OZONOWANIE -zrób to sam

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

OZONOWANIE -zrób to sam

28 wrz 2012 07:09

osobny wątek bo temat pewnie nie będzie dotyczył więszości
dostałem wczoraj ulotkę ( kolejny raz) ekomyjni parowej - pewnie znacie przyjeżdzają pod dom i myją parą zużywająć 5 litrów wody --oglądałem to na filmie i słabo widzę bo widzę ze polega głównie to na wycieraniu brudu szmatką --aczkolwiek kusi aby spróbować i pewnie sie skusze

ALE !!!!!!!!!!!! ulotka była z cennikiem i robią tez ozonowanie! za 40zł --w Gorzowie taka usługa w tych miejscach co znam kosztuje 100żł!!!! a ze posiadam 2 samochody i 3 malutki to jakieś tam koszty się robią ----a w zaszłym roku robiłem tylko ozonowanie i REWELACJA auta wytrzymały cały rok bez smrodku klimy--tylko że zachwycony efektami nie powtórzyłem zabiegi i własnie sie zaczełą fala smrodku
i szukałem na necie jakie ta ekomyjnia ma ozonatory - bo róznią się wydajnością !!!!!!!! i znalazłem stronę

http://www.mediasklep.pl/generator-ozonugl-3189.html

sa tez tańsze ale ten wydaje mi sie najlepszy

koszt w stosunku do tego ile kosztuje usługa niewielki -będe sobie robił co pół roku w autach --do tego szafę z butami odświeżę itd??
a nawet za flaszkę sąsiadowi wyozonuje---po 1 sezonie się zwróci zakup

CO WY NA TO SZANOWNI KOLEDZY?
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: OZONOWANIE -zrób to sam

28 wrz 2012 07:24

No zacne, zacne. A czytałeś sposób użycia? Trzeba mieć niezły akumulator :ha
Dwa razy po 30 minut z włączonym wentylatorem na minimum. Nie zrozumiałem tylko jednego - czy ten filtr przeciwpyłkowy trzeba wyjąć z instalacji i położyć na fotelu, czy może tam zostać? Przecież jak powietrze będzie przez niego przepływało to też go "wyozonuje" :ha
Nie wykluczone że się skuszę - bo też mam 2 samochody; zawsze to taniej
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: OZONOWANIE -zrób to sam

28 wrz 2012 07:26

Jeżeli to urządzenie jest w miarę profesjonalne (a nie na miarę Mango ;) ) to Twój tok myślenia wydaje mi się baardzo słuszny :!! clapping
zelu napisał(a):Trzeba mieć niezły akumulator

A ja wyczytałem, że podłączamy do 230V...
zelu napisał(a):Przecież jak powietrze będzie przez niego przepływało to też go "wyozonuje"

Może chodzi o to żeby przepływ był lepszy?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: OZONOWANIE -zrób to sam

28 wrz 2012 07:37

Rybcia urządzenie podłączasz pod 230v ale samochodu nie podłączysz. Tam napisali, że musi być włączony nawiew na minimum.
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: OZONOWANIE -zrób to sam

28 wrz 2012 12:16

A no no! Ale chyba wytrzyma autko godzinę na aku z wentylatorem na minimum?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

falcon
Kierownik zmiany
 
Posty: 148
Dołączył(a): 07 gru 2011 20:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska

Re: OZONOWANIE -zrób to sam

28 wrz 2012 13:26

Ja latem za ozonowanie w ASO zapłaciłem 183 zł. Mój błąd - nie zapytałem wcześniej o cenę. Podczas zabiegu to silnik jest raczej uruchomiony.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: OZONOWANIE -zrób to sam

28 wrz 2012 17:26

dobra widze że mało zozonowaliście
1.jedzie się do warsztatu i wymienia filtr na nowy i ozonuje się juz z nowym
2.nie odpala się auta silnika -tylko nawiew na minimum i obieg zamknięty
3. przez lekko uchylone okno wprowadza się rurkę z ozonem (czasem jeszcze zaklejaają taśmą szpare w oknie)
4. zazwyczaj ozonowanie to 20-30 minnut podczas których chodzi TYLKO wentylator auta --( w ceed jeszcze włączałem na postojówki aby nie stał na światłach)
5.tez włąśnie zastanawiam się nad tym że tuaż godzinę trzeba --jakiej mocy jest wentylator w ceed???? można by obliczyć zużycie prądu
6. to przypadkiem wczoraj znalazłem --trzeba na aledrogo jeszcze poszukac -może można jeszcze kupić w tej cenie coś co wiecej ozony wytwarza
7. nie powiem ze kusi mnie tez zastosowanie domowe tego --jak zastanawiałem się nad kupnem stargo domu i remontu to czytałem o ozonowaniu - że tak sie robi aby stare domy wywentylować
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

falcon
Kierownik zmiany
 
Posty: 148
Dołączył(a): 07 gru 2011 20:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska

Re: OZONOWANIE -zrób to sam

30 wrz 2012 16:43

sensor napisał(a):...
2.nie odpala się auta silnika -tylko nawiew na minimum i obieg zamknięty
3. przez lekko uchylone okno wprowadza się rurkę z ozonem (czasem jeszcze zaklejaają taśmą szpare w oknie)
4. zazwyczaj ozonowanie to 20-30 minnut podczas których chodzi TYLKO wentylator auta --( w ceed jeszcze włączałem na postojówki aby nie stał na światłach)
...

Mam drugie, znacznie starsze auto. Jeżdżę co rok na obsługę klimatyzacji do takiego sobie warsztatu - wymiana filtra (filtr mój), podłączenie do tej maszyny, która wyciąga czynnik i ponownie nabija, plus ozonowanie. Za to wszystko płacę od 150 do 200 zł, w zależności od tego, ile czynnika brakowało (dlatego uważam, że 183 zł w ASO za samo ozonowanie to dużo). Ozonowanie trwa faktycznie ok. 30 min., robią na włączonym silniku. To urządzenie wytwarzające ozon stawiają w środku.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: OZONOWANIE -zrób to sam

01 paź 2012 08:40

falcon kiedyś -dawno temu tez pamietam jak wstawiali do środka --obecnie w 4 miejscach które znam mają duże przewoźne na kółkach i tylko wkładają węzyk przez ucholoną szybe i wieszają na lusterku wew
włączony silnik ani klima niepotrzeben tylko obieg we i otwarte wszystkie nawiewy --aby przeleciało wszędzie --u nas na wsi samo nabijanie klimy kosztuje 150-200zł
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

ven
 

Re: OZONOWANIE -zrób to sam

01 paź 2012 14:02

Dzisiaj bylem na ozonowaniu mojego autka, usluge kupilem na gruponie za 39zl. Trwalo to 25min na wlaczonym silniku z wlaczonym nawiewem + obieg wewnetrzny. Dwie rurki wprowadzone do auta przez uchylona szybe z przodu i z tylu. Troche auto smierdzi przez pare godzin po tym zabiegu :P
Oczywiscie wymienilem tez filtr kabinowy :)

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl