Centralny zamek - pytanie

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Cichy_83
 

Centralny zamek - pytanie

16 kwi 2014 20:51

Może już było, ale nie umiem nigdzie znaleźć odpowiedzi. Otóż w nowym ceedzie z 2013 roku robię nastęoującą rzecz - zamykam drzwi z kluczyka naciskająć przycisk na pilociku. Podczas próby otwarcia drzwi przekręcając kluczyk w zamku drzwi kierowcy i otwieraniu drzwi zaczyna trąbić klakson i migać światła. Tak jakbym miał alarm, którego nie posiadam :) Czy to normalne? Jak w takim razie otworzyć drzwi jak mi padnie bateria w kluczyku elektronicznym?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Centralny zamek - pytanie

16 kwi 2014 21:09

Cichy_83 napisał(a):Podczas próby otwarcia drzwi przekręcając kluczyk w zamku drzwi kierowcy i otwieraniu drzwi zaczyna trąbić klakson i migać światła.


Centralny zamek nie powinien mieć nić wspólnego z klaksonem i światłami . Autoalarm może sterować centralnym zamkiem.
Cichy_83 napisał(a):zamykam drzwi z kluczyka naciskająć przycisk na pilociku.

raczej zamykasz auto naciskając przycisk na kluczyku :o
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
Cichy_83
 

Re: Centralny zamek - pytanie

16 kwi 2014 21:21

raczej zamykasz auto naciskając przycisk na kluczyku

No tak - niezbyt logicznie to napisałem. Kluczyk typu scyzoryk. Zamykam naciskając przycisk na kluczyku. Otwieram "mechanicznie" kluczykiem przekręcając go w zamku drzwi kierowcy. Efekt - klakson trąbi i mrugają światła. Za alarm nie płaciłem dodatkowo, czujników ultradźwiękowych w środu pojazdu nie mam.
Jest jakiś alarm montowany fabrycznie, seryjnie w każdym aucie - taka jakaś wersja okrojona? No bo nie widzę innej możliwości by takie cuda się działy.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Centralny zamek - pytanie

16 kwi 2014 21:38

Cichy_83 napisał(a):klakson trąbi i mrugają światła. Za alarm nie płaciłem dodatkowo

klakson - nie syrenka?? każdy dodatkowy alarm był wyposażany w syrenkę i miał kartę gwarancyjną. A to co opisujesz wygląda na fabryczny alarm - myślę ,że sprzedawca zna dokładną odpowiedź ....a masz migającą diodę uzbrojonego alarmu??
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Centralny zamek - pytanie

16 kwi 2014 22:19

Cichy_83 napisał(a):Może już było, ale nie umiem nigdzie znaleźć odpowiedzi. Otóż w nowym ceedzie z 2013 roku robię nastęoującą rzecz - zamykam drzwi z kluczyka naciskająć przycisk na pilociku. Podczas próby otwarcia drzwi przekręcając kluczyk w zamku drzwi kierowcy i otwieraniu drzwi zaczyna trąbić klakson i migać światła. Tak jakbym miał alarm, którego nie posiadam :) Czy to normalne? Jak w takim razie otworzyć drzwi jak mi padnie bateria w kluczyku elektronicznym?


Tak się zachowuje zamontowany w fabryce alarm - widać twój egzemplarz jest tak wyposażony.
Aby przestał trąbić po otwarciu zamka w klamce i otwarciu drzwi należy włożyć kluczyk do stacyjki i przekręcić.

AUTOR WĄTKU
Cichy_83
 

Re: Centralny zamek - pytanie

16 kwi 2014 22:21

Znaczy się mam jakąś diodę mniej więcej na środku deski, przy szybie przedniej.Tyle, że wydawało mi się, że ona świeciła od centralnego zamka nie od alarmu. Jestem pewien, że to nie było domontowane przez sprzedawce, tylko każdy nowy ceed taką diodę posiada. Żadnej karty katalogowej nie mam, nie mam dodatkowej syreny na 100% i tak samo jestem pewien że to klakson trąbi tak cyklicznie pip pip :) Mogłem przy zakupie dopłacić do alarmu ale celowo tego nie robiłem, bo nie było mi to potrzebne do szczęścia. Może ktoś z nowym ceedem mógłby sprawdzić to u siebie?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Centralny zamek - pytanie

16 kwi 2014 23:07

mziutek ma racje:

Każdy Ceed wyjeżdża z fabryki z takim "prostym alarmem" który na otwarcie drzwi bez rozbrojenia (pilotem) trąbi KLASONEM (nie syrenką, nie ma jej) i miga światłami. Alarm z czujkami itd to była opcja ALM:
Dopłata do autoalarmu z funkcjami : czujnik ruchu, dwuobwodowy, własne zasilanie za 1000zł. Jak przyciskiem na kluczyku zamkniesz auto to uzbrajasz alarm, a jak je potem otworzysz kluczykiem w zamku, to otwierasz drzwi bez rozbrojenia alarmu więc ten się uaktywnia. Proste, kropka.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Cichy_83
 

Re: Centralny zamek - pytanie

17 kwi 2014 06:12

Ok dzięki :) Człowiek nie wie nawet co posiada :)

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Centralny zamek - pytanie

17 kwi 2014 07:56

Cichy_83 napisał(a):Ok dzięki :) Człowiek nie wie nawet co posiada :)

Tak to jest jak nie czyta się instrukcji :lol:
Wszystko masz tam opisane ;)
Cichy_83 napisał(a):Znaczy się mam jakąś diodę mniej więcej na środku deski, przy szybie przedniej.Tyle, że wydawało mi się, że ona świeciła od centralnego zamka nie od alarmu.

Od centralnego zamka masz diodę żółtą na przycisku. A to co ci się wydaje to jest czujnik światła. Jest o tym w instrukcji B)
Zamykając auto z pilota uzbrajasz fabryczny alarm, więc jak później otwierasz z kluczyka to jak ma nie trąbić?
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Cichy_83
 

Re: Centralny zamek - pytanie

17 kwi 2014 10:28

Teraz już wiem :) Czytałem instrukcje w rozdziale dotyczącą kluczyków, ale tam ani słowa nie ma o jakimś alarmie fabrycznym. Jeżeli znalazłeś jakieś info w instrukcji to prośba o namiar - chętnie poczytam :)

Od centralnego zamka masz diodę żółtą na przycisku. A to co ci się wydaje to jest czujnik światła. Jest o tym w instrukcji


Czujnik światła to chyba raczeja na szybie jest na wysokości lusterka wstecznego. Gdyby to "COŚ" na środku deski rozdzielczej było czujnikiem światła to po kiego miało by migać czerwoną diodką po zamknięciu auta? To musi być kontrolką od tego fabrycznego autoalarmu.

Zamykając auto z pilota uzbrajasz fabryczny alarm, więc jak później otwierasz z kluczyka to jak ma nie trąbić?

Mnie to trochę zaskoczyło bo wyobraź sobie, że Ci padnie bateria w kluczyku. Co robisz? Otwierasz tradycyjnie i samochód zaczyna trąbić i mrugać :) A stąd tylko krok jak ktoś "życzliwy" po służby mundurowe zadzwoni :he Teraz już wiem, że trzeba szybko kluczyk do stacyjki i przekręcić :)

Poza tym czytanie instrukcji jak mawia moja żona to pójście na łatwiznę :) :lol:

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Centralny zamek - pytanie

17 kwi 2014 11:09

Cichy_83 napisał(a):Teraz już wiem :) Czytałem instrukcje w rozdziale dotyczącą kluczyków, ale tam ani słowa nie ma o jakimś alarmie fabrycznym. Jeżeli znalazłeś jakieś info w instrukcji to prośba o namiar - chętnie poczytam :)

Trzeba czytać ze zrozumieniem. Chcesz może żebym ci podał jeszcze numer strony? :lol: Odsyłam do miłej lektury instrukcji z pozdrowieniami dla małżonki ;)
Cichy_83 napisał(a):
Od centralnego zamka masz diodę żółtą na przycisku. A to co ci się wydaje to jest czujnik światła. Jest o tym w instrukcji

Czujnik światła to chyba raczeja na szybie jest na wysokości lusterka wstecznego. Gdyby to "COŚ" na środku deski rozdzielczej było czujnikiem światła to po kiego miało by migać czerwoną diodką po zamknięciu auta? To musi być kontrolką od tego fabrycznego autoalarmu.....

To proponuję abyś przy włączonych światłach to "COŚ" zakrył i wtedy zobaczysz do czego służy jeśli oczywiście nie chce ci się zajrzeć do instrukcji :fiu
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Cichy_83
 

Re: Centralny zamek - pytanie

17 kwi 2014 11:21

Ok sprawdzę :)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Centralny zamek - pytanie

17 kwi 2014 12:08

Chłopaki znowu mieszacie,
Siedząc na fotelu kierowcy, "bulwa" na podszybiu po lewej stronie to czujka alarmu, a po prawej stronie podszybia jest druga "bulwa" - czujnik światła, ale tylko w samochodach wyposażonych w opcję "AUTO" dla świateł.
Cichy_83 napisał(a):poza tym czytanie instrukcji jak mawia moja żona to pójście na łatwiznę

Tak naprawdę to żonka ma rację, prawdziwi mężczyźni nie czytają instrukcji, i większość facetów na tym forum wychodzi z tego założenia, aczkolwiek jeszcze większą większość denerwują głupie pytania :lol: ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
red
 

Re: Centralny zamek - pytanie

17 kwi 2014 12:09

Panowie, jaka kontrolka czujnika natężenia światła - do czego by miała być potrzebna? Czerwona kontrolka znajdująca się w centralnej części deski zaraz przy przedniej szybie to kontrolka immobilizera (to, że jest gdzieś blisko czujnika światła nie ma znaczenia). Zapala się ciągłym światłem na kilkanaście sekund po zamknięciu auta, następnie przechodzi w tryb migania co kilka sekund. Kontrolkę tą posiadają samochody zarówno z fabrycznym alarmem, jak i bez, więc istnienie tej kontrolki nie jest jednoznaczne z obecnością autoalarmu. W razie awarii imobilizera kontrolka nie będzie gasnąć podczas próby rozruchu, po to m.in. jest.

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Centralny zamek - pytanie

17 kwi 2014 12:27

Ryba4 napisał(a):Chłopaki znowu mieszacie,
Siedząc na fotelu kierowcy, "bulwa" na podszybiu po lewej stronie to czujka alarmu, a po prawej stronie podszybia jest druga "bulwa" - czujnik światła, ale tylko w samochodach wyposażonych w opcję "AUTO" dla świateł.
Cichy_83 napisał(a):poza tym czytanie instrukcji jak mawia moja żona to pójście na łatwiznę

Tak naprawdę to żonka ma rację, prawdziwi mężczyźni nie czytają instrukcji, i większość facetów na tym forum wychodzi z tego założenia, aczkolwiek jeszcze większą większość denerwują głupie pytania :lol: ;)

Chłopaki to u szewca.. :pałka
A ryby głosu nie mają... ;)
Tu mowa o C2 a kolega ma C1 chyba że zmieniłeś na wiosnę?
Ostatnio edytowano 17 kwi 2014 12:33 przez marceed, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Centralny zamek - pytanie

17 kwi 2014 12:32

marceed napisał(a):Chłopaki to u szewca..

drewniane gwoździe w zębach prostują :lol:
marceed napisał(a):Tu mowa o C2

Aaaa mea culpa :!! To gdzie sygnatura w temacie ;) :??
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Centralny zamek - pytanie

17 kwi 2014 12:42

red napisał(a):Panowie, jaka kontrolka czujnika natężenia światła - do czego by miała być potrzebna? Czerwona kontrolka znajdująca się w centralnej części deski zaraz przy przedniej szybie to kontrolka immobilizera (to, że jest gdzieś blisko czujnika światła nie ma znaczenia). Zapala się ciągłym światłem na kilkanaście sekund po zamknięciu auta, następnie przechodzi w tryb migania co kilka sekund. Kontrolkę tą posiadają samochody zarówno z fabrycznym alarmem, jak i bez, więc istnienie tej kontrolki nie jest jednoznaczne z obecnością autoalarmu. W razie awarii imobilizera kontrolka nie będzie gasnąć podczas próby rozruchu, po to m.in. jest.

Zgadza się! Ale jak doczytasz instrukcję to przyznasz mi rację :ha
Obrazek

AUTOR WĄTKU
red
 

Re: Centralny zamek - pytanie

17 kwi 2014 16:40

marceed napisał(a):Zgadza się! Ale jak doczytasz instrukcję to przyznasz mi rację :ha

No właśnie czytałem i w mojej chyba nie ma B) Zdradź chociaż w którym dziale.
Aczkolwiek delikatnie pisząc instrukcja czasem niedomaga tłumaczeniem :)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Centralny zamek - pytanie

17 kwi 2014 16:54

red napisał(a):delikatnie pisząc instrukcja czasem niedomaga tłumaczeniem


Widzisz Gisio, widzisz :?? :!! :?? ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Cichy_83
 

Re: Centralny zamek - pytanie

17 kwi 2014 21:59

To proponuję abyś przy włączonych światłach to "COŚ" zakrył i wtedy zobaczysz do czego służy jeśli oczywiście nie chce ci się zajrzeć do instrukcji


Zrobiłem tak jak pisałeś :) Faktycznie to COS na podszybiu to nie tylko diodka od immo ale również czujnik natężenia światła od przerzucania światłą dzienne/światła mijania.
Uffff obyło się bez czytania instruckcji :)

Następna strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl