Kupno Ceed'a, na co zwrocic uwage przy zakupie

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

waski
Asystent Kierownika
 
Posty: 276
Dołączył(a): 04 mar 2012 14:15
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, M

Re: Kupno Ceed'a, na co zwrocic uwage przy zakupie

15 lis 2014 19:25

fusss napisał(a):
Matikes napisał(a):Powiem ci tak komis Marco bym sobie odpuścił :)

A ten pierwszy samochód.W tej lokalizacji znjaduje sie handlarz Pozdrawiam


Ten samochód tam tylko stoi, na olx wystawił go własciciel który go sprowadził, na otomoto komis...

To są Twoje pieniądze i to Ty decydujesz, co z nimi zrobisz. Moim zdaniem, uciekaj od komisów i od samochodów sprowadzonych. Lepiej dopłać i kup coś "krajowego", lub kup coś mniejszego, ale pewnego, niż masz wyrzucać pieniądze w błoto. Pamiętaj, że masz większe szanse, odzyskać pieniądze od komisanta, niż od "właściciela". To jest zwykły, "chamski" chwyt na wyrwanie jelenia.
Gisio (chyba się nie mylę), sprawdź ten samochód (jeżeli jest VIN) i napisz o nim prawdę
Kia Ceed M 2020 r. 1,4 140 KM
Kia Cee'd M 2011r, 1,4 105KM

Obrazek
Obrazek

AUTOR WĄTKU
fusss
 

Re: Kupno Ceed'a, na co zwrocic uwage przy zakupie

15 lis 2014 21:06

Mam zamiar jechać nim do ASO Kia bo w ciemno brał nie będę, a więc wszystkiego się dowiem w poniedziałek ;-)

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Kupno Ceed'a, na co zwrocic uwage przy zakupie

10 sty 2015 20:54

Podepnę się w tym temacie ze swoim "problemem". Od kilku dni zwiedzam okoliczne salony Kia w poszukiwaniu godnego następcy mojego pro_ceeda. Oglądałem dostępne w salonach pro_ceedy. W każdym był kłopot z przesunięciem foteli przednich. Sprzedawcy też jakoś nie radzili sobie z tym "problemem", ale pro_ceedów w roku sprzedaje się kilka w salonie i mogą nie ogarniać wszystkich niuansów tego modelu. Moje pytanie do właścicieli nowych pro_ceedów brzmi: jak to się robi? W moim "dziadku" mogę to zrobić praktycznie jednym palcem, więc nie inaczej powinno być w nowych modelach. ;)
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Kupno Ceed'a, na co zwrocic uwage przy zakupie

10 sty 2015 23:24

Chyba posuwanie, upsss - sorry przesuwanie fotela nie jest najważniejszym tematem w takim aucie jak pro ceed :)
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Kupno Ceed'a, na co zwrocic uwage przy zakupie

11 sty 2015 19:05

Tylko ze względu na późną godzinę Twojego wpisu, nie odniosę się do jego merytorycznej zawartości. :pałka
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

AUTOR WĄTKU
orzelek
 

Re: Kupno Ceed'a, na co zwrocic uwage przy zakupie

13 lut 2015 19:31

Podepnę się pod wątek.
Rzućcie proszę okiem na ofertę: http://otomoto.pl/kia-cee-d-i-1-6-126km ... 51630.html
Co sądzicie o tym aucie? A może ktoś zna sprzedawcę i powie o nim dwa słowa?

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Kupno Ceed'a, na co zwrocic uwage przy zakupie

13 lut 2015 20:31

Strasznie slabo wyposazony jak na auto z DE. Wiele Ceedow z Reichu ma podgrzewane fotele. Swoja droga co to za czarne halogeny? Chyba, ze same zaslepki?

Inna rzecz, ze tak go przygotowali, ze wyglada cudnie.
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Avatar użytkownika
ReMiXs
Kierownik
 
Posty: 550
Dołączył(a): 15 lut 2015 11:04
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 105KM
2012, Bida version

Re: Kupno Ceed'a, na co zwrocic uwage przy zakupie

15 lut 2015 11:06

Witam, również się podepnę, Mieszkam w Łodzi i szukam w okolicy jakiejś Kii Ceed do 30tyś.
Co sądzicie o przebiegach 150 - 200tyś po flotowych? W jednym miejscu mają całą game takich aut i nie wiem czy warto się fatygować i szukać jakiegoś bardziej zadbanego osobnika, czy odpuścić bo się zaraz rozpadnie. Na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności? Polecacie jakąś sprawdzoną stację w Łodzi gdzie kompleksowo sprawdzą takie autko?

Link http://land-car.otomoto.pl/osobowe?s=pd - przewinąć trochę w dół.

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Kupno Ceed'a, na co zwrocic uwage przy zakupie

15 lut 2015 17:44

Milo, ze sie przywitales...

Poszukaj na forum o landcarze, bylo sporo.
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

AUTOR WĄTKU
andRyou
 

Re: Kupno Ceed'a, na co zwrocic uwage przy zakupie

16 lut 2015 09:40

ReMiXs, ja kupiłem taką poflotówkę od nich - jakby co, wal na PW :ok

AUTOR WĄTKU
Brzosek
 

Re: Kupno Ceed'a, na co zwrocic uwage przy zakupie

29 gru 2015 14:37

Witajcie!
Jestem nowy na forum i dopiero szukam swojej pierwszej KIA. Poluję na model Pro Ceed. Natknąłem się na coś takiego:
http://otomoto.pl/oferta/kia-pro-ceed-k ... yfE1R.html
Czy ktoś z szanownych forumowiczów zna/oglądał to auto i byłby w stanie powiedzieć mi coś ciekawego na jego temat? Jutro planuję je obejrzeć ale mam do pokonania około 200 km więc jeżeli okazałoby się tutaj, że gra nie jest warta świeczki to już teraz bym sobie odpuścił.
Byłem w salonie KIA i sprawdzili mi auto po numerze VIN. Nic ciekawego tam nie znaleźli. Ostatni serwis w ASO był w 2013 roku przy przebiegu 98000 km (o ile dobrze pamiętam). Wydawać by się zatem mogło, że auto ma oryginalny przebieg.
Sprawdziłem również historię ubezpieczenia w UFG. Auto zostało ubezpieczone w PL na przełomie października/listopada 2015 roku, zatem całkiem niedawno. Wydawać by się zatem mogło, że auto zostało sprowadzone typowo na handel lub właścicielowi "coś" się w aucie nie podoba i chce się go pozbyć.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
P.S. 2litrówka to konstrukcja z rozrządem opartym o pasek. Czy kupno takiego auto to nie jest zbędne ryzyko?

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Kupno Ceed'a, na co zwrocic uwage przy zakupie

29 gru 2015 18:30

Brzosek – wydaje się, że przebieg jest faktycznie rzeczywisty.

A teraz ważne informacje:
1.Historia auta faktycznie urywa się w 2013 roku dokładnie w marcu i przebiegu 95,216 km
2.Podejżana jest „szybka sprzedaż” – sprawdź dokładnie grubość lakieru na całym aucie
3.Podjedź do ASO Kia na odczytanie DTC ze sterownika i oględziny części mechanicznej.
4.Sprawdź dokładnie książkę serwisową. Rozrząd jest napędzany paskiem i powinien być wymieniony rok temu ze względu na upływ czasu (I.O. – czas 72 miesiące)
5.Przeglądy są co 15.000km lub rok w zależności co nastąpi wcześniej

Na koniec powiem, że mój brat jeździ cee’dem z tym silnikiem + LPG i nie narzeka. Tylko przy „opcji” z LPG trzeba pilnować luzów zaworowych przy każdym przeglądzie (regulacja).
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
Brzosek
 

Re: Kupno Ceed'a, na co zwrocic uwage przy zakupie

29 gru 2015 22:49

Gisio, dziękuję za odpowiedź i cenne informacje.
Podobno wpisy w książce serwisowej są do daty sprowadzenia auta do PL, czyli około września 2015 r. (być może po upływie okresu gwarancji na mechanikę - 5 lat, pierwszy właściciel przestał serwisować w ASO, a kontynuował przeglądy w innym serwisie).
Jadę jutro obejrzeć auto więc sprawdzę co i jak, a dodatkowo jestem umówiony na oględziny w ASO więc wszystkiego powinienem się dowiedzieć.
LPG nie planuję instalować ale dziękuję za podpowiedź.
Pozdrawiam!

joksior
Klubowicz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 11 mar 2016 20:02
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Szczecińska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 128KM
2013, XL

Kia Ceed II 1.6 CRDI 128 KM - kilka pytań przed kupnem

14 kwi 2016 23:53

Witam

Planuję kupić Ceed`a drugiej generacji rocznik 2012-2013 z silnikiem 1.6 CRDI 128 KM i związku z tym mam kilka pytań:

1. Czy silnik 1.6 CRDI 128 ma koło dwumasowe? Na tym forum znalazłem sprzeczne informacje, głównie była dyskusja o wersji 90 i 115KM , w sieci znalazłem informację że w Ceedzie II 1.6 128KM to są w dalszym ciągu jednostki z serii U2 i nie posiadają dwumasa. Jak jest z tym naprawdę ? Sprawdził ktoś to u siebie?

2. Wtryski z tego co się dowiedziałem są to Boscha, że są rozbieralne i w razie awarii można je regenerować, jest to prawda? robił ktoś? Jeśli tak to jaki jest średni koszt regeneracji?

3. Turbina - że ma zmienną geometrię łopatek to wiem, czym jest chłodzona? olejem czy może ma płaszcz wodny? Jaki jest średni koszt regeneracji turbiny?

To na razie tyle, mam nadzieję że otrzymam wiarygodne odpowiedzi.

Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
michal3535
 

Re: Kupno Ceed'a, na co zwrocic uwage przy zakupie

25 kwi 2016 09:29

Witam,
Zanteresowany jestem zakupem Kia Ceed rocznik 2008/2009. Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia historii samochodu po nr vin? (u5yffr24129l148011)

Poprzednia strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl