zdemontować tą listwę nawiewu na szybę z przodu? mówię o tej z tymi dwoma "cyckami".
Niestety strasznie coś w niej trzeszczy i juz mnie to do szału doprowadza, nie pomaga przyciskanie itp, silikonem tez probowalem, efekt słaby..

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Demontaż nawiewu na podszybiu

01 gru 2015 22:50

Trzeba całą deskę zdemontować, a to w huk roboty.
Dziwne, nikt nie zgłaszał do tej pory takich problemów... Niech zgadnę - Niemiec płakał jak sprzedawał, czy igiełka nic nie puka nic nie stuka ? ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
PABLOTECH
Asystent Kierownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): 18 gru 2013 21:18
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: KIA SORENTO XM ( MY2013 ) 3,5L EXV6 280KM

Re: Demontaż nawiewu na podszybiu

02 gru 2015 00:19

Ooojjjj Ryba Ryba ... u mnie ani Niemiec...Duńczyk czy też Francuz nie płakali przy sprzedaży ( czyt. PL ) a mimo to również moje wyczulone ucho wyłapuje może jeszcze nie straszne ale delikatne popukiwanie z tego rejonu. Uaktywnia się to głównie przy skręconych kołach bez względu na poziom rozgrzania silnika itp. Na kierownicy nie wyczuwam żadnych drgań czy też pochrupywania tak więc jeszcze nie panikuję :fiu . Pierwsza myśl to oczywiście kolumna i te sprawy ale z drugiej strony uaktywniło się to jak temp. na zewnątrz spadły poniżej 0 st. Najlepiej słychać to przy parkowaniu w garażu podziemnym gdzie wszystkie odgłosy są spotęgowane i dobitniej docierają do ucha. Póki co nic z tym nie robię ... zwalam to na plastiki ... w końcu to tylko compact :)
Poprzednie auto: KIA CEE'D SW 2010 115KM OPTIMUM+ FUN Obrazek

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Demontaż nawiewu na podszybiu

02 gru 2015 00:24

Nie trzeba wyjmować całej deski, chłopaki w serwisie wymieniali samą listwę. Trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić, aby przy okazji nie uszkodzić przedniej szyby. Potrzebne, też są odpowiednie narzędzia. Odnośnie trzasków i innych paskudnych dźwięków z tej okolicy deski (dokładnie to chyba trzeszczy połączenie listwy z deską), problem występował chyba we wszystkich autach z początku produkcji. U mnie tę listwę, demontowali jak dobrze pamiętam dwa razy i zaraza dalej trzeszczy, piszczy i wydaje inne nieprzyjemne dźwięki. W lecie jest ok., natomiast zimą przy włączonym ogrzewaniu zaczyna się orkiestra. Tak właściwie to już się trochę do tego przyzwyczaiłem, pogłośnienie radia też pomaga :D

PABLOTECH, trzaski z mocowania listwy można zweryfikować bardzo prosto. W momencie kiedy trzeszczy trzeba, mocno nacisnąć jej końce( w miejscu wystających guzików) w dół. Jak przestanie trzeszczeć po naciśnięciu, to winowajca trzasków został ustalony :)
Ostatnio edytowano 02 gru 2015 00:35 przez mark, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Demontaż nawiewu na podszybiu

02 gru 2015 00:32

A to zwracam honor!
mark napisał(a):pogłośnienie radia też pomaga

O tak, to jest najlepsze lekarstwo na wszystkie trzaski i stuki, dlatego ja nie narzekam na żadne niepożądane dźwięki :ha :ha
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
EBE97400
Kierownik
 
Posty: 577
Dołączył(a): 27 kwi 2014 18:04
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 CRDI ON 115KM
2007, Optimum+

Re: Demontaż nawiewu na podszybiu

02 gru 2015 05:18

Moja listwa już mnie doprowadza do białej gorączki... Ile taka nowa kosztuje plus przekładka?
HB 1.6 115 km/130km(chip) OPTIMUM + 2007

SW 1.6 136km L Business Line 2016

:drinks:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Demontaż nawiewu na podszybiu

02 gru 2015 08:47

Mi w pierwszej Kijance (2007) wymienili w ramach gwarancji, bo się wypaczyła i tez trzeszczała. Po wymianie żadnych niepożądanych odgłosów z tego elementu.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Sebas_tian
 

Re: Demontaż nawiewu na podszybiu

02 gru 2015 10:44

Trochę się uspokoiłem, że da się to wyjąć :)
Mark - dokładnie tak jak piszesz, po nacisnięciu "cycka" lub deski w miejscu okolicy tej listwy "bzyczenie" znika.
Dodam, że u mnie brzęczy tylko w momencie gdy obroty silnika dochodzą do ok. 3 tys obrotów, po czym powyżej bzyczenie znika, po prostu w przy danej czestotliwosci wpada ta gow... listwa w rezonans :D
Słuchajcie, ja ją zdemontuje chocby nie wiem co bo mnie to do szału doprowadza, czekam tylko na narzędzia do demontażu elementów tapicerki - oczywscie zrobie odpowiednia foto-dokumentację i wrzucę.
Przy okazji zajmę się sie trzeszcząca ramka wokól radia.

Avatar użytkownika
EBE97400
Kierownik
 
Posty: 577
Dołączył(a): 27 kwi 2014 18:04
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 CRDI ON 115KM
2007, Optimum+

Re: Demontaż nawiewu na podszybiu

02 gru 2015 17:41

Będzie ktoś tak dobry i wyczyta ze swojej szklanej kuli nr katalogowy, słowo klucz w/w części bo "moje" kombinacje z wujkiem google za cholerę nie działają... ;(
HB 1.6 115 km/130km(chip) OPTIMUM + 2007

SW 1.6 136km L Business Line 2016

:drinks:

AUTOR WĄTKU
maciek233
 

Re: Demontaż nawiewu na podszybiu

03 gru 2015 14:34

Nie lepiej oddać auto do serwisu ? Jak jakaś mała usterka do zrobią to na miejscu i za grosze albo jak dobrze zagadasz to za darmo , ja zawsze jeździłem z takimi drobnymi usterkami do http://rzeszow.multitruck.pl/ i mi na miejscu pomagali. Jak w twojej okolicy nie ma takiego serwisu to poszukaj u siebie w okolicy autoryzowanego serwisanta marki KIA

AUTOR WĄTKU
Sebas_tian
 

Re: Demontaż nawiewu na podszybiu

15 gru 2015 21:31

Udało mi sie zdemontowac ta listwę. Nie jest to jakieś specjalnie skomplikowane :) Ciekawostką jest to , że do prawego grzybka-"cycka" sa podpprowadzone przewody z wtyczką a nie zauważyłem w nim żadnego czujnika. W lewym to wiadomo dioda od immo. Teraz będę testował z takim zamocowaniem tego zeby nie brzeczało. sa tam trzy metalowe klipsy ktore luzno lataja i to moga byc winowajcy.
Z ciekawosci podpytalem w aso czy maja jakis patent na to - popatrzyli jak na glupka, jakby nie znali tematu..

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Demontaż nawiewu na podszybiu

16 gru 2015 11:13

Sebas_tian napisał(a): Ciekawostką jest to , że do prawego grzybka-"cycka" sa podpprowadzone przewody z wtyczką a nie zauważyłem w nim żadnego czujnika.

A masz klimatyzację automatyczną? Tam siedzi czujnik nasłonecznienia. W manualnej go nie ma.


Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

AUTOR WĄTKU
Sebas_tian
 

Re: Demontaż nawiewu na podszybiu

30 gru 2015 21:50

Szymex, nie mam klime w manualu, ciekawostka. w weekend wrzuce fotki listwy po demontazu, na pewno się kiedyś komus przydadzą.
W ogóle, najlepsze jest to, że głownym winowajcą trzasków była nie ta listwa a lusterko wsteczne!!!!!! Szok ale do tego doszedlem dopiero po zdemotowaniu listwy. dzwiek z lusterka sie niosl jakby z kokpitu... Ale nie ma tego złego bo żeby sie pozbyc tego denerwującego brzeczenia wyciszylem przy okazji wszystkie trzaski z kokpitu :) teraz to Maybach normalnie :)

kali1990
Przedszkolak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20 gru 2015 10:24
Lokalizacja: Rymanów
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2010, Optimum

Re: Demontaż nawiewu na podszybiu

21 maja 2016 16:59

Sebas_tian napisał(a):Szymex, nie mam klime w manualu, ciekawostka. w weekend wrzuce fotki listwy po demontazu, na pewno się kiedyś komus przydadzą.
W ogóle, najlepsze jest to, że głownym winowajcą trzasków była nie ta listwa a lusterko wsteczne!!!!!! Szok ale do tego doszedlem dopiero po zdemotowaniu listwy. dzwiek z lusterka sie niosl jakby z kokpitu... Ale nie ma tego złego bo żeby sie pozbyc tego denerwującego brzeczenia wyciszylem przy okazji wszystkie trzaski z kokpitu :) teraz to Maybach normalnie :)


Jak jeszcze masz te fotki z demontażu to byłbym wdzięczny za wrzucenie, też mnie czeka taka operacja B)

AUTOR WĄTKU
NoJz
 

Re: Demontaż nawiewu na podszybiu

23 maja 2016 18:44

Sorka może nie na temat dokładnie tej listwy, ale u mnie prawy nawiew na desce w taki rezonans wpada, ze czasami mam ochotę wyciąć go i zostawić dziurę :D jakiś pomysł na to ?

AUTOR WĄTKU
MordimerElias
 

Re: Demontaż nawiewu na podszybiu

18 lut 2017 15:41

Cześć,

Czy jest szansa na instrukcje/zdjęcia jak zdemontować listwę na podszybiu. Moja uległa deformacji, nowa kosztuje około 150 - 200 pln. W salonie powiedzieli mi że trzeba demontować całą deskę a mój cee'd jest już po gwarancji. W tym wątku znalazłem informację że listwę da się wymienić bez rozbierania deski.

P.S.
Z góry dziękuję za pomoc.

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl