Wymiana głośników tył

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
adafix
 

Wymiana głośników tył

26 kwi 2014 13:40

Witam Wszystkich,

Czy ktoś z Was wymieniał kiedyś głośniki z tyłu w Kia Cee'd 2008 SW? Zastanawiam się jak się do tego zabrać. Patrzyłem w aucie i nie widzę żeby były tam jakieś śrubki (pewnie tylko zatrzaski ale mogę się mylić). Czy ktoś mógłby mi napisać krok po kroku jak to zrobić?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wymiana głośników tył

26 kwi 2014 13:50

adafix napisał(a):Czy ktoś mógłby mi napisać krok po kroku jak to zrobić?

Popatrz tu może coś podpowiesz sobie ;)
:arrow: http://www.kia-ceed.info/index.php?section=exploitation&item=audio&article=shumka B)
PS patrząc na tą fotkę:
Obrazek
na pewno są dwie śruby pod klamką i rączką - reszta to zaczepy sumując odkręcasz śruby , wypinasz gałkę od szyby , i wypinasz zaczepy zaczynając od dołu ku górze .... :idea: czasami bywa trzecia śruba w kieszeni lub w połowie długości łączenia tapicerki z plastikiem od zewnętrznej strony. B)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
adafix
 

Re: Wymiana głośników tył

28 kwi 2014 07:33

Dzięki za pomoc Gizmo. W weekend będę działał.

AUTOR WĄTKU
adafix
 

Re: Wymiana głośników tył

01 maja 2014 13:28

Gizmo121 napisał(a):
adafix napisał(a):Czy ktoś mógłby mi napisać krok po kroku jak to zrobić?

na pewno są dwie śruby pod klamką i rączką - reszta to zaczepy sumując odkręcasz śruby , wypinasz gałkę od szyby , i wypinasz zaczepy zaczynając od dołu ku górze .... :idea: czasami bywa trzecia śruba w kieszeni lub w połowie długości łączenia tapicerki z plastikiem od zewnętrznej strony. B)


Ok, gałki nie wypinam, bo mam elektrykę. Od dołu mam zacząć podważając tapicerkę? Nie chciałbym połamać zatrzasków. Czy ściągać tapicerkę przy otwartym oknie czy zamkniętym? Na boku tapicerki jest też taka jakby zaślepka (na zdjęciu kolor czerwony). Pytanie też czy nie można ściągnąć samej osłony głośnika (kolor zielony)?
Obrazek

dirtyweekender
Asystent Kierownika
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19 lip 2009 21:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wymiana głośników tył

01 maja 2014 14:52

Zacznij zdejmowanie od dołu. Okno możesz mieć zamknięte. Z boku tapicerki musisz wydłubać małym wkrętaczkiem środek tej zaślepki pod którym będzie schowany wkręt.
Samej maskownicy niestety nie ściągniesz.
Pro_Ceed 1,6 DOHC Optimum+ Black Pearl 17"

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Wymiana głośników tył

01 maja 2014 17:32

dirtyweekender napisał(a):Zacznij zdejmowanie od dołu. Okno możesz mieć zamknięte. Z boku tapicerki musisz wydłubać małym wkrętaczkiem środek tej zaślepki pod którym będzie schowany wkręt.
Samej maskownicy niestety nie ściągniesz.


Po zdjęciu tapicerki drzwi ukazuje się trochę tylko mniejsza blacha, do drzwi mocowana wkrętami na obwodzie, na której są zainstalowane wszystkie elementy wyposażenia drzwi - zamek, siłownik zamka, silniczki podnoszenia szyb a także GŁOŚNIK.
Wyjmuje się całość, o ile pamiętam po opuszczeniu szyby. Może do głośnika jest dostęp bez wyjmowania wszystkiego.
Szkoda, że zdjęć nie porobiłem przy okazji wymiany drzwi.
Ostatnio edytowano 01 maja 2014 18:06 przez mziutek, łącznie edytowano 1 raz

dirtyweekender
Asystent Kierownika
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19 lip 2009 21:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wymiana głośników tył

01 maja 2014 17:39

Głośnik jest przynitowany do tej właśnie blachy więc nie trzeba nic więcej demontować. ;-)
Pro_Ceed 1,6 DOHC Optimum+ Black Pearl 17"

AUTOR WĄTKU
Rage
 

Re: Wymiana głośników tył

12 cze 2014 17:07

Witajcie,
a czy macie może jakieś fotki jak rozbroić drzwi tylne w nowym Ceed'zie ? Tam nie widzę z kolei żadnych śrub, nawet ukrytych ( no chyba że tak dobrze zostały ukryte że ich nie widać ). Serdeczne dzięki za jakiekolwiek informacje.

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl