Follow me home jak aktywować?

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Follow me home jak aktywować?

08 sty 2012 01:18

Nie znalazlem żadnego info, że nie wszystkie ceedy to maja. Funkcja jest w BCM czy te lenie w ASO za pomoca skanera są w stanie to włączyć?

AUTOR WĄTKU
Sebeko
 

Re: Follow me home jak aktywować?

08 sty 2012 12:20

Ja po prostu gaszę silnik (nie wiem czy uprzednio nie trzeba otworzyć drzwi :ha) z włączonymi światłami i normalnie zamykam auto. Po x sekund lub po ponownym zablokowaniu centralnego z pilota światła się wyłączają. Nie jestem pewien tych drzwi jedynie, bo z tej funkcji praktycznie nie korzystam.

Ps. Święcą normalnie światła mijania.

AUTOR WĄTKU
lewadzki
 

Re: Follow me home jak aktywować?

08 sty 2012 16:33

ja czasem robie tak samo, choc raz coś się zacieło i dobrze ze sie obejrzalem bo nie gasly pozycje. wrocilem cos kluczykiem pokrecilem w stacyjce ponaciskalem pilot, przelacznik swiatel i wrocilo do normy

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: Follow me home jak aktywować?

11 sty 2012 18:52

Tylko problem polega na tym, ze nie wszystkie ceedy mialy to w standardzie. Jednak w opisie modulu komfortu jest to opcja wlacz wylacz po podlaczeniu skanera OBDII czy innego ustrojstwa.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Follow me home jak aktywować?

12 sty 2012 09:53

wujekcybul napisał(a):Tylko problem polega na tym, ze nie wszystkie ceedy mialy to w standardzie.


Wersja optimum z 2008 nie ma. Chyba optimum + już było. ( o ile nie była to opcja za dopłatą )

wujekcybul napisał(a):Jednak w opisie modulu komfortu jest to opcja wlacz wylacz po podlaczeniu skanera OBDII czy innego ustrojstwa.


Sugerujesz zabawę softem ?
Może wystarczy ON.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
lewadzki
 

Re: Follow me home jak aktywować?

12 sty 2012 11:12

w moim O+ z grudnia 2007 dziala

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: Follow me home jak aktywować?

15 sty 2012 13:39

George napisał(a):
wujekcybul napisał(a):Tylko problem polega na tym, ze nie wszystkie ceedy mialy to w standardzie.


Wersja optimum z 2008 nie ma. Chyba optimum + już było. ( o ile nie była to opcja za dopłatą )

wujekcybul napisał(a):Jednak w opisie modulu komfortu jest to opcja wlacz wylacz po podlaczeniu skanera OBDII czy innego ustrojstwa.


Sugerujesz zabawę softem ?
Może wystarczy ON.


IMO wwystarczy to wlaczyc softem skoro jest dostepne i nie ma podzialu na modele, ale nie znam nikogo w ASO zeby pozwolil mi sie tym pobawic.

AUTOR WĄTKU
pablo_ns
 

Re: Follow me home jak aktywować?

17 sty 2012 00:36

Czy ja w wersji M posiadam taki bajer?

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Follow me home jak aktywować?

17 sty 2012 05:50

Nie. Wszystko co masz to, to co jest w specyfikacji na rok modelowy Twojego samochodu. Z tego co pamiętam ta funkcja została wyłączona od MY2011. :o Natomiast masz BT. Tak to zamienili czemu nie wiem ball
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
pablo_ns
 

Re: Follow me home jak aktywować?

17 sty 2012 17:18

dziekuje za odpowiedz

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Follow me home jak aktywować?

16 lut 2012 12:24

Wydaje mi się, że już w jakimś wątku o tym pisałem... Funkcja ta jest obsługiwana przez BCM, które jest jednakowe dla wszystkich wersji, bo trudno, żeby podnosić koszty jego produkcji. Jednak, aby nie było tak, że serwis podłączy kompa i aktywuje klientowi, z wersją np. Comfort, tę funkcję za parę dych, jest jedno sprzętowe utrudnienie - brakuje jednego przewodu w instalacji :)
To ten oznaczony na schemacie na czerwono:

http://zapodaj.net/d03fa40f75f7.jpg.html
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: Follow me home jak aktywować?

17 lut 2012 23:16

jerry napisał(a):Wydaje mi się, że już w jakimś wątku o tym pisałem... Funkcja ta jest obsługiwana przez BCM, które jest jednakowe dla wszystkich wersji, bo trudno, żeby podnosić koszty jego produkcji. Jednak, aby nie było tak, że serwis podłączy kompa i aktywuje klientowi, z wersją np. Comfort, tę funkcję za parę dych, jest jedno sprzętowe utrudnienie - brakuje jednego przewodu w instalacji :)
To ten oznaczony na schemacie na czerwono:

http://zapodaj.net/d03fa40f75f7.jpg.html


No to lipa. Myslalem, ze jest to realizowane przez programowanie BCM.

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Follow me home jak aktywować?

18 lut 2012 08:42

wujekcybul napisał(a):No to lipa. Myslalem, ze jest to realizowane przez programowanie BCM.

Dlaczego w Twoim przypadku lipa? Przecież masz samochód z okresu, kiedy nie była gwarancji 7lat/all? Na elektrykę miałeś 3 lata, więc chyba już masz po, prawda?
To tylko jeden przewodzik do dołożenia :)
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Follow me home jak aktywować?

22 lut 2012 11:15

jerry napisał(a):
wujekcybul napisał(a):No to lipa. Myslalem, ze jest to realizowane przez programowanie BCM.

Dlaczego w Twoim przypadku lipa? Przecież masz samochód z okresu, kiedy nie była gwarancji 7lat/all? Na elektrykę miałeś 3 lata, więc chyba już masz po, prawda?
To tylko jeden przewodzik do dołożenia :)

chyba nigdy nie było 3 lata gwarancji na elektrykę...było 5 na cały samochód a 7 na układ napędowy
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: Follow me home jak aktywować?

02 mar 2012 12:02

jerry napisał(a):
wujekcybul napisał(a):No to lipa. Myslalem, ze jest to realizowane przez programowanie BCM.

Dlaczego w Twoim przypadku lipa? Przecież masz samochód z okresu, kiedy nie była gwarancji 7lat/all? Na elektrykę miałeś 3 lata, więc chyba już masz po, prawda?
To tylko jeden przewodzik do dołożenia :)


5 lat :he Ale sam go nei doloze a w ASO nei maja o tym pojecia. A dobrego elektryka, ktory ogarnia ceeda.

koziu
Kierownik zmiany
 
Posty: 136
Dołączył(a): 11 lis 2009 19:00
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia OPTIMA SW

Re: Follow me home jak aktywować?

22 sty 2013 20:37

Witam

Nie wiem czy nie za póżno o tym pisac, ale chodzi mi o taką sprawe funkcja o której jest ten wątek działa u mnie super. Tylko niestety jet jakies ale. Dostałem teraz auto zastępcze CEED II i tam to działa w dwie strony. Czyli wysiadam z auta przy załączonych światłach i przez kilkanascie sekund swiatła oswietlają droge do domu jak zamkne auto. Iteraz wracam do auta otwieram z pilota i swiatła mi tez oswietlają droge do auta. Mam pytanie jak jest u was i czy da sie u nas jakoś to zrobić zeby tak działało. Aha mam SW 2009r FL Rok modelowy 2010.

kamil_702
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 04 sty 2018 21:22
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 ON 115KM
2008

Re: Follow me home jak aktywować?

18 lut 2018 13:00

Witam wszystkich serdecznie

Od niedawna jestem użytkownikiem kijanki, chciałbym sobie włączyć funkcję follow me home, ale niestety link z obrazkiem (zapodaj.net) wygasł. Może mógłby ktoś poratować?

Avatar użytkownika
PiN
Brygadzista
 
Posty: 95
Dołączył(a): 18 sty 2017 11:45
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Pb 126KM
2012, M

Re: Follow me home jak aktywować?

18 lut 2018 16:10

Szczerze to nie wiedziałem, że taka opcja jest w Ceedzie - czy jest to dostępne w każdym / można jakoś to aktywować?
Obrazek
Dzięki za pomoc. Pozdrawiam,

kaczy 66
Przedszkolak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 10 gru 2016 13:16
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, L Business Line

Re: Follow me home jak aktywować?

01 kwi 2018 17:20

W Ceed II odpalasz to z poziomu kompa, "powitanie światłami " czy jakoś tak, czy mają to wszystkie wersje ????? ja mam
CEED II 1,6 CRDI 136KM L+BL 2016
CEED III 1.6 CRDI 136KM 7DCT L+BL+AEB+WIN+FUN 2019
:crash:

dzygi
Kierownik zmiany
 
Posty: 177
Dołączył(a): 24 cze 2017 13:52
Lokalizacja: NDM
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Re: Follow me home jak aktywować?

02 kwi 2018 06:37

U mnie w CII z 2013 włącza sie to w ustawieniach na liczniku. HEAD LAMP DELAYObrazekObrazekObrazek

Następna strona
Powrót do Tipsy i triksy ...

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl