Hamowanie silnikiem - za czy przeciw?

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
slawson
 

Re: Hamowanie silnikiem - za czy przeciw?

01 sty 2015 22:47

In my opinion... hamowanie silnikiem z redukcją biegów 5-4-3-2 jest bez sensu poza raidami i górami.
Natomiast hamowanie silnikiem na bieżącym biegu sam stosuję nieustannie. Tarcze i klocki mam fabryczne przy 80kkm (i jeszcze trochę polatają) a przy tym na spalaniu nieco oszczędzam. Uważam że hamowanie "na luzie", szczególnie w zimie, może spowodować poślizg.

Kiedyś też czytałem kilka opinii, które mówiły o tym jak ważnym elementem w procesie docierania/układania się silnika jest właśnie hamowanie silnikiem. Chodziło o to, że wytwarzające się podciśnienie w suwie podczas hamowania pozwala właściwie dotrzeć i ułożyć się pierścieniom.

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
hajnel
Brygadzista
 
Posty: 90
Dołączył(a): 28 lis 2014 12:55
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb 100KM
2012, M

Re: Hamowanie silnikiem - za czy przeciw?

08 sty 2015 23:11

Panowie czytam o tych Waszych technikach jazdy "na luzie" "na biegu" że tu się zaoszczędzi , tu na szybszej wymianie sprzęgła straci ,a jak to jest że producent auta podaje średnie spalanie ( silnik 1,4 benzyna) na poziomie 6l ,a ja stosując różnorakie techniki jazdy ( hamowanie silnikiem ,dojazd na biegu pod światła,stosowanie szybszej zmiany biegów)w cyklu "mieszanym" nigdy nie zszedłem poniżej 7 l. na 100Km ,co zresztą pokrywa się z testami np.w piśmie Auto Świat .Czy producent nie powinien być zobligowany podawać realnych wartości zużycia paliwa,a nie tych osiąganych na hamowni? :pałka
hajnel

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Hamowanie silnikiem - za czy przeciw?

08 sty 2015 23:17

Weź przestań, temat rzeka, samochody do testów spalania (a dokładnie emisji, bo to na jej podstawie "wylicza się" spalanie) są modyfikowane, "jeżdżą" bez żadnych świateł, klimy, radia, itp itd etc, takie kombinacje że głowa boli.
Szkoda się nad tym zastanawiać.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

waski
Asystent Kierownika
 
Posty: 276
Dołączył(a): 04 mar 2012 14:15
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, M

Re: Hamowanie silnikiem - za czy przeciw?

09 sty 2015 06:19

hajnel napisał(a):... nigdy nie zszedłem poniżej 7 l. na 100Km

Dziwne :szok
Kia Ceed M 2020 r. 1,4 140 KM
Kia Cee'd M 2011r, 1,4 105KM

Obrazek
Obrazek

Poprzednia strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl