Polecany komplet Tarcza + klocki

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Polecany komplet Tarcza + klocki

20 wrz 2011 11:05

Witam.
Z uwagi na fakt iż nie ma takiego wątku (bezpośredniego), proszę o informację, czy ktoś z forumowiczów
zdecydował sie na zmianę kompletu par ciernych (przednia i/lub tylnia oś) a jeśli tak to na jakie. Oczywiście nie mówię o oryginałach bo oczywistym jest iż zakładając taki wątek, uważam iż oryginalna para cierna jest do d@$#@y.
Pozdrawiam wszystkich.

slaycio
 

Re: Polecany komplet Tarcza + klocki

30 wrz 2011 13:22

Jako że właśnie zakupiłem komplecik to mogę podzielić się swoim wyborem.
Na przód zakupiłem sobie tarcze brembo. Wentylowane wewnętrznie. Cena bardzo przyzwoita bo coś koło 170 zł za sztukę.
Do tego klocki Ferodo w równie zachęcającej cenie 121 zł za komplet.
Nie wiem jeszcze jak ten komplet się zachowuje bo dopiero wczoraj przyszła do mnie paczka.
Ogląd organoleptyczny wypadł pozytywnie.
Jest to zestaw ogólnie polecany na wszystkich forach i w sumie nie znalazłem jakiś negatywnych o tym opinii.
No ale wiadomo że tarcze tego samego producenta mogą się różnić.

Jeśli chodzi o tył to zakupiłem komplecik firmy textar.
Podobno firma jest całkiem niezła i celująca w półkę lepszych zamienników.
Udało mi się też znaleźć jak dla mnie wypasioną cenę za tarcze, czyli około 83 zł za sztukę.
Do tego klocki za 78 zł.
Liczę na dobre działanie zestawu.

Oryginalne tarcze to jak dla mnie była porażka. Nigdy wcześniej nie spotkałem się by pokrywały się tak szybko rdzą.
Do tego ASO wyceniło mi komplet na przód i tył na jakieś 2,5 tys. Tutaj wyszło coś koło 700 + wymiana.
Na wymianę jednak udam się chyba do ASO bo to jednak ważne by ktoś umiał to dobrze ze sobą zestawić.

Jeśli chcesz mogę podać źródło zakupów w powyższych cenach.

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Polecany komplet Tarcza + klocki

30 wrz 2011 15:47

Tarcze i klocki Textar
Ogólnie dużo lepiej niż orginał

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Polecany komplet Tarcza + klocki

30 wrz 2011 16:54

slaycio napisał(a):Nigdy wcześniej nie spotkałem się by pokrywały się tak szybko rdzą


W innym wątku napisałeś że rdzewieją Ci po dwóch dniach postoju więc napiszę i tu i tam, żeby inni się nie zarazili tą głupotą.
TO NORMALNE I TAK MA BYĆ
Ceramiczne w Porsche i Ferrari nie rdzewieją, normalne tarcze to odlew z żeliwa więc MUSZĄ się pokrywać WARSTWĄ RDZAWEGO NALOTU w warunkach wilgotnych.
Przejedź się wokół swojego domu zahamuj dwa razy i potem popatrz na tarcze. :pałka :evil:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

maestro
 

Re: Polecany komplet Tarcza + klocki

30 wrz 2011 18:46

Mi też rdzewieją po dwóch dniach i też uważam że to normalne z tym, że faktem jest że w innych autach, w ktorych zaobserwowałem rdzawy nalot pojawia się znacznie później. Wydaje mi się, że to żeliwo ma taki poprostu skład lub poprostu nie jest poddawane obróbce najwyższych lotów. Może księgowi liczyli :)

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Polecany komplet Tarcza + klocki

30 wrz 2011 19:16

Ryba4 napisał(a):TO NORMALNE I TAK MA BYĆ


Czasem taka wielkość czcionki nie pomoże :lol: Nie mniej jednak cała reszta wiadomości dotycząca zakupionego zestawu. Bardzo drogocenna i godna zauważenia :ok
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

mziutek
 

Re: Polecany komplet Tarcza + klocki

30 wrz 2011 22:05

maestro napisał(a):Mi też rdzewieją po dwóch dniach i też uważam że to normalne z tym, że faktem jest że w innych autach, w ktorych zaobserwowałem rdzawy nalot pojawia się znacznie później. Wydaje mi się, że to żeliwo ma taki poprostu skład lub poprostu nie jest poddawane obróbce najwyższych lotów. Może księgowi liczyli :)


Nasze oba auta robią niewielkie przebiegi, z 5000 km rocznie.
Czasem któreś stoi i dwa tygodnie.
Fabryczne tarcze dwunastoletniego Lanosa lekko rdzewieją ale po kilku hamowaniach stają się jednolicie błyszczące.
Przy hamowaniu nie czuć wibracji.

Tarcze Ceeda (ponad 3 lata a przebieg 20000km) rdzewieją mocniej, pozostają na nich "odciski" klocków, które nie znikły nawet po kilkudniowej wycieczce Warszawa - Berlin- Hannover i z powrotem, ok 2000km.
Coś marny materiał tarcz KIA.
Przy hamowaniu czuć niestety coraz mocniejsze bicie - nie wiem, czy ryzykować szlifowanie czy od razu wymieniać tarcze.

hacker
 

Re: Polecany komplet Tarcza + klocki

30 wrz 2011 22:19

Slaycio jaki model ferodo kupiłeś?

Mziutek odciski klocków są moim zdaniem oznaką zaniedbanych hamulców. Dzieje się tak wtedy, gdy klocek nie odbija od tarczy. Trzeba rozebrać zaciski, usunąć rdzę i nasmarować w miejscach w których klocek trze o prowadnicę. Bardzo możliwe, że jak ściągniesz klocki to okaże się, że są krzywo zużyte. To tylko dowód na potwierdzenie mojej teorii. Swego czasu raz mi się zdarzyło mieć taką sytuację. Po gonieniu civicem po S'ce przy postoju coś śmierdziało z koła, okazało się, że zapiekł się klocek i tarł cały czas...

gucio33
 

Re: Polecany komplet Tarcza + klocki

01 paź 2011 07:56

Tarcze i klocki Textar w zestawie wymieniony na przodzie,na plus mniejsze pylenie z klocków widoczne po felgach brak piszczenia czego najbardziej się obawiałem .Na tył prawdopodobnie taki sam komplecik pójdzie http://www.moto-hit.pl/TARCZE__KLOCKI_T ... yl-56.html

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Polecany komplet Tarcza + klocki

01 paź 2011 10:13

gucio33 napisał(a): http://www.moto-hit.pl/TARCZE__KLOCKI_T ... yl-56.html


Dlaczego w opisie "KOMPLET 2 tarcze i 4 klocki NA Tył 15" KOŁA" jest wyszczególniony rozmiar felgi? Ma to jakieś znaczenie?
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Polecany komplet Tarcza + klocki

01 paź 2011 15:20

slaycio - podaj namiar niech sobbie wisi
nie wiadomo kiedy i komu może sie przydać
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

mziutek
 

Re: Polecany komplet Tarcza + klocki

01 paź 2011 15:48

hacker napisał(a):
Mziutek odciski klocków są moim zdaniem oznaką zaniedbanych hamulców. Dzieje się tak wtedy, gdy klocek nie odbija od tarczy. Trzeba rozebrać zaciski, usunąć rdzę i nasmarować w miejscach w których klocek trze o prowadnicę. Bardzo możliwe, że jak ściągniesz klocki to okaże się, że są krzywo zużyte. To tylko dowód na potwierdzenie mojej teorii. Swego czasu raz mi się zdarzyło mieć taką sytuację. Po gonieniu civicem po S'ce przy postoju coś śmierdziało z koła, okazało się, że zapiekł się klocek i tarł cały czas...


Hamulce były demontowane i czyszczone co roku, na każdym przeglądzie.
Klocki są równo zużyte, w czasie jazdy nic się nie grzeje.
Gdyby nie cofały się od tarczy to byłoby ciepło a moim zdaniem "odciski" klocków właśnie znikłyby - tarcza wytarłaby się do połysku na całym obwodzie.
Te ślady są spowodowane inną szybkością korozji pod klockami i w miejscach niezasłoniętych gdy auto w deszczową pogodę stoi czasem przez tydzień a rdza chrup..chrup...

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

Re: Polecany komplet Tarcza + klocki

02 paź 2011 19:28

slaycio napisał(a):Udało mi się też znaleźć jak dla mnie wypasioną cenę za tarcze, czyli około 83 zł za sztukę.
Do tego klocki za 78 zł.
Jeśli chcesz mogę podać źródło zakupów w powyższych cenach.

Bardzo proszę o namiary, jestem na etapie poszukiwania dobrych zamienników na tył.
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3744
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Polecany komplet Tarcza + klocki

02 paź 2011 20:08

No właśnie, mógłby ktoś rozwinąć o co chodzi z tym podawaniem rozmiaru felg przy tarczach ?
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Polecany komplet Tarcza + klocki

02 paź 2011 21:17

O to, że dana średnica tarczy może się okazać za duża dla danego rozmiaru felgi. Co się skończy tym, że felga nie wejdzie bo przygrzmoci w tarczę. Po prostu trzeba się odnosić do średnicy tarczy jaką masz. A podanie rozmiaru felgi jedynie może dać tyle, że wyeliminujesz większe tarcze niż wejdą. W zasadzie chyba nie ma 14 w Ceedzie? A jak wejdą na 15stki to i do 16, 17 itd... Więc nie ma to znaczenia w zasadzie. Konieczna jest znajomość średnicy i nic więcej.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: Polecany komplet Tarcza + klocki

03 paź 2011 19:38

mziutek napisał(a):
hacker napisał(a):
Mziutek odciski klocków są moim zdaniem oznaką zaniedbanych hamulców. Dzieje się tak wtedy, gdy klocek nie odbija od tarczy. Trzeba rozebrać zaciski, usunąć rdzę i nasmarować w miejscach w których klocek trze o prowadnicę. Bardzo możliwe, że jak ściągniesz klocki to okaże się, że są krzywo zużyte. To tylko dowód na potwierdzenie mojej teorii. Swego czasu raz mi się zdarzyło mieć taką sytuację. Po gonieniu civicem po S'ce przy postoju coś śmierdziało z koła, okazało się, że zapiekł się klocek i tarł cały czas...


Hamulce były demontowane i czyszczone co roku, na każdym przeglądzie.
Klocki są równo zużyte, w czasie jazdy nic się nie grzeje.
Gdyby nie cofały się od tarczy to byłoby ciepło a moim zdaniem "odciski" klocków właśnie znikłyby - tarcza wytarłaby się do połysku na całym obwodzie.
Te ślady są spowodowane inną szybkością korozji pod klockami i w miejscach niezasłoniętych gdy auto w deszczową pogodę stoi czasem przez tydzień a rdza chrup..chrup...


Ja powiem tak: jeśli na przeglądzie w ASO Ci mówili że rozbierali i czyścili, to możesz od razu założyć że tego nie robili, no chyba że stałeś i oglądałeś jak to robią. Ja po 100000km, po przeglądzie otrzymałem informację że za niedługo klocki tył będą do wymiany. Wymieniane były przy 60 tyś. A tak wszystko podobno było ok. Jednakże klocki i tarcze były w tak dramatycznym stanie, że jak sam to wszystko rozebrałem to się dziwiłem że to jeszcze hamowało.

Tarcza po 100000km, przy regularnych przeglądach w ASO, i wszystkich koniecznych wymianach i regulacjach, oczywiście z zastosowaniem oryginalnych klocków, wygląda na zardzewiały i poszczępiony złom. Klocki a dokładniej te blaszki na nich były sine przechodząc w zieleń, takie same odcienie miały tarcze.
Po zdjęciu tarcz co nie było łatwe gdyż hamulec ręcznego a dokładniej szczęki nie chciały tarczy wypuścić, wszystko było jakby przyspawane do konstrukcji koła. Żeby to wszystko porozkładać, spędziłęm osobiście 3 godziny nad jednym kompletem.

Dla mnie czyszczenie tyłu, jak już się za to ASO bierze i mówi że to robi, to powinno wyglądać tak że ściągają zaciski, klocki i tarcze, ściągają szczęki i cały mechanizm - czyszczą i składają do kupy. Ale tak niestety oni nie robią.

gucio33
 

Re: Polecany komplet Tarcza + klocki

03 paź 2011 20:39

:good boe6666 dobrze ujęte to nie tylko w Kia bo inne serwisy autoryzacyjne podobnie podchodzą do sprawy .Tak samo wygląda sprawa sprawdzenia poszczególnych punktów w ramach serwisu nie pamiętam ale już kiedyś był robiony przez magazyn motoryzacyjny test usług serwisowych przez wprowadzenie w danych autach różnych marek tych samych usterek np spalona żarówka schowka ,różnica ciśnień w kołach i kilka innych przypadłości to można się zdziwić ile serwisów wypadło poniżej normy to tak na marginesie .

hacker
 

Re: Polecany komplet Tarcza + klocki

03 paź 2011 20:44

Dobre warsztaty mają narzędzie do usuwania rantów z tarcz bez ich ściągania, inni mniej dobrzy przetaczają tarcze. Większość jedynie wymienia klocki raz na jakiś czas. Ja mam zamiar u siebie w tym miesiącu w jakąś sobotę odkręcić zaciski, usunąć ranty, miejsce, gdzie klocek trze o zacisk wyczyścić i nasmarować.
ASO Kia jedynie psika preparatem na tarcze, żeby je wyczyścić i tyle.

PS. Totalny OT, ale czy ktoś spotkał się z serwisem kii, który oferuje usunięcie rantów bez przetaczania tarcz?

mziutek
 

Re: Polecany komplet Tarcza + klocki

03 paź 2011 22:12

Zawsze obserwuję czynności mechanika na przeglądzie, sam oglądam zdjęte klocki itd.

AUTOR WĄTKU
boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: Polecany komplet Tarcza + klocki

03 paź 2011 22:25

mziutek napisał(a):Zawsze obserwuję czynności mechanika na przeglądzie, sam oglądam zdjęte klocki itd.

Jeszcze coś dodam. Osobiście jeźdzę dużo (tak uważam). 110000 tyś w 4 lata to dla mnie dużo. Auto nie stoi tygodniami na deszczu czy w śniegu - maksymalnie 24h, nawet w weekendy. Tarcze z tyłu były jednak poprostu przerdzewiałe i tyle. Co do przygladania sie mechanikowi w ASO to zdradź proszę który to ASO.
No i jeszcz jedno a propos usuwania rantów w super serwisach. Z tego co "dzisiaj"widziałem to z tyłu w ceedzie (ale pewnie nie tylko) jest to poprostu niemożliwe. Tylnia tarcza służy również jako bęben dla szczęk hamulca ręcznego (jak w maluchu). Każda próba zdarcia rantu powoduje wpadanie drobin wewnątrz mechanizmu owego hamulca. Ponadto z tyłu są osłony, dostepna jest jedynie 25% tarczy od tyłu - a tam również są ranty. Aby to zadziałało trzeba by mieć specjalne urządzenie z odkurzaczem tylko do tego modelu samochodu co jest dla mnie fikcją. Nawet jeśli zdzierają z tyłu ranty to na pewno zasyfiają przy tym wnętrze bębna co i tak może doprowadzić co zblokowania/uszkodzenia/zapiczenie całości w środku. Natomiast z przodu - tu się zgodzę - można to zrobić bardzo prosto i bezpiecznie.

Następna strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl