Wymiana mieszka drążka skrzyni biegów

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Saracen
Przedszkolak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 15 lip 2013 07:11
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1 HB, 1,4 Pb 109KM
2007

Wymiana mieszka drążka skrzyni biegów

19 cze 2015 10:06

Witam

Przetarł mi się mieszek drążka skrzyni biegów w mojej KIA Ceed. Chcę go sam wymienić lecz nie wiem jak rozebrać część trzymającą mieszek na dole. Może ktoś wie jak to rozebrać? Zdjęcia poglądowe będą pomocne.

Avatar użytkownika
EBE97400
Kierownik
 
Posty: 577
Dołączył(a): 27 kwi 2014 18:04
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 CRDI ON 115KM
2007, Optimum+

Re: Wymiana mieszka drążka skrzyni biegów

19 cze 2015 11:01

Uzupełnij profil bo już wiemy, że jeździsz Ceedem. Model, rok, silnik też się przyda ;)

Odkręcasz gałkę zmiany biegów wyskoczy ci sprężyna. Plastik ciągniesz w górę do siebie i wyskakuje całość. Odpinasz wtyczki od zapalniczki. Bodajże jak pamiętam mieszek jest przykręcony na kilka śrubek. Odkręcasz, wymieniasz i w odwrotnej kolejności zakładasz. Całość jeśli chodzi o model z 2007 roku.
HB 1.6 115 km/130km(chip) OPTIMUM + 2007

SW 1.6 136km L Business Line 2016

:drinks:

pawka007
 

Re: Wymiana mieszka drążka skrzyni biegów

14 cze 2016 10:04

W poliftowych wystarczy wypiąć mieszek od dołu z zaczepów a gałkę, silnym ruchem wyciąga się w górę, bez kręcenia. Uwaga pod przyciskiem jest sprężynka z małym koreczkiem, lubią się gubić. Po wyciągnięciu, od wewnątrz jest plastikowy pierścień na zatrzaskach. Delikatnie podgiąć je trzeba i wyskoczy, teraz możemy mieszek zmieniać.

NoJz
 

Re: Wymiana mieszka drążka skrzyni biegów

18 cze 2016 12:38

Nie wiem jak u was, ale u mnie do wymiany mieszka nie trzeba rozbierać lewarka, jest on przy lewarku na guzik metalowy, od dołu jak ściągniesz tunel mocnym pociągnieciem w górę jest pare śrubek.

Avatar użytkownika
Gizmo
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 20 paź 2016 20:45
Lokalizacja: Skierniewice
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2011, M

Re: Wymiana mieszka drążka skrzyni biegów

03 lis 2016 16:38

Witam, odgrzeję kotleta ale chciałbym uzyskać pewność: w wersji FL gałkę należy wykręcić czy wyciągnąć w górę, bo ciągnę w górę i nie schodzi. Nie chcę czegoś urwać bo tylko mieszek chcę wymienić a nie całość ;-) Poza tym jak oglądam na allegro "gołe" lewarki to mają na końcu gwint, a tu kolega parę postów wyżej twierdzi, że "silnym ruchem w górę".

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Wymiana mieszka drążka skrzyni biegów

17 maja 2017 12:12

NoJz napisał(a):Nie wiem jak u was, ale u mnie do wymiany mieszka nie trzeba rozbierać lewarka, jest on przy lewarku na guzik metalowy, od dołu jak ściągniesz tunel mocnym pociągnieciem w górę jest pare śrubek.


Potwierdzam. Bez specjalnych problemów wysuwamy element ze zdjęcia niżej.
Jest przytwierdzony na spinki .
Mieszek jest przykręcony na osiem śrub.

Uwaga ! Mieszek do Ceeda C1 w Pro ma delikatne inne rozmieszczenie otworów mocujących.
Ja mam HB i musiałem zrezygnować z czterech śrub (kupiłem mieszek od PRO).

5 minut roboty.

Obrazek
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Wymiana mieszka drążka skrzyni biegów

07 wrz 2017 14:43

U mnie w prosiaku też się przetarł i wystarczy mocniej pociągnąć za cały element do góry. Na zaczepach jest ten plastik wokół drążka i jest jedną częścią/elementem z korytkiem i wtyczkami USB i AUX. Następnie sam mieszek jest do drążka przymocowany na zatrzask typu nap + rzepy wzdłuż drążka.
Na próbę tylko sprawdzałem że wychodzi wszystko bez demontażu drążka. Pilnować tylko kabli od USB i AUX żeby nie powyrywać. Od spodu są 4 śrubki mocujące tą ramkę wokół mieszka.
Moje prosię jest z 2008.
Don't Eat Yellow Snow!

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl