Ustawienie hamulców

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
sparrow777
 

Re: Ustawienie hamulców

27 cze 2013 19:46

No pewno, że poniał cipier:)Jak byłem w ASO niby wsio mi sprawdzali, tzn przesmarowywali itp,itd, ale ten pedał jest za miękki moim zdaniem, tzn w kiach w salonie brał jakby tak dosadniej, na końcu brania było wrażenie że pedał dochodzi do pewnej twardej granicy,u mnie hamuje bez zarzutu,ale jest do końca jakby taki nietwardy. Jeśli wsiadłby ktoś kto ma twardsze hamulce, to mógłby pewnie pierwszy raz hamując w krytycznej sytuacji się zdziwić i za słabo przycisnąć. Tak to ujmę. Dam przykład, wsiadłem do Clio koleżanki i z 30km/h lekko hamując (moim zdaniem) doprowadziłem do tego, że wszystko posapadało z siedzeń:)to można tak prównać. Inna sprawa, że w tym clio było jednak chyba za bardzo "mocno", ktoś powiedziałby-blokują od dotknięcia, ale to obrazuje jak mocno jestem przyzwyczajony do hamowania mocnego u siebie. Dzięki za twoją opinię.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Ustawienie hamulców

27 cze 2013 19:49

Czekaj, czekaj....
Mówisz "w kiach w salonie" - uruchamiałeś silniki w salonie?
Nie porównuj Kia do Renuara, nie można porównywać w tym przypadku różnych aut. Wystarczy, że konstruktor przewidział inną siłę wspomagania i masz już różnicę. Tak samo nie można porównywać działania układu w fabrycznie nowym i używanym samochodzie.

AUTOR WĄTKU
sparrow777
 

Re: Ustawienie hamulców

27 cze 2013 20:43

Jeździłem dwiema kiami z salonu, będącymi na wyposażeniu. Jedna miała jużpodony do mojego przebieg, niewiele mniejszy w każdym razie, innna miała większy, moja 46kkm,a ta z salonu ponad 70kkm - miała 15tys temu wymieniane klocki, nie bało takiej mega różnicy, ale jednak była. Czy 15tys różnicy przebiegu może spowodować takie różnice w miękkości hamulca? Serwisant, który sam mnie namówił do jazdy ich wozem dla porównania, po przejechaniu się moim stwierdził, że wg niego jest OK. Ale tak się złożyło przez przypadek, że byłem przez ostatnie 2 miesiące w innych salonach (jechałem po Polsce załatwiając sprawy-mam daleko do jakiegokolwiek salony KIa, więc serwis robię gdzie akurat bliżej a w danym momencie) i miałem tam okazję pokazać - tam powiedzieli, że faktycznie pedał jest jakiś miękki, choć hamuje OK. Właśnie w jednym z tych salonów próbowali coś zrobić, nawet dmuchając na zimne odpowietrzali, sprawdzali siłę hamowania na wykresach-niby wsio OK, ale pedał jakby miękki. W kolejnym salonie powiedzieli, że coś jest źle, że za miękki, żeby przyjechać. Mam jednak obawy, widzę, że nie mają pomysłu i nie wiem po prostu komu zaufać, nie chcę by niepotrzebnie, nie wiem, wymieniali np pompę hamulcową(jak mi jeden powiedział w salonie, jest taka opcja możliwa)jeśli się okaże że po tym będzie tak samo, a wiadomo. Każda ingerencja to ryzyko:(Już nie wspomnę, że po jednym przeglądzie rozruszali mi lusterko wsteczne, a po innym w innym salonie zadrapali plastik na drzwiach, troszeczkę, ale jednak coś takiego nie powinno mieć miejsca, nie? Sorry za długie wywody, ale tak to jest jak do salonu daleko i jeden lepszy od drugiego:)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Ustawienie hamulców

27 cze 2013 21:08

Przyjedź do Wrocławia... ;)

AUTOR WĄTKU
sparrow777
 

Re: Ustawienie hamulców

27 cze 2013 21:09

Chętnie tylko bardzo daleko:)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Ustawienie hamulców

27 cze 2013 21:11

sparrow777 napisał(a):bardzo daleko:



Na to nie mam wpływu. :ha

AUTOR WĄTKU
sparrow777
 

Re: Ustawienie hamulców

27 cze 2013 21:16

Jasne:) Pisałeś: 'Efektem jest niska skuteczność hamulców oraz uczucie "gumowego" pedału hamulca'. Jęsli u mnie samo hamowanie jest dobre, tylko ten pedał jest miękki, to pomimo tego, czy to może być ten problem, który poruszyłeś? Jak myślisz? Tak na odleglość.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Ustawienie hamulców

27 cze 2013 21:19

Może tak a może nie. Sądzę, że nie jestem przekonany do żadnej opcji.
Musiałbym mieć samochód u siebie..;)

AUTOR WĄTKU
sparrow777
 

Re: Ustawienie hamulców

27 cze 2013 21:30

Rozumiem. Dzięki za zainteresowanie:)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6871
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Ustawienie hamulców

28 cze 2013 00:56

szczur75 napisał(a):to tłoczek zacisku wysuwając się pod wpływem Twojej prawej nogi (nacisk na środkowy pedał)

Jak mu narysował hahaha :lol:
Fakt jest faktem, że ja też odczuwam coś takiego, że np po wymianie sprzęgła gdzie coś tam robili z układem hamulcowym (płynem) auto stawało dęba przy lekkim naciśnięciu pedału, a teraz trzeba już głębiej dusić. A klocki i tarcze mają nadal wymiar fabryczny :)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Ustawienie hamulców

28 cze 2013 20:56

Ryba4 napisał(a):A klocki i tarcze mają nadal wymiar fabryczny :)



Pewnie ceramika i się nie zużywa...;)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6871
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Ustawienie hamulców

01 lip 2013 15:08

nie, 80tys km po trasie KRK-WRO w koło Macieju :ok
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Poprzednia strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl