Wymiana akumulatora bez straty ustawień

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Kia-nek
 

Wymiana akumulatora bez straty ustawień

01 mar 2013 09:22

Witam

Czy ma ktos pomysl na to jak wymienic akumulator, tak aby nie stracic ustawien radia i komputera pokladowego a jednoczesnie nie uszkodzic elektroniki w aucie?

Avatar użytkownika
abes99
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 05 paź 2007 14:30
Lokalizacja: SRC
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Hyundai i30 / 1,6MPI (120KM) / LPG / Comfort / '12

Re: Wymiana akumulatora bez straty ustawień

01 mar 2013 09:35

Hmm, wymieniałem u siebie aku i nie kojarzę, żebym cokolwiek stracił z ustawień (ale już dokładnie nie pamiętam). Ogólnie istnieje zasada, że najpierw odpinamy plus, a następnie minus. Podpinamy w odwrotnej kolejności - czyli najpierw minus, potem plus. I tyle... <- POMYŁKA, PONIŻEJ SPROSTOWANIE, TAK NIE NALEŻY ROBIĆ!!!! :D

abes99 kolor czerwony zarezerwowany jest wyłącznie dla administracji forum (Reg. 3b) - P13.
Ostatnio edytowano 01 mar 2013 11:02 przez abes99, łącznie edytowano 1 raz
Narka i pozdruffka, abes99
:: Hultaj i30 1.6MPI, '12, Comfort, LPG STAG 300 Premium
:: była Kia Cee'd 1.6MPI, '07, Optimum + ESP, A/C

AUTOR WĄTKU
Kia-nek
 

Re: Wymiana akumulatora bez straty ustawień

01 mar 2013 09:55

Wiem jak sie wymienia akumulator hehe :lol:
Jesli nie straciles ustawien radia, tzn. ze musi byc jakies podtrzymanie przy braku zasilania z aku. Jak tak jest to by bylo fajnie :)

Avatar użytkownika
abes99
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 05 paź 2007 14:30
Lokalizacja: SRC
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Hyundai i30 / 1,6MPI (120KM) / LPG / Comfort / '12

Re: Wymiana akumulatora bez straty ustawień

01 mar 2013 09:59

Poczekaj jeszcze chwilkę, bo więcej osób na forum wymieniało aku, niech się wypowiedzą. Ale nie powinno być żadnych problemów z wymianą...
Narka i pozdruffka, abes99
:: Hultaj i30 1.6MPI, '12, Comfort, LPG STAG 300 Premium
:: była Kia Cee'd 1.6MPI, '07, Optimum + ESP, A/C

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Wymiana akumulatora bez straty ustawień

01 mar 2013 10:30

abes99 napisał(a):Hmm, wymieniałem u siebie aku i nie kojarzę, żebym cokolwiek stracił z ustawień (ale już dokładnie nie pamiętam). Ogólnie istnieje zasada, że najpierw odpinamy plus, a następnie minus. Podpinamy w odwrotnej kolejności - czyli najpierw minus, potem plus. I tyle...


Skąd ci przyszedł do głowy taki przepis ??? :szok

Aby nie spowodować zwarć i fajerwerków powinno się to robić dokładnie w odwrotnej kolejności.
Przy odłączaniu akumulatora najpierw odkręcamy i odłączamy minusową klemę a dopiero potem dotykamy się plusowej
Jeśli teraz przypadkiem zwarlibyśmy plus do masy to nic się nie stanie, nie popłynie prąd.
Manipulacja przy plusie akumulatora gdy minus jest połączony z masą grozi zwarciem, nawet poparzeniem przez rozgrzany prądem zwarcia klucz a nawet "przyspawaniem" tego klucza i wybuchem akumulatora.

Przy montażu najpierw należy porządnie przykręcić plusową klemę a na końcu łączyć masową klemę z minusem akumulatora.

Avatar użytkownika
abes99
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 05 paź 2007 14:30
Lokalizacja: SRC
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Hyundai i30 / 1,6MPI (120KM) / LPG / Comfort / '12

Re: Wymiana akumulatora bez straty ustawień

01 mar 2013 11:00

Widzisz, człowiek się uczy całe życie, a robiłem to już kilka razy :D. Zawsze myślałem, że najpierw odpinamy zasilanie (plus), a dopiero potem uziemienie (masę) i wydawało mi się to logiczne. Ale teraz na szybko pogooglałem i wygląda na to, że masz rację. Tak więc najpierw odłączamy minus, potem plus :D...
Narka i pozdruffka, abes99
:: Hultaj i30 1.6MPI, '12, Comfort, LPG STAG 300 Premium
:: była Kia Cee'd 1.6MPI, '07, Optimum + ESP, A/C

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl