Wymiana lapmpy tylnej lewej - Cee'd HB 2007

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
szyszek
 

Wymiana lapmpy tylnej lewej - Cee'd HB 2007

16 kwi 2012 21:18

Witam,
Moja kochana żona miała spotkanie z śmietnikiem w wyniku czego tylna lewa lampa nadaje się do wymiany. Jestem już po gwarancji i zastanawiam się czy warto kupować nówkę, zamiennik czy może używaną orginalną. Czy maił ktoś z was doczynienia z zamiennikami lamp - bo orginał to w sumie prawie 500PLN tymczasem zamiennik około 180PLN. I drugie pytanie czy ktoś z was bawił się w samodzielną wymiana tylnej lampy.
Pozdrawiam po znacznej przerwie od obecności na forum
Szyszek

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: Wymiana lapmpy tylnej lewej - Cee'd HB 2007

16 kwi 2012 21:41

U naszego partnera klubowego można oryginał wyrwać taniej (akurat ma na stanie): http://kia.auto.pl/lampa-tylna-lewa-ceed-p-1209.html, wystarczy się zarejestrować i powołać na forum, a dostaniesz jeszcze 5% rabatu.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wymiana lapmpy tylnej lewej - Cee'd HB 2007

16 kwi 2012 23:08

szyszek napisał(a):Moja kochana żona miała spotkanie z śmietnikiem

Wyskoczył jej znienacka na drogę :?? ;)
Ja bym brał w tym wypadku jakąś używkę z tyłu to nie będzie raczej żadnej "różnicy zużycia"
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
szyszek
 

Re: Wymiana lapmpy tylnej lewej - Cee'd HB 2007

17 kwi 2012 09:08

Czasem naprawdę lepiej nie wiedzieć :)

No właśnie pomiędzy zamiennikiem i używką się waham, tylny zderzak i tak mam porysowany nieco z obu stron więc na idealnym wyglądzie mi nie zależy i w ciągu najbliższych 2 lata nie zamierzam nic z nim robić, a na oryginał po prostu szkoda mi kasy i nie widzę żadnego argumentu do wydania 300PLN więcej.

A wracając do początku - czy ktoś z was bawił się w wymianę tylnej lampy ?? Z przednią na pewno bym do serwisu pojechał ale wydaje mi się że tylna to tylko klika śrubek.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wymiana lapmpy tylnej lewej - Cee'd HB 2007

17 kwi 2012 09:40

Co prawda w stopce nie napisałeś jaki masz rocznik ceeda (choć jest to w tytule :ha) ale zasada będzie taka sama w de/montażu lampy i sądząc po fotkach:
http://img190.imagevenue.com/img.php?image=21697_mid_Mont_____parkovac__ch_senzor___2_122_26lo.jpg w blachach są 3y czy 4y przetłoczenia na śruby które zapewne odkręca się od wewnątrz bagażnika. Kwestia teraz dobrania się do nich - i tu pomocna będzie instrukcja obsługi i dział jak wymienić żarówki w tylej lampie. Powodzenia :good
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl