Błędne wskazania komputera pokładowego...

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
ksenio
 

Błędne wskazania komputera pokładowego...

28 lis 2014 09:07

...w zakresie zasięgu.
Podam przykład: kupiłem auto, jak to zwykle bywa z prawie pustym bakiem. Po zrealizowaniu transakcji zresetowałem wszystkie możliwe wskazania kompa. Pokazywał 80 km do tankowania. Przejechałem 30 km do najbliższej stacji - srednie spalanie wyszlo 4,4 km/100km. Zatankowalem (cedząc troche :) ) 58 litrow. Komp pokazal 560 do kolejnego tankowania :szok Wg mnie troche za mało. Zrobilem ok. 200 km po miescie głównie, komp pokazal ok. 450 do przejechania na baku. Zatankowalem znowu pod sufit. Wskazanie zasiegu pokazalo ok. 550 do tankowania. Przejechalem 120 km, wskazowka od paliwa nie drgnęła - do tankowania ok. 470 km

Ja rozumiem, że wskazania zasiegu zależa od sredniego spalania, itp., no ale cos mi tu nie gra. W Golfie 5 TDI nie ma takich cyrków. Komputer prawie idealnie odwzorowuje ile zostalo do tankowania biorac pod uwagę styl jazdy. Zauwazylem że ani ostra jazda ani eco-driving nie wplywają na wskazania w zakresie zasiegu w KIA.

Rozumie ktos o co biega ? ;(

Da sie cos z tym zrobic ?

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Błędne wskazania komputera pokładowego...

28 lis 2014 10:02

Przejeździj kilka zbiorników bez resetowania i tankuj tylko do zbiornika a nie do rury wlewowej.

AUTOR WĄTKU
andRyou
 

Re: Błędne wskazania komputera pokładowego...

28 lis 2014 10:45

ksenio napisał(a):W Golfie 5 TDI nie ma takich cyrków. Komputer prawie idealnie odwzorowuje ile zostalo do tankowania biorac pod uwagę styl jazdy. Zauwazylem że ani ostra jazda ani eco-driving nie wplywają na wskazania w zakresie zasiegu w KIA.

W Cee'd też nie ma takich cyrków - przynajmniej w moim. Bardzo dobrze prognozuje zasięg i reaguje na zmianę stylu jazdy. Obstawiałbym tę samą przyczynę co szczur75 - przekombinowałeś z tankowaniem pod korek i komp zgłupiał. Ja bym teraz zresetował wskazania zasięgu, zatankował (normalną ilość, do odcięcia dystrybutora przy wężu włożonym do końca wlewu) i potem już bez resetowania bo on sam się resetuje przy tankowaniu.

AUTOR WĄTKU
ksenio
 

Re: Błędne wskazania komputera pokładowego...

28 lis 2014 11:06

andRyou napisał(a):Ja bym teraz zresetował wskazania zasięgu,

To tak można ? Mnie sie to nie udaje 8)

AUTOR WĄTKU
MiguelXavani
 

Re: Błędne wskazania komputera pokładowego...

29 sty 2015 09:20

Odświeżam, żeby nie zakładać nowego tematu.

Szanowni, postaram się opisać problem jak najdokładniej. Kiedy kończy mi się paliwo w baku, zazwyczaj ustawiam komputer pokładowy tak, żeby pokazywał mi ile jeszcze kilometrów mogę przejechać. Za każdym razem komputer odlicza kilometry "wstecz" aż do 50, później zamiast kontynuować odliczanie pojawiają się kreski ( ----- ). Dodam tylko, że kiedy 50 (kilometrów do przejechania) zamienia się w kreski wskazówka pokazująca ilość paliwa jest już pod kreską 0. Zastanawiam się czy w takim razie czy jeżeli pokazują się kreski mam do przejechania te 49 kilometrów czy raczej już nie będzie to możliwe ?

AUTOR WĄTKU
szpula
 

Re: Błędne wskazania komputera pokładowego...

29 sty 2015 10:43

Masz te mniej wiecej 50km do przejchania (oczywiście z podobnym spalaniem jak dotychczas).

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl