Samodzielna wymiana klocków (przód)

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
r3dbull^
 

Samodzielna wymiana klocków (przód)

30 gru 2010 23:06

Jeszcze nigdy tego nie robiłem, ale mam ambicje :D

Czy ktoś już próbował ?

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Samodzielna wymiana klocków (przód)

30 gru 2010 23:38

Ja w 2 hondach i seacie:D Co w tym trudnego?:D

AUTOR WĄTKU
r3dbull^
 

Re: Samodzielna wymiana klocków (przód)

30 gru 2010 23:59

No to slucham/czytam:

- jakie narzedzia potrzebuje ?
- krok po kroku co mam robic ?
- ile czasu to zajmie ?

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Samodzielna wymiana klocków (przód)

31 gru 2010 00:19

Żartujesz? Potrzebny będzie płaski klucz - o ile Kia nie wymyśliła sobie imbusa ;p Na pewno potrzebujesz smar do nasmarowania prowadnic i ewentualnie drugi do tłoczków. Może się przydać młotek i coś żeby ewentualnie wprowadzić tłoczki na swoje miejsce, w Hondzie wystarczyło pokręcić. W zależności o tego jak bardzo masz zapieczone to wszystko i od tego czy zechcesz usunąć ranty z tarcz może zejść różnie. Co do opisu krok po kroku to mogę jedynie napisać, że musisz okręcić zacisk, potem go zdjąć razem, potem zdjąć klocki, zawiesić jakoś bezpiecznie zacisk, żeby nie wisiał na przewodzie ham., potem zabawić się za rantami(o ile znajdziesz coś dostatecznie twardego, żeby je zedrzeć, pomocny jest wtedy włączony silnik i 2 bieg), potem jak już ranty zrobisz to oczyszczasz jakimś pilniczkiem delikatnie miejsca gdzie klocki trą i smarujesz smarem te miejsca i jeśli chcesz to też tłoczki, ale bez wyciągania ich i wciskania pedału hamulca!!, jedynie pod gumową osłonkę trochę smaru możesz dać. Następnie wkładasz wszystko ładnie, chyba, że będziesz miał problem z wciśnięciem/wkręceniem tłoczków, tak żeby klocki i tarcza się zmieściły i na koniec wszystko skręcasz, po złożeniu 1 koła idziesz trochę po pompować pedałem hamulca, żeby samoregulacja zadziałała i żeby zacisk się ustawił jak trzeba. Co do szczegółów w ceedzie to może ktoś inny się wypowie. Ja robiłem to tak w 3 autach i wszystkie maja dobrze działające hamulce. :P

AUTOR WĄTKU
r3dbull^
 

Re: Samodzielna wymiana klocków (przód)

31 gru 2010 02:55

Ok, o tym smarze nie wiedzialem :)

co to sa prowadnice ?

po co smarowac okladziny klockow ?!? ("oczyszczasz jakimś pilniczkiem delikatnie miejsca gdzie klocki trą i smarujesz smarem te miejsca")

jaki smar do tego uzyc ?

czy na klockach w Cee'die sa jakies blaszki ? Slyszalem, ze je tez trzeba nasmarowac - zeby nie piszczaly.

AUTOR WĄTKU
Krzysztof
 

Re: Samodzielna wymiana klocków (przód)

31 gru 2010 06:53

closed
Ostatnio edytowano 02 gru 2012 18:54 przez Krzysztof, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Samodzielna wymiana klocków (przód)

31 gru 2010 08:23

r3dbll, jak tego nie robiłeś i nie maż kogoś kumatego do pomocy to może jednak lepiej odpuść - ja wymieniałem sam, ale ten "pierwszy raz" był razem z mechanikiem w warsztacie ;) I dobrze, bo sam pewnie bym cos urwał, ukręcił, a szczególnie nie zauważył, jakim patentem wkłada się dwie zapinki - wyjąc bym wyjął a potem siedział i płakał. Co do smarowania - można oczywiście przesmarować tłoczki, ale specjalnym smarem do tego przeznaczonym, każdy inny może spowodować zapieczenie układu i zonk gotowy.
W Asconie klocki zmieniłem ze trzy - cztery razy, tam nic nie smarowałem, rantów nie piłowałem - a układ działał, się nie psuło.
Acha - po wymianie klocków (w ogóle ingerencji w układ hamulcowy) układ trzeba "napompować" - słynne są przypadki, kiedy po serwisie ktos zjeżdża z rampy, wciska hamylec a pedał w podłogę i bum! A trzeba nacisnąć dwa - trzy razy i dopiero wtedy praca pedału hamulca wraca do normy.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Samodzielna wymiana klocków (przód)

31 gru 2010 11:08

Zle mi sie napisalo ^^ chodzilo o smarowanie miejsc gdzie klocek trze o prowadnice a nie tarcze ^^ Posmarowac mozesz jeszcze sruby albo cokolwiek to jest na czym plywa zacisk ;] Co do teorii zeby sobie odpuscic to ehm, jak pierwszy raz bedziesz ogladal nowy film to tez kogos do pomocy zaprosisz? Czynnosc jest prosta, a smarowanie i usuwanie rantow wplywa tylko na dzialanie hamulcow ;]
Krzysztof wlasnie po to usuwa sie ranty i smaruje odpowiednie miejsca zeby mlotek byl zbedny ;]
W sumie używam do tego 2 samrow, w jakims dobrym sklepie motoryzacyjnym Ci doradza, a ceny smarow sa dosc niskie bo kupuje sie to w malych ilosciach. Jak bede w garazu to przy okazji moge Ci znalezc i podac nazwy.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Samodzielna wymiana klocków (przód)

31 gru 2010 20:21

hacker napisał(a):Co do teorii zeby sobie odpuscic to ehm, jak pierwszy raz bedziesz ogladal nowy film to tez kogos do pomocy zaprosisz?


Proszę, nie porównuj oglądania filmu z wymianą klocków. Jak się już to zrobiło to wydaje się proste, ale nie każdy jest Adamem Słodowym motoryzacji. Poza tym są różne dynksy i patenty w poszczególnych rozwiązaniach i może to czasami sprawić komuś pewną trudność. Pamiętam, jak mi w prywatnym dużym serwisie wymieniali w Focusie 1,6 pasek rozrządu - a tam po zdjęciu koła zębatego z wału okazało się, że nie ma wieokarbu i znaczników! I serwis zgłupiał, dopiero skontaktowali się następnego dnia z ASO Forda i ci powiedzieli, jak założyć i ustawić rozrząd na punktach, potrzebny był tez specjalny klucz. Tak więc nawet komuś obcykanemu podstawowa robota nagle może sprawić dużą trudność.
Co do smarowania prowadnic i tłoczków - jak najbardziej trzeba, Ci, co zapominają, najczęściej kończą z zapieczonym układem a wtedy jest zdziwienie, bo nowe tarcze i klocki a do wymiany, bo wydarło ... :szok
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Samodzielna wymiana klocków (przód)

31 gru 2010 20:40

Myślę, że wymiana klocków jest łatwiejsza od wymiany paska :P Ja zawsze zdzieram ranty wewnętrzne i zewnętrzne po obu stronach tarczy, a potem smaruje tłoczki, prowadnice i miejsce gdzie klocek trzeba po prowadnicy. Czuć to bardzo szybko, jedziesz i hamujesz, puszczasz hamulec. Teraz w zależności czy masz zadbane hamulce czy nie to auto albo po puszczeniu hampli nadal będzie mocno zwalniało albo nagle będzie chciało jechać dalej. Rożnica kolosalna i ma też wpływ na spalanie, zużycie klocków, tarcz, przyjemność z jazdy, bezpieczeństwo, skuteczność całego układu, itd.. Jak kto woli, ale na pewno można znaleźć na youtube filmik jak ktoś to wymienia w ceedzie.
http://www.youtube.com/watch?v=F3NWFGQOJew
tutaj masz link do wymiany w innej kii, ale myślę, że w ceedku będzie podobnie

AUTOR WĄTKU
r3dbull^
 

Re: Samodzielna wymiana klocków (przód)

08 sty 2011 14:22

Z braku czasu odpuscilem i zrobilem wymiane klockow w ASO. Nastepnym razem jednak wymieniam sam :)

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: Samodzielna wymiana klocków (przód)

11 sty 2011 09:53

No to wspolczuje pewnie z 300 zl :lol: Nastepnym razem jedz do Pana Kazia/Zdzisia albo Fauvert za 50 zl zrobia.

AUTOR WĄTKU
r3dbull^
 

Re: Samodzielna wymiana klocków (przód)

22 sty 2011 13:40

120 zl, klocki swoje przywiozlem

hapol
Kierownik
 
Posty: 433
Dołączył(a): 06 lip 2010 21:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Samodzielna wymiana klocków (przód)

23 sty 2011 23:52

rozumiem, że klocki hamulcowe można legalnie wymienić w dowolnym warsztacie samochodowym?
pro_ceed, Comfort+, CRDi 1,6 115KM, czarny metalik, 2009 (wersja modelowa 2010)

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: Samodzielna wymiana klocków (przód)

31 sty 2011 10:17

hapol napisał(a):rozumiem, że klocki hamulcowe można legalnie wymienić w dowolnym warsztacie samochodowym?


A czemu nielegalnie? Gwarancje stracisz? Na jakiej podstawie?

AUTOR WĄTKU
dziober
 

Re: Samodzielna wymiana klocków (przód)

14 maja 2012 14:52

Co oprócz klocków hamulcowych można wymienić samodzielnie by nie utracić gwarancji ?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Samodzielna wymiana klocków (przód)

15 maja 2012 07:19

Wszelkie elementy eksploatacyjne typu wycieraczki, żarówki, płyn do spryskiwaczy, opony, całe koła, etc. - klocki też jak najbardziej. Poszukaj w innych wątkach, tam są bardziej szczegółowe wyjasnienia (np. opisane przepisy GVO)
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl