Ułamany przycisk hamulca ręcznego

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
sparrow777
 

Ułamany przycisk hamulca ręcznego

19 lip 2013 18:42

Jak w temacie, niestety po przeglądzie. Sam go nie ułamałem, a doradca serwisowy zaklinał się, że to nie u nich:(Powiedział mi, że gdybym chciał wymienić ten przycisk na nowy (objaw jest taki, że czasem przy nasiśnięciu po prostu zostaje w palcach, zsuwa się-widać, że jest ułamany na wyskości powiedzmy 1,5 cm)musiałbym zapłacić ok 700 zł za wymianę całego mechanizmu ręcznego. Zetknął się ktoś z was z czymś takim? Przykleić tez jest to dosyć trudno, bo widać, że ułamał się w miejscu, które było bardzo naprężone. Możnaby przykleić go do końcówki dźwigni,ale trzebaby chyba spiłowywać by miał się na czym oprzeć, a nie wiem, czy tym czegoś nie zepsuję. Na allegro widziałem całe dźwignie w cenie od 60 do 150zł, tylko czy serwis coś takiego wymieni? Mam daleko do każdego z serwisów, prawda jest taka, że w każdym po przeglądzie jest coś nie tak. NORMĄ! jest przelany olej silnikowy, miałem też uszkodzone mocowanie lusterka wstecznego, zamienioną z inną instrukcję obsługi, czy źle wsadzony filtr kabinowy.Może coś ktoś doradzić? Pozdro:)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Ułamany przycisk hamulca ręcznego

19 lip 2013 20:02

Masz przecież gwarancję :idea:

No chyba, że już nie...

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Ułamany przycisk hamulca ręcznego

19 lip 2013 20:31

a jaki to serwis się upiera ,że to nie on?? ...podpisywałeś oględziny stanu auta przed przeglądem...zaznaczyli ,że jest ułamany?? Walcz o swoje!!!!
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Ułamany przycisk hamulca ręcznego

19 lip 2013 20:44

Gizmo121 napisał(a):podpisywałeś oględziny stanu auta przed przeglądem


No i podpisałeś odbiór bez uwag jak mniemam...

AUTOR WĄTKU
sparrow777
 

Re: Ułamany przycisk hamulca ręcznego

19 lip 2013 21:13

Zauważyłem to niestety 2 dni po przeglądzie:( Palec przypadkowo mi się omsknął na koniec dźwigni i poczułem, że ten prztyczek się wysuwa! Mogłem go leciutko wyjąć! Pojechałem do serwisu, a tam, że to niemożliwe, by u nich, żeby na kropelkę przykleić najlepiej! Tę końcówkę samą! Teraz wszystko mogą powiedzieć, ale sam bym nie ułamał. Na sugestię, że jest gwarancja gość powiedział, że takich mechanicznych rzeczy nigdy nie uznają. I po problemie, dla niego oczywiście. Granda i tyle. Możnaby narobić rozruby oczywiście, tylko ona raczej nic by nie dała, spaliłoby się mosty, które mimo wszystko mogą się przydać. W tym serwisie bardzo dobrze kupiłem samochód oddając swój poprzedni w rozliczeniu. Oferowali rewelacyjne warunki i dlatego myśląc perspektywicznie nie chciałem mimo wszystko stawiać sprawy na ostrzu noża. Spróbuję odwiedzić inny serwis i wypytać jak to wygląda. Przycisk niby faktycznie możnaby przykleić, to jego suwanie się w dźwigni nic jakby nie zmienia, suwa się sama dźwignie, która jest pod tym przyciskiem. Bardziej chodzi o aspekt "ułamania" dobrej części, co zwyczajnie wkurza.

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Ułamany przycisk hamulca ręcznego

19 lip 2013 21:16

Masz rację, czasami lepiej przemilczeć pewne sprawy. Postaraj się naprawić jak CI to zasugerowali, albo poszukaj gdzieś części z aut rozbitych, czy ze szrotów. Na pewno nie zapłacisz 700 złotych, tak jak Ci krzyknęli :szok
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Ułamany przycisk hamulca ręcznego

19 lip 2013 21:57

sparrow777 napisał(a):Na sugestię, że jest gwarancja gość powiedział, że takich mechanicznych rzeczy nigdy nie uznają.


Porozmawiaj z kierownikiem serwisu... ;)

AUTOR WĄTKU
sparrow777
 

Re: Ułamany przycisk hamulca ręcznego

19 lip 2013 22:58

No właśnie już widziałem na allegro,ale skontaktuję się z innym serwisem, z tego co wiem Słupsk ma dobre opinie, obadam sprawę. Dzięki za rady:) Zawsze to lżej na duszy jak się człowiek wypisze:)

AUTOR WĄTKU
sparrow777
 

Re: Ułamany przycisk hamulca ręcznego

28 lip 2013 19:47

Byłem w Słupsku. Naprawdę ok. Pytają klienta, jak chce załatwić sprawę, tzn, np czy chcesz starą część, czy życzysz sobie podwiezienia gdzieś itp. Poza tym, można mieć kontakt z mechanikiem i powiedzieć o co chodzi, czy coś niepoko,i także serwis naprawdę OK:)Naprawili mi ten ręczny, tzn przykleili tak jak się dało, poinformowali lojalnie jak możnaby zrobić to wymieniając całą część .Wychodzą naprzeciw klientowi, a nie tylko naciągają bez sensu.

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl