Demontaż "hamulca" schowka

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
ryli1
 

Demontaż "hamulca" schowka

30 lis 2010 08:49

Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak zdemontować tłoczek, hamujący schowek po stronie pasażera. Zaczep przy półce można łatwo rozłączyć, ale nie mogę sobie poradzić z tym drugim zaczepem od wewnątrz. Coś mi po prawej stronie stuka podczas jazdy i mam wrażenie że to ten tłoczek.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Demontaż "hamulca" schowka

30 lis 2010 09:00

Może te foto story coś pomoże : http://www.kia-ceed.info/?section=handmade&item=service&article=filter
PS to jest info jak wymienić filtr przeciwpyłowy w kabinie
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
ryli1
 

Re: Demontaż "hamulca" schowka

30 lis 2010 09:54

Do wymiany filtra powietrza nie trzeba demontować tego "hamulca". Wystarczy tylko odłączyć zaczep przy półce, a mi chodzi o ten drugi zaczep.

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: Demontaż "hamulca" schowka

30 lis 2010 22:02

Mówisz i masz. Aby wyjąć ten tłoczek cylinderek czy jak tam to zwą . Trzeba zdjąć osłonę boczną kokpitu tą na której jest włącznik poduszki pasażera.
Uważaj przy zdejmowaniu tej osłony gdyż jest ona przymocowana za pomocą blaszanych zatrzasków które wyglądają jak literka (V). Owe zatrzaski lubią wystrzelić i wpaść do środka do kokpitu. Spędziłem sporo czasu by jeden taki wyciągnąć. Do osłony przymocowany jest kabel od wyłącznika poduszki. Odepnij go i odłóż osłonę to będzie ci wygodniej. W środku zobaczysz jak tłoczek jest zamocowany. Ja miejsca mocowania tłoczka okleiłem paseczkiem taśmy izolacyjnej tak by cylinderek nie latał i się nie obijał. Miłego majsterkowania.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Demontaż "hamulca" schowka

30 lis 2010 23:55

Przecież trzeba ścisnąć tylko te dwa zaczepy i schodzi. Trochę z tym walczyłem bo one są twarde [szczególnie teraz] - ale da się. Tak jak z resztą piszą w instrukcji i jak to jest w tym fotostory wyżej.
Ale co obklejenia tego tłoczka. Coś mi tam sztuka :D Muszę się do dziada dobrać. Bo już mam wszystko obklejone w okolicach schowka a dalej coś tam stuka...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
ryli1
 

Re: Demontaż "hamulca" schowka

01 gru 2010 09:08

outro napisał(a):Mówisz i masz. Aby wyjąć ten tłoczek cylinderek czy jak tam to zwą . Trzeba zdjąć osłonę boczną kokpitu tą na której jest włącznik poduszki pasażera.
Miłego majsterkowania.

Dzięki, jak puszczą mrozy to się tym zajmę.

AUTOR WĄTKU
mak58
 

Re: Demontaż "hamulca" schowka

25 gru 2011 19:13

Witam!
Może kogoś zainteresuję naprawa klapy schowka pasażera. Rok temu pękła mi sprężyna która trzyma trzpienie które wystają z obu boków klapy i schowek był cały czas otwarty. Miałem kupić ale jakoś to długo miało to trwać więc zabrałem się z naprawę i udało się do dzisiaj jest dobrze.
1.Należy wyjąć klapę opinając hamulec i wyciągając dwa trzpienie na dole klapy
2.Należy rozdzielić klapę która chyba jest klejona ale łatwo się rozdziela i po rozdzieleniu założyć sprężynę (kupiłem w sklepie motoryzacyjnym coś podobnego bo ta była pęknięta)
3.Jak połączyć kleić nie ma jak więc kupiłem kołki takie jak stosuję się do mocowania tapicerki ale takie które mają trzpień w środku najlepiej się sprawdziły wywierciłem otwory z po obydwu stronach klapy włożyłem i po wszystkim. Trzyma się bardzo dobrze nawet po otwarciu nie bardzo widać ze coś było robione.

AUTOR WĄTKU
kociol246
 

Re: Demontaż "hamulca" schowka

07 lut 2012 04:18

Witam tłoczek wystarczy okleić taśmą piankową a inne stuki przy schowku to łączenie miedzy trójkątnym plastikiem mocowanym na 3 zatrzaski metalowe przy podłdze a dolna obudową plastkową schowka która jest przykręcona na 4 wkrety. Wystarczy przykleić pasek gumy z dentki od roweru o szer. 5mm na super glue do tego trójkątnego plastiku i bedzie po problemach ze stukami przy schowku. Pozdrawiam

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Demontaż "hamulca" schowka

07 lut 2012 07:39

No właśnie ja to muszę zrobić bo to jakaś tragedia jest. Już mi NIC nie drży w aucie ( :szok ) tylko tam. To mówisz, ze wystarczy tą "pompkę" obtaśmować i potem ten plastik na bocznej ścianie (prawej) od podłogi do dolnego plastiku schowka (nie wiem czy każda wersja ma tam plastik) bardziej sklinować? I to tyle? Teraz się robi ciepło :lol: to chyba powalczę tam.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl