Wymiana czujnika położenia sprzęgła

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
activ
 

Wymiana czujnika położenia sprzęgła

30 kwi 2015 13:41

Opis dotyczy Kia ceed 09 FL diesel 1.6

Objawy:
Nierówna praca silnika, szczególnie na niskich obrotach. Ciężka/szarpana zmiana biegów. Brak wskazania o konieczności zmiany biegu na wyświetlaczu po przekroczeniu 2000 obrotów.

Jak wymienić czujnik:
1. zdejmujemy plastik z lewej strony kokpitu (dostęp po otwarciu drzwi kierowcy). Plastik trzyma się na 3 zatrzaskach. Trzeba użyć trochę siły. Raczej ciężko coś urwać.
2. Odkręcamy dolna osłonę - 2 śruby z lewej strony i dwie na dole. Całość trzyma się jeszcze na kilku zatrzaskach.
3. Znajdujemy czujnik (najlepiej położyć się na dywaniku). Czujnik jest przykręcony dwiema nakrętkami (jedna normalnie a druga kontra). Nakrętki rozmiar 14. Czujnik najłatwiej znaleźć ruszając pedałem sprzęgła i lokalizować co się rusza powyżej.
4. Z drugiej strony mocowania czujnika znajduje się kostka. Można ja wyciągnąć z prowadnicy i swobodnie wpiąć nowy czujnik do niej.

Koszt czujnika na dzień dzisiejszy 64 zł w serwisie Kia.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wymiana czujnika położenia sprzęgła

30 kwi 2015 13:59

Activ, chyba Ci się prawy alt zepsuł, ale myślę, że z taką smykałką z tym sobie też poradzisz bez problemu :ha
Poprawiłem znaki diakrytyczne ;)
Kiedyś na forum byłą opcja "pomógł" / "pochwal" czy coś takiego, gdzie się podziała ? Dla kolegi duuży browar :good drinkss Tylko jeszcze popraw auto w profilu ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
ReMiXs
Kierownik
 
Posty: 550
Dołączył(a): 15 lut 2015 11:04
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 105KM
2012, Bida version

Re: Wymiana czujnika położenia sprzęgła

30 kwi 2015 16:51

Ryba4 napisał(a):Activ, chyba Ci się prawy alt zepsuł, ale myślę, że z taką smykałką z tym sobie też poradzisz bez problemu :ha
Poprawiłem znaki diakrytyczne ;)
Kiedyś na forum byłą opcja "pomógł" / "pochwal" czy coś takiego, gdzie się podziała ? Dla kolegi duuży browar :good drinkss Tylko jeszcze popraw auto w profilu ;)


Daj dostęp do PA to zrobię taką opcję :)

Avatar użytkownika
skrot
Kierownik
 
Posty: 509
Dołączył(a): 21 paź 2011 15:53
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: Wymiana czujnika położenia sprzęgła

30 kwi 2015 16:52

activ napisał(a):Opis dotyczy Kia ceed 09 FL diesel 1.6

Jeszcze jakby były ze 3 fotki poglądowe, to byłby ideał... :good
skrot :thank_you:
To Protect and Serve

Obrazek

AUTOR WĄTKU
activ
 

Re: Wymiana czujnika położenia sprzęgła

30 kwi 2015 18:38

https://docs.google.com/file/d/0B40kBvDI4c-jMmhlalVkYnlvUUU/preview

Czujnik widac w gornej srodkowej czesci. Ciezko tam zrobic dobre zdjecie. Niestety nie zrobilem zdjec podczas zdejmowania obudowy, ale to nie filozofia. Najtrudniejsze to zdjac ten lewy plastik, bo dosc mocno sie trzyma.

Dzieki panowie i wybaczcie brak ogonkow ;)

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl