Wolno pracujące wycieraczki - demontaż podszybia

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Marc
 

Wolno pracujące wycieraczki - demontaż podszybia

01 maja 2015 12:39

Witam,

Mam awarię wycieraczek - wolno pracują, jakby były zatarte(?) i słychać przy tym jakieś zgrzytanie (przy jednej z nich).
W każdym razie postanowiłem zdemontować podszybie i sprawdzić czy uda się coś samemu zaradzić z tym problemem.

Niestety o ile demontaż wycieraczek i 5 klipsów poszedł gładko, to mam problem z wyciągnięciem podszybia.
Same końce (te po bokach) coś trzyma i nie da się ich wyciągnąć.
Mógłbym spróbować na siłę - ale wolę nic nie pourywać, tym bardziej że nie wiem co tam siedzi pod spodem.

Czy ktoś mógłby mnie pokierować jak odczepić te boki ?
Trzyma fragment zaznaczony na czerwono (ale da się nim ruszać w pewnym zakresie wzdłuż szyby)
Zastanawiam się czy są tam takie same zaczepy jak ten zaznaczony zieloną strzałką i trzeba po prostu mocniej pociągnąć w bok, czy też może jest tam jakieś inne mocowanie ?

Tak to wygląda:
http://zapodaj.net/066e32902b6c8.jpg.html

edit

Pewnie większość forumowiczów jest na majówce :)
A że cierpliwość to nie moja cnota - nie chciało mi się czekać biernie na odpowiedź i poszedłem w międzyczasie zrobić kolejną próbę.
I udało się :)

Tym razem uzbroiłem się w 'bronka' drinkss , który mnie ośmielił i dlatego nieco mocniej potraktowałem podszybie.
Fragment który wcześniej sprawiał mi problem - rzeczywiście trzymał się na kolejnych dwóch zaczepach, które niestety miały dużo mniej miejsca na 'zejście' niż pierwszy i dlatego tak się opierały.
W każdym razie prawidłowym sposobem okazało się ciągnięcie podszybia w swoją stronę (stojąc przed samochodem) i jednoczesne odciąganie końcówek na boki.
Pewnie dla części z Was to jest oczywiste - ale piszę na wypadek gdyby tej informacji potrzebował ktoś tak jak ja - mniej obeznany z mocowaniami plastików ;)

A co do samego problemu z wycieraczkami to wygląda na to, że chyba zatarł się sworzeń(?) jednej z nich.
Wymontowałem całość i spróbuję jakoś to rozruszać.

nie pisz posta pod postem, ale za dobre chęci i dzielenie się wiedzą wybaczone :) :good R4



edit [2015-05-02 19:37]

Sorki za te posty, poprawię się :)

Dopiszę jeszcze happy-end:
Przyczyną ciężkiej pracy wycieraczek był sworzeń po stronie kierowcy, który był zatarty na amen (nie wiem jak silniczek dał radę go jeszcze ruszać).
Wyciągnąć sworzeń nie było łatwo. Najpierw walenie młotkiem, żeby zrobić jakąś szczelinę (najbardziej czasochłonna czynność) a potem ściągacz do sworzni i jakoś poszło.
Po przeczyszczeniu i przesmarowaniu wycieraczki chodzą jak za dawnych dobrych czasów :)

Pozdrawiam

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl