Jak samodzielnie zdemontować kierownicę do obszycia?

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
activ
 

Jak samodzielnie zdemontować kierownicę do obszycia?

20 cze 2015 19:43

Hej,

Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał do czynienia z taką czynnością? chciałbym zawieść moja kierownice do obszycia i bede musial sie zmierzyc z jej demontazem.

Jak wyjąć ten centralny element z poduszka powietrzna/klaksonem? Jak do tego wszystkiego podejsc zeby nie zniszczyc poduszki, zeby check sie nie zapalil itd?

Z gory dzieki za pomoc!
Ostatnio edytowano 24 cze 2015 19:03 przez activ, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
p.misiaczek
 

Re: Jak zdemontować kierownicę?

21 cze 2015 17:44

Też się chce za to zabrać a dodatkowo mam łopatki od biegów (automat). Jak się uporasz wklej kilka zdjęć ;)

TapTalk na Sony M2

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Jak zdemontować kierownicę?

22 cze 2015 09:12

"Z tyłu" kierownicy masz po jednej zaślepce z każdej strony. Ściągasz je i kluczem typu torx odkręcasz śrubki.
Wyciągasz "jaska", odpinasz żółty przewód od poduszki, potem odkręcasz nakrętkę centralną. Następnie śmigasz do jakiegoś serwisu po ściągacz do kierownicy (albo sam go robisz z 2 śrub i płaskownika/rurki) i ściągasz kółko. Jest trochę roboty ....

AUTOR WĄTKU
activ
 

Re: Jak zdemontować kierownicę?

24 cze 2015 19:01

Hej,

Ok jestem po obszyciu. W ceed 09' fl, bez tempomatu, bez bluetooth wygląda to tak:

1. Otwieramy maske
2. zamykamy drzwi pilotem (tak żeby cale auto było zamknięte a maska otwarta)
3. Odkręcamy minusową klemę z akumulatora i dobrze zabezpieczamy żeby nie doszło do przepływu prądu
4. otwieramy kluczykiem drzwi kierowcy. naciskami hamulec (to podobno ma do czynienia z rozładowaniem "wszelakich napiec", ciężko mi to potwierdzić, ale nacisnąłem).
5. odkręcamy dwie śruby z tylu kierownicy (rozmiar torx 40, gleboko, trzeba śrubokręt) i wyciągamy poduszkę.
6. do poduszki przypięta jest wiązka. małym śrubokrętem trzeba podważyć żółte zabezpieczenie i je wyciągnąć. po jego wyjęciu możemy wyciągnąć z poduszki wiązkę. Na poduszkę trzeba bardzo uważać i trzymać ja "logo" do góry
7. w środku jest śruba (rozmiar 22, trzeba klucz rurowy), pod nią nakładka sprężynowa.
8. znaczymy kierownice i śrubę flamastrem, albo robimy rysę śrubokrętem (wystarczy na oko, ząbki sa na tyle duże ze bardzo ciężko założyć ja w zły sposób)
9. odpinamy druga wiązkę (z przycisków) i zdejmujemy kierownice (nie trzeba żadnych urządzeń, lekko wystarczy poruszać i schodzi sama)
10. jedziemy z kierownica do obszycia. Ja gorąco polecam firmę pok-pol.pl (slask)
11. montaż w kolejności odwrotnej do opisanej

Fotki i efekt finalny wrzucę później. Mam nadzieje ze opis komuś się przyda.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Jak samodzielnie zdemontować kierownicę do obszycia?

24 cze 2015 22:17

Browar dla Ciebie kolego! drinkss
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl