Jak zabezpieczyć auto przed "gryzoniami"

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
krisder
 

Jak zabezpieczyć auto przed "gryzoniami"

06 mar 2011 23:11

Oczywiście sprawca należy do łasicowatych a nie do gryzoni. Na razie szkodnik zniszczył wytłumienie maski silnika ale nie chcę czekać aż dobierze się do kabli co spowoduje unieruchomienie samochodu. W związku z tym mam pytanie, czy i jakich środków można użyć w celu odstraszenia napastników.

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Jak zabezpieczyć auto przed "gryzoniami"

06 mar 2011 23:25

Sprawdzone i skuteczne dwa sposoby:
1. Sierść psa położyć np. na gorącym kolektorze aby zaśmierdziało.
2. Podprowadzić żonie pończochę, włożyć kostkę do kibla i powiesić np. na ścianie grodziowej tak aby nie spadła.

AUTOR WĄTKU
krisder
 

Re: Jak zabezpieczyć auto przed "gryzoniami"

06 mar 2011 23:44

Wielkie dzięki! Wiedziałem że coś się wiesza ale zapomniałem co. Lepiej zapytać niż powiesić coś, co ściągnie wszystkie szkodniki z miasta.

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Jak zabezpieczyć auto przed "gryzoniami"

06 mar 2011 23:49

Jak chcesz sierści to mogę podesłać trochę z owczarka długowłosego bo się leni teraz :he

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Jak zabezpieczyć auto przed "gryzoniami"

07 mar 2011 08:34

u mnie tez troche wygryzione na wytlumieniu maski,problem niestety powszechny. W lagunie w zimie 2lata temu przy uruchamianiu silnika wylecialo z pod maski kilkanascie szczurów,cos walnelo i slinik zgasł. Pasek zgryziony,rolki zgryzione-jednego szczura zmielilo -bebechy wszedzie,gówna,sierść - masakra
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

AUTOR WĄTKU
animisiewaz
 

Re: Jak zabezpieczyć auto przed "gryzoniami"

08 mar 2011 09:27

W poprzednim aucie, Skodzie Felicii, zabraliśmy ze sobą mysz na wakacje :) Przejechała ponad 500 km schowana za akumulatorem. Dopiero wieczorem, siedząc na werandzie usłyszeliśmy, że coś konsumuje wygłuszenie silnika. W tym wypadku pomogło stukanie i pukanie w pobliżu gryzonia.

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Jak zabezpieczyć auto przed "gryzoniami"

14 mar 2011 21:07

dzis -przy okazji wizyty w serwisie - zaobserwowano nadgryzione kabelki od sondy lambda. Koszt wymiany sondy 400zl... :( ale ze dziala i bledów nie wywalilo-izolacja i jezdzimy dalej
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

lipolop
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 sty 2018 18:33
Lokalizacja: GŁUCHOŁAZY
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb/LPG 122KM
2008

Re: Jak zabezpieczyć auto przed "gryzoniami"

18 sty 2018 22:02

Witam,
Stary niezawodny sposób. Do skarpetki wystarczy napchać trochę sierści psa i umieścić ją w komorze silnika (oczywiście z dala od ruchomych lub nagrzewających się elementów... ).
To wystarczy aby nic nam nie buszowało pod maską. Sprawdzone i stosowane od wielu lat przeze mnie.

Avatar użytkownika
Ucando
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 10 kwi 2017 08:31
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb/LPG 150KM
2000

Re: Jak zabezpieczyć auto przed "gryzoniami"

24 lip 2018 08:33

Jeśli jako zabezpieczenie przed kunami stosuje się kostkę WC to pasuje ją wymieniać co jakiś czas ponieważ dość szybko przyzwyczajają się one do jej zapachu. Najprościej jest umieścić pod maską trochę psiej sierści ponieważ kuny bardzo boją się psów i ta metoda skutecznie je odstrasza. Podobno dobrze sprawdza się też rozłożenie siatki o drobnych oczkach na ziemi pod samochodem ponieważ kuny nie czują wówczas stabilnego gruntu pod łapami i nie wchodzą na nią.
Poznaj ofertę części samochodowych w sklepie UCANDO.pl - https://www.ucando.pl

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl