PIERWSZY MÓJ SAMOCHÓD Z KLIMĄ

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
alegro85
 

PIERWSZY MÓJ SAMOCHÓD Z KLIMĄ

02 mar 2013 21:19

Mam pytanko jw. to mój pierwszy samochód z klimą więc pytanie dla niektórych bedzi głupie jak jej używać jak sprawdzić czy jest nabita ( nie odwiedzająć serwisu) dziś przy 5 stopniach włączyłem ją ustawiłęm na zimne niby coś wiało zimnym ale nie wim czy tak ma być. niektórzy mówią zeby uzywać w zime ale to mam jezdzić na zimnym nawiewie nawed jak jest na zewnątrz zimno ( IGLO) i czy klima moze byc włączona na ciepłym nawiewie

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: PIERWSZY MÓJ SAMOCHÓD Z KLIMĄ

02 mar 2013 22:41

zamiast zadać kolejne pytanie po prawej stronie u góry masz okienko z "szukaj" wpisz tam to co chcesz wiedzieć a na pewno znajdziesz odpowiedź.
i dopisz w swoim profilu/stopce więcej informacji o swoim ceed'zie ( tak jak to inni mają ) ;) im więcej podasz informacji tym bardziej będzie sprecyzowana odpowiedź. :fiu
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
alegro85
 

Re: PIERWSZY MÓJ SAMOCHÓD Z KLIMĄ

03 mar 2013 08:22

ok dzieki

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: PIERWSZY MÓJ SAMOCHÓD Z KLIMĄ

05 mar 2013 08:00

1. włączyć trzeba co jakiś czas np. co 2 tygodnie poza sezonem aby ruszyć klimę i rozprowadzić po układzie czynnik i olej
2. przy ujemnych temp klima nie zadziała -takie zabezpieczenie
3. jak kupuje nowe aute to 1 nabicie robie po 3 latach kolejne co 2 lata
4. może być włączona przy ciepłym nawiewie wtedy działa jako osuszacza auta i do odparowywania szyb
prosze
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
alegro85
 

Re: PIERWSZY MÓJ SAMOCHÓD Z KLIMĄ

05 mar 2013 11:31

sensor super dziekuje bardzo za odpowiedz :)
teraz mam przynajmniej jakieś rozeznanie

AUTOR WĄTKU
szpetny
 

Re: PIERWSZY MÓJ SAMOCHÓD Z KLIMĄ

05 mar 2013 13:49

Ale generalnie lepiej nie przesadzac z włączaniem klimy bez potrzeby bo należy pamietać, ze autko bedzie wiecej palic;)

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: PIERWSZY MÓJ SAMOCHÓD Z KLIMĄ

05 mar 2013 23:44

Od dnia wyjazdu autem z salonu klimatyzację wyłączyłem chyba dwa razy. Raz przypadkowo, a kolejny do sprawdzenia właśnie tego strasznie wielkiego zużycia paliwa przy włączonej klimatyzacji. To kolejny mit samochodowy. Spalanie owszem jest trochę wyższe, ale są to znikome wartości, na dodatek cały czas mieszczące się w granicach normy dla danego typu silnika. Jedynie w okresie zimowym na krótkich trasach te normy przekraczam, ale to samo zapewne powiedzą nawet ci, co w tym okresie nie włączają klimatyzacji.
Co do konserwacji, to:
- ozonowanie co roku,
- wymiana filtra kabinowego 2 razy w roku,
- kompleksowy przegląd co dwa lata.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6868
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: PIERWSZY MÓJ SAMOCHÓD Z KLIMĄ

06 mar 2013 03:29

Jak się jeździ tylko po mieście to na pewno zwiększa, bo nie ma prędkości do chłodzenia chłodnicy, w trasie z moich obserwacji to 0,5l/100km.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: PIERWSZY MÓJ SAMOCHÓD Z KLIMĄ

06 mar 2013 10:04

awer napisał(a):Od dnia wyjazdu autem z salonu klimatyzację wyłączyłem chyba dwa razy. Raz przypadkowo, a kolejny do sprawdzenia właśnie tego strasznie wielkiego zużycia paliwa przy włączonej klimatyzacji. To kolejny mit samochodowy. Spalanie owszem jest trochę wyższe, ale są to znikome wartości, na dodatek cały czas mieszczące się w granicach normy dla danego typu silnika. Jedynie w okresie zimowym na krótkich trasach te normy przekraczam, ale to samo zapewne powiedzą nawet ci, co w tym okresie nie włączają klimatyzacji.
Co do konserwacji, to:
- ozonowanie co roku,
- wymiana filtra kabinowego 2 razy w roku,
- kompleksowy przegląd co dwa lata.


o konserwacji oki :ok
zwiększa zwiększa - zrobi się 30 stopni -to trochę sprężara musi polatać aby schłodzić wnętrze
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl