Zamykanie Ceeda bez prądu - pytanie

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Zamykanie Ceeda bez prądu - pytanie

12 kwi 2012 13:01

Pytałem już na innym forum, gdy nasze leżało - nie wie nikt.

Dotychczas nie musiałem robić takiej sztuki, kiedyś gdy żaróweczka w lusterku wypiła akumulator do dna to otworzyłem kluczem, sąsiad pożyczył prądu przez kable, pojechałem na wycieczkę i ponad dwa lata spokój.
Zastanawiam się, jak zamknąć auto, gdybym musiał zabrać baterię do domu w celu naładowania.
Próbowałem na wszelkie sposoby (ręcznie, na razie nie odłączałem baterii) - nie dało się.
Tylko tylna klapa byłaby zamknięta bo tam do otwierania jest elektryczny wyłącznik pod elastyczną osłoną a zamek otwiera elektromagnes - bez prądu nie otworzy się
Jeśli otworzę auto pilotem - (we wszystkich drzwiach zwolnią się blokady) potem wyjmę akumulator to drzwi kierowcy zamknę kluczem ale trzech pozostałych nie potrafię.
W instrukcji napisali aby "włożyć kluczyk w otwór i przekręcić w kierunku tyłu samochodu" i pokazali obrazek szpary z ryglami zamka w drzwiach - czort wie gdzie kluczyk włożyć i jak przekręcać bo u mnie zamek inaczej wygląda, niż na tym obrazku.

Kto wie, jak zamknąć auto "unplugged" ?.

Metodę: "Najpierw zamknąć elektrycznie, potem wyjąć akumulator" - znam.
Chodzi o sposób wyłącznie mechaniczny, gdy drzwi pootwierane, akumulator całkowicie rozładowany i nie ma skąd pożyczyć

AUTOR WĄTKU
StaszekN
 

Re: Zamykanie Ceeda bez prądu - pytanie

12 kwi 2012 17:29

Witam,
to bardzo proste. W każdych drzwiach znajduje się jakby śrubka, którą można przekręcić i po zamknięciu drzwi już się nie otworzy. To jest taka blokada jak w niektórych samochodach jest przycisk do blokady drzwi. W zimie drzwi lewe tylne nie chciały się zamknąć (centralny zamek) więc pojechałem do serwisu i wtedy się o tym dowiedziałem. Ta śrubka jest umieszczona w drzwiach obok zamka blokującego drzwi.
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Zamykanie Ceeda bez prądu - pytanie

12 kwi 2012 19:11

StaszekN napisał(a):W każdych drzwiach znajduje się jakby śrubka,


Czarna mało widoczna w kasecie zamka. Dobrze sięprzypatrując można ją dostrzec. Ale nocą lub bez latarki niemożliwe :( Dobrze wiedzieć na wszeli wypadek :good
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Zamykanie Ceeda bez prądu - pytanie

12 kwi 2012 19:28

StaszekN napisał(a):Witam,
to bardzo proste. W każdych drzwiach znajduje się jakby śrubka, którą można przekręcić i po zamknięciu drzwi już się nie otworzy. To jest taka blokada jak w niektórych samochodach jest przycisk do blokady drzwi. W zimie drzwi lewe tylne nie chciały się zamknąć (centralny zamek) więc pojechałem do serwisu i wtedy się o tym dowiedziałem. Ta śrubka jest umieszczona w drzwiach obok zamka blokującego drzwi.
Pozdrawiam



Na obrazku w instrukcji "postępowanie w razie awarii" - w polskiej instrukcji z 2007 punkt 3/10, w szwedzkiej z 2007 i angielskiej z 2006 punkt 3/8 jest taki sam obrazek i opis, cytuję angielski:

.In case of an emergency If the power door lock switch does not operate electrically,
you can only lock the door(s) with the ignition key from the outside key hole.
The doors without the outside key hole, you can lock as follows;
1. Open the door.
2. Insert the key into the emergency door lock hole and turn the key
toward the rear of the vehicle to lock.
3. Close the door securely.
The rear hatch will lock and will not unlock if you close the rear hatch
when the power door lock switch does not operate electrically.

Na obrazku nie widać tej "dziury", w moich drzwiach też jej nie ma a zamek inaczej wygląda - nie widzę tej "blaszki", która powinna przeskoczyć po przekręceni klucza w tym niezidentyfikowanym "otworze".
Są śruby mocujące zamek, przełącznik zabezpieczający przed otwarciem przez dziecko drzwi od środka (z zewnątrz się otwierają) i duża zaślepka a pod nią śruba mocująca klamkę.
Chętnie zobaczyłbym zdjęcie albo rysunek tej tajnej "śrubki" czy dziurki pod klucz od zapłonu służącej do zamykania.
Moje auto wyprodukowano pod koniec 2007 roku, może zamki drzwi już zostały zmienione
a instrukcja pozostała bez zmian.
Może ktoś ma auto później wyprodukowane (przed samym liftingiem lub po) i będzie mu się chciało
jakiś skan, rysunek albo opis tutaj zamieścić.
Pozdrawiam,

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Zamykanie Ceeda bez prądu - pytanie

12 kwi 2012 20:12

mziutek napisał(a):Moje auto wyprodukowano pod koniec 2007 roku, może zamki drzwi już zostały zmienione
a instrukcja pozostała bez zmian.
Może ktoś ma auto później wyprodukowane (przed samym liftingiem lub po) i będzie mu się chciało
jakiś skan, rysunek albo opis tutaj zamieścić.
Pozdrawiam,


Śmiem twierdzić że zamki są takie same.
mziutek napisał(a):Są śruby mocujące zamek, przełącznik zabezpieczający przed otwarciem przez dziecko drzwi od środka (z zewnątrz się otwierają) i duża zaślepka a pod nią śruba mocująca klamkę.


To o czym napisałeś to jest wszystko na drzwiach. A ta śrubka jest jakby w samym zamku. Po otwarciu drzwi nie patrz na zamek od strony tapicerki lecz od strony śrub mocujących kasetę. Wewnątrz zamka takm gdzie jest zapadka jest główka śruby na płaski śrubokręt (cztaj grot kluczyka) wpatrz się jest na pewno. Jestem zdziwiony że jest czarna bo być powinna czerwona lub pomarańczowa jak zamek tylnej klapy w skodach.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Zamykanie Ceeda bez prądu - pytanie

12 kwi 2012 21:23

Oglądałem to wielokrotnie, oczywiście patrząc od strony krawędzi drzwi w szparę z ryglami zamka.
Nie przypomina to tego obrazka z instrukcji, nie widać tego elementu u góry, który powinien opaść po przekręceniu klucza, jak pokazuje dorysowana strzałka na obrazku ani żadnego otworu do którego mógłbym wsadzić śrubokręt albo klucz'
Staszek pisze, że otwór jest OBOK zamka, więc Wasze zeznania są sprzeczne - może jednak były różne wykonania zamków.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Zamykanie Ceeda bez prądu - pytanie

12 kwi 2012 22:25

witia_2005 napisał(a):jest czarna bo być powinna czerwona lub pomarańczowa jak zamek tylnej klapy w skodach.


Jest czarna - żeby nie mówiono ,że zerżnięto ze skody B) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Zamykanie Ceeda bez prądu - pytanie

18 kwi 2012 00:00

Pozwolę sobie ponowić pytanie o zamykanie Ceeda bez prądu, trochę inaczej postawione:

Czy komuś udało się (praktycznie, nie teoretycznie) pozamykać drzwi Ceeda bez użycia pilota i sterowania centralnym zamkiem przez kluczyk w klamce kierowcy?

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Zamykanie Ceeda bez prądu - przeprosiny

18 wrz 2012 15:03

Na wczasach mi się nudziło i zobaczyłem wreszcie to nacięcie na kluczyk do zamykania bez prądu.
Nieźle utajnione (albo "co ślepemu po oczach").
W czarnym plastiku w głębi czarne kółeczko z czarnym nacięciem. :pałka

Przepraszam za zawracanie gitary. :thanks
Ostatnio edytowano 18 wrz 2012 15:48 przez mziutek, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl