Sposób na wsteczny

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
peyo
 

Sposób na wsteczny

09 gru 2007 21:29

Jak macie problem z wrzucaniem wstecznego, to znalazlem prosty sposób :)

Wciskasz sprzęgło, wrzucasz wsteczny... jak nie wszedl do końca (a da się to wyczuć pod ręką, drążek ma wtedy bardzo płytki skok).

I teraz sztuczka:

Trzymajając rękę na drążku, puszczamy lekko sprzęgło i dociskamy wsteczny - wchodzi ładnie do końca i wszystko gra!

Przetestujcie :)

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

09 gru 2007 21:34

faktycznie niezla sztuczka, ale jak narazie nie mam z tym problemu.
w swoim poprzednim samochodzie po prostu puszczałem sprzęgło i za drugim razem juz wchodzilo bez problemu :wink:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
peyo
 

09 gru 2007 21:36

Na początku też tak wahlowałem wstecznym. Nie wszedł, zgrzytnął to sprzęgło i drugie podejście.
A tak, z wyczuciem i wchodzi za każdym razem. I o to chodzi ;)

Avatar użytkownika
IrKo
Kierownik
 
Posty: 382
Dołączył(a): 15 lis 2007 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, M

09 gru 2007 21:41

peyo - prawie jak Koperfild :D

AUTOR WĄTKU
rafek81
 

10 gru 2007 00:09

prawie jak w STARze z 89 roku.. dwa razy przesprzeglic i raz przegazowac a dopiero potem wrzucac bieg... :D:D:D:d

AUTOR WĄTKU
masiu
 

10 gru 2007 10:23

no dzięki za patencik :D

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6523
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

10 gru 2007 20:19

Mi wychodzi że to podwójne wysprzęglenie - zdarzało mi się to z wstecznym i jedynką w każdym z moich kilku dotychczasowych autkach, że bieg nie wchodził i trzeba było puścić soprzęgło, wcisnąć jeszcze raz i OK. W Foce na 10 wrzuceń wstecznego przynajmniej raz wysprzęglam podwójnie. :roll:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

11 gru 2007 14:01

hahahah przeciez to stare jak świat że jak nie wchodzi to 2 raz sprzęgło trza :D

nie zdarza mi się to w ceed
może ze 3 razy
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
kordianm
 

27 kwi 2008 16:57

hehe, ten motyw z odpuszczaniem sprzęgła to tak samo w mojej Ibizie działał :))
Pełna synchronizacja i wspomaganie - prawą ręką wrzucam, lewą nogą wspomagam :)

AUTOR WĄTKU
prt
 

29 kwi 2008 20:22

a ja po tym, gdy usłyszałem parę razy ten niemiły zgrzyt/stuk wypadającego biegu, podczas wkładania wstecznego skupiam się co najmniej tak, jakby od tego miało zależeć czyjeś życie. czyli: sprzęgło w podłodze, drążek do oporu w lewo a potem przytrzymując wychylenie w lewo do oporu do tyłu.

AUTOR WĄTKU
Boski
 

29 kwi 2008 20:32

Ja tam aktualnie problemów ze wstecznym nie mam Zauwazyłem na początku posiadzania samochodu ze problem ze wstecznym, nie występuje jezeli samochód zatrzymamy do końca i dopiero wtedy wrzucamy wsteczny i zawsze wchodzi jak w masło. W ogóle uważam ze skrzynia w ceedzie jest świetna chyba najlepsza z jaką miałem do tej pory do czynienia , lepsza nawet niż w civicu. Klik klik wszsytko idealnie wchodzi bez zbędnego oporu, pracuje praktycznie jak joystick. 1.6crdi i przeniesienie napędu w ceedzie są wzorowe. Moim zdaniem najlepszy zestaw na rynku.

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

29 kwi 2008 21:25

A ja mam swój własny sposób na wsteczny:

Po prostu się z nim nie pierdo.. i używam znacznej siły..Można się bawić w wysprzęglanie ale ja wyznaję zasadę SIŁY :twisted: :twisted:
Ostatnio edytowano 29 kwi 2008 21:35 przez _alek_, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

29 kwi 2008 21:34

<span>prt</span> napisał(a):drążek do oporu w lewo a potem przytrzymując wychylenie w lewo do oporu do tyłu.

Do tyłu? :?

AUTOR WĄTKU
lalas
 

29 kwi 2008 22:09

Boski napisał(a):Ja tam aktualnie problemów ze wstecznym nie mam Zauwazyłem na początku posiadzania samochodu ze problem ze wstecznym, nie występuje jezeli samochód zatrzymamy do końca i dopiero wtedy wrzucamy wsteczny i zawsze wchodzi jak w masło. W ogóle uważam ze skrzynia w ceedzie jest świetna chyba najlepsza z jaką miałem do tej pory do czynienia , lepsza nawet niż w civicu. Klik klik wszsytko idealnie wchodzi bez zbędnego oporu, pracuje praktycznie jak joystick. 1.6crdi i przeniesienie napędu w ceedzie są wzorowe. Moim zdaniem najlepszy zestaw na rynku.



a moim zdaniem napęd to nic specjalnego, przy wrzucaniu 1 przy prędkosci 10 km/h słychać stuk, jak ruszamy i nie umiejętnie operujemy sprzęgłem słychać stuk półosi, zreszta przy zmainie z 1 na 2 i z 2 na 3 też.
Trzeba się nauczyć operować sprzęgłem, miałem Fiata i tak samo to wyglądało, myśłałem że koreańce to lepiej doprawcowali :evil:

AUTOR WĄTKU
prt
 

29 kwi 2008 22:27

vitaras napisał(a):
<span>prt</span> napisał(a):drążek do oporu w lewo a potem przytrzymując wychylenie w lewo do oporu do tyłu.

Do tyłu? :?


do przodu w sensie tyłu 8-)

za namową kolegi przetestuję jutro wariant siłowy. :D

AUTOR WĄTKU
Boski
 

29 kwi 2008 22:44

u mnie zadnego stuku nie ma więc nadal podtrzymuje swoje zdanie

AUTOR WĄTKU
lalas
 

29 kwi 2008 23:00

Boski napisał(a):u mnie zadnego stuku nie ma więc nadal podtrzymuje swoje zdanie


muszę popdytać w ASO czy jest jakies lekarstow na ten stuk, tu ba forum jest już chyba z 4 użytkowników z tym objawem 8-)

AUTOR WĄTKU
ronnie21
 

30 kwi 2008 00:36

<span>Boski</span> napisał(a):W ogóle uważam ze skrzynia w ceedzie jest świetna chyba najlepsza z jaką miałem do tej pory do czynienia , lepsza nawet niż w civicu. Klik klik wszsytko idealnie wchodzi bez zbędnego oporu, pracuje praktycznie jak joystick. 1.6crdi i przeniesienie napędu w ceedzie są wzorowe. Moim zdaniem najlepszy zestaw na rynku.


jest bardzo ok, jednak na codzien sprawdzam bmw i vw i jednak tam skrzynie zdecydowanie lepiej chodza. nie haczą, mają krotszy skok i precyzyjniesze prowadzenie, wrecz same wiedza gdzie maja zadzialac w danej chwili. nie popadajmy w paranoje z tym zachwytem nad ceedem - sa lepsze skrzynie, zdecydowanie- ale ta jest i tak calkiem dobra, a nawet dość bardzo ;)

pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
ronnie21
 

30 kwi 2008 00:43

aha, z wstecznym nie mam zadnego probemu, pieknie wchodzi i to zawsze.
jednak przy bardzo malych predkosciach - wrecz nie wykazywanych na predkosciomierzu mam spory problem z wrzuceniem jedynki - na dwojke jest zdecydowanie za mala predkosc. wiem ze w dieslach jedynka jest krotka i nawet w benzynowcach ciezko wrzucic 1 jak sie auto toczy. ale u mnie wystepuja jakies megadziwne opory, wrecz jest to niemozliwe

prosze o opinie i sprawozdnie w tej materii z wlanych doswiadczen

pozdro:)

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

30 kwi 2008 08:17

Jeśli chodzi o jedynkę lub dwójkę to:
- wciskam sprzęgło
- mała przygazówka
- wrzucam jedynkę lub dwójkę
jest ok.

Następna strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl