Cee'd - ukryte funkcje

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
stefino
 

Cee'd - ukryte funkcje

23 wrz 2010 21:00

Witam!!

Zainspirowany jakimś artykułem w Motorze/Auto Świecie sprzed tygodnia zakładam taki właśnie temat. Czy ktoś z Was już może odkrył jak wejść do poszczególnych ukrytych meny w których zobaczymy np prędkość obrotową silnika, dokładną temperaturę itp?

john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Cee'd - ukryte funkcje

23 wrz 2010 22:15

z "ukrytych" funkcji to znalazłem w podłokietniku drugi schowek a w nim schowek np na portfel ;) co do kompa to mnie oszukuje na ilości paliwa zalanego i do przejechania, tak że boję się jeździć na rezerwie. :evil: a co do Twojego pytania to masz chyba obrotomierz i termometr, komp pokładowy nic więcej Ci nie wyświetli no chyba ze się mylę.
Ostatnio edytowano 24 wrz 2010 22:31 przez john78, łącznie edytowano 1 raz
uyyuyu

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Cee'd - ukryte funkcje

24 wrz 2010 08:43

john78 napisał(a):... co do menu kompa to mnie oszukuje na ilości paliwa zalanego i do przejechania, tak że boję się jeździć na rezerwie. :evil:


Rozwiń to proszę w nowym wątku.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Avatar użytkownika
KaReS
Kierownik zmiany
 
Posty: 141
Dołączył(a): 07 maja 2009 09:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1,6 Pb 204KM
2020, MAX

Re: Cee'd - ukryte funkcje

24 wrz 2010 11:05

Kiedyś miałem Forda Fieste, który nie miał komputera pokładowego, natomiast po zastosowaniu odpowiedniej kombinacji odpowiednich przycisków i stacyjki - pokazywał na wyświetlaczu od przejechanego dystansu: dokładne obroty silnika, temperaturę płynu chłodniczego oraz wiele innych parametrów.
Możliwe, że w Cee'd jest podobnie.
Było: C+ 1,6 CRDi '07
Jest: Proceed GT '20 White Deluxe

AUTOR WĄTKU
Borys
 

Re: Cee'd - ukryte funkcje

24 wrz 2010 11:54

CTRL+ALT+DEL+szarpnij za lusterko ...

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Cee'd - ukryte funkcje

24 wrz 2010 12:52

Borys napisał(a):CTRL+ALT+DEL+szarpnij za lusterko ...

Mylisz się w autach po FL trzeba 4x nacisnąć klakson :D 8-)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
stefino
 

Re: Cee'd - ukryte funkcje

24 wrz 2010 13:22

Nie no co Wy... jeszcze trzeba jednocześnie 5 razy kopnąć w oponę :D Co do komputera pokładowego to zauważyłem stopniowe zmniejszanie się zużycia średniego. Nie kasowałem go od paru miesięcy i tak początkowo od 6.2, przez 6.1-6.0 a teraz pokazuje 5.9. Nadmieniam że nigdy nie miałem okazji zalać auta po gardło więc nie sprecyzuję jaki jest zasięg na jednym zbiorniku.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Cee'd - ukryte funkcje

24 wrz 2010 13:38

stefino napisał(a):Nie no co Wy... jeszcze trzeba jednocześnie 5 razy kopnąć w oponę :D Co do komputera pokładowego to zauważyłem stopniowe zmniejszanie się zużycia średniego. Nie kasowałem go od paru miesięcy i tak początkowo od 6.2, przez 6.1-6.0 a teraz pokazuje 5.9. Nadmieniam że nigdy nie miałem okazji zalać auta po gardło więc nie sprecyzuję jaki jest zasięg na jednym zbiorniku.

Zasięg to możesz uzyskać na liczniku kilometrów..masz dwie opcje licznika zerowanie A i B
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Cee'd - ukryte funkcje

24 wrz 2010 15:04

stefino napisał(a): Czy ktoś z Was już może odkrył jak wejść do poszczególnych ukrytych meny w których zobaczymy np prędkość obrotową silnika, dokładną temperaturę itp?

Nie przypuszczam, żeby Kia dodawała sobie pracy pisząc oprogramowanie dublujące to, co i tak jest w komputerze diagnostycznym, czyli precyzyjne wskazania z czujników na wyświetlaczu komputera. Natomiast jeśli rajcuje Cię widzieć więcej, niż masz na desce, możesz kupić sobie ELM327 i podpiąć lapa pod obd. Działa, pokazuje :)
A dla prawdziwych fanów przerabiania deski w samochodzie na pulpit samolotu, polecam rozwiązanie polegające na podłączeniu zewnętrznego komputera pokładowego. To jest urządzenie o zasadzie działania opartej na powyższej kombinacji (elm + komputer), tyle, że jest małe, ma własny wyświetlacz i pokazuje wszystko, co da się odczytać ze złącza obd. Produkują to Włosi (ci sami, którzy sprzedają na necie autonomiczny skaner kodów immobilizera VAG wpinany do obd, o zgrozo...), ale ofert sprzedaży najwięcej jest na rynku rosyjskim, bo tam jest na to duży popyt. Na rosyjskim forum Ceeda widziałem nawet zdjęcia jak ktoś to sobie wbudował ładnie w miejsce popielniczki. Taki niby gadżet, ale ktoś tam pisał, że przy jakichś objawach opisanych przez serwis jako wynik częstych krótkich tras (nie pamiętam, czy o olej chodziło, czy o ładowanie aku), koleś odczytał z tego gadżetu logi z wykresami czasu, prędkości, temperatury, itd. i było lekkie zaskoczenie :)
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

AUTOR WĄTKU
marekwoj
 

Re: Cee'd - ukryte funkcje

24 wrz 2010 19:22

jerry napisał(a):Nie przypuszczam, żeby Kia dodawała sobie pracy pisząc oprogramowanie dublujące to, co i tak jest w komputerze diagnostycznym, czyli precyzyjne wskazania z czujników na wyświetlaczu
Niby tak, ale nie wszystko jest na wyświetlaczu. W poprzednim samochodzie (Dacia Logan) też był komputer, nawet pokazywał trochę więcej niż KIA/Hyundai, ale można było wejść do "trybu serwisowego" i odczytać np ilość pozostałego paliwa w baku (w litrach), dokładną temperaturę i coś chyba jeszcze czego normalnie nie było w opcjach komputera.

Tego typu ukryte (serwisowe) funkcje posiada wiele samochodów, więc nie wykluczone że nasze też.

john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Cee'd - ukryte funkcje

24 wrz 2010 22:43

George napisał(a):
john78 napisał(a):... co do menu kompa to mnie oszukuje na ilości paliwa zalanego i do przejechania, tak że boję się jeździć na rezerwie. :evil:


Rozwiń to proszę w nowym wątku.

miało być bez "menu"
Rozwijając to może nie tu gdzie trzeba, chodziło mi o to że przy małych ilościach paliwa komp pokazuje fałszywe odczyty, np: mając w baku mało paliwa, wskazówka na czerwonym, komp pokazuje że do przejechania mam jeszcze np. 72 km a od pomiaru i przejechaniu 10-20 km nadal pokazuje 72 km lub czasem trochę więcej np 86 :? po zalaniu z kanistra 4l nic się nie zmienia, zmiany są dopiero wtedy jak zaleję większą ilość paliwa. Wiec dlatego boję się jeździć na rezerwie bo nie wiem ile tak dokładnie mogę na niej przejechać.
uyyuyu

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Cee'd - ukryte funkcje

25 wrz 2010 10:00

To nie są fałszywe odczyty, tylko komp aktualizuje dystans do pokonania na podstawie średniego spalania z baku. Jak na początku miałeś 72 km, przejechałeś spokojnie 10-15 km, to średnie spalanie z baku masz mniejsze i komp może pokazywać że pozostało nawet więcej niż na początku.

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: Cee'd - ukryte funkcje

25 wrz 2010 10:27

novee napisał(a):To nie są fałszywe odczyty, tylko komp aktualizuje dystans do pokonania na podstawie średniego spalania z baku

ja natomiast odnoszę wrażenie, że na podstawie aktualnego, które częściej się zmienia niż średnie - bywa, że średnie jest u mnie niezmienne, a odczyt na temat możliwych do pokonania km na paliwie w baku zmienia się.

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Cee'd - ukryte funkcje

25 wrz 2010 11:33

Wg aktualnego to dystans by skakał ciągle 70-35-96-107-46 i tak dalej bez przerwy. Wg mnie wg średniej z baku (tylko z ostatniego tankowania) tylko jakimś trochę bardziej rozbudowanym algorytmem.

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: Cee'd - ukryte funkcje

25 wrz 2010 12:19

novee napisał(a):Wg aktualnego to dystans by skakał ciągle 70-35-96-107-46 i tak dalej bez przerwy.

nie uwierzysz, ale tak u mnie jest - dystans skacze z częstotliwością kilku minut. większy dystans pokazuje mi gdy jadę spokojnie a mniejszy gdy dynamicznie - dystans zmienia mi się kilkakrotnie a średnie spalanie co najwyżej po przejechaniu kilkunastu kilometrów i to o 0,1L.
gdyby było jak piszesz, to wzrost lub spadek średniego spalania o 0,1L nie przekładałby się na dystans, który skacze w przedziale nawet do 200 km .

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Cee'd - ukryte funkcje

26 wrz 2010 01:16

No więc tak jest poprawnie... Nie zmienia ci się jak spalanie chwilowe czyli np raz na sekundę, ale zmienia się wraz z warunkami jazdy. W peugeocie jest to zrobione na zasadzie średniego spalania liczonego od ostatniego odpalenia samochodu. Podejrzewam, że tutaj jest podobnie. Być może średnia ta jest też dystansowana. Czyli np ostatnie 10 km itd. Na pewno nie jest to liczone z całkowitego średniego spalania ani tym bardziej chwilowego. Oczywiście nie bezpośrednio.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
pimpo
 

Re: Cee'd - ukryte funkcje

11 lis 2011 13:55

stary kotlet, ale że mi się nudzi to go podgrzeję :)

to jest tak:
mam w baku 7,5l paliwa i chcę przejechać 170km. wsiadam i jadę: średnie spalanie wychodzi 5l/100km a "do dystrybutora" mam 150km więc nie dojadę. przejeżdżam 150km i spalanie spada do 4l/100 i do końca jeszcze 40km - spalanie spadło a dystans wzrósł. zużyłem 6l i zostało jeszcze 1,5 w baku. bezstresowo śmigam dalej wciskając coraz mocniej gaz bo przecież potrzebuję jeszcze tylko 20km przejechać a paliwa mam na 40. pozwalam sobie do tego stopnia że ostatnie 20km przejechałem ze średnim spalaniem 8l/100km czyli zużyłem 1,6l i nie dojechałem do celu. gdybym przyświrował tylko przez chwilę i spalanie wzrosłoby zaledwie o 0,1l/100km to dystans by się zmniejszył sporo bo komp mówi ile jeszcze mogę przejechać w takim stylu jak właśnie teraz. w momencie kiedy bym się uspokoił znów dystans by wzrósł a spalanie mogłoby pozostać na tym samym poziomie. średnie spalanie podczas całej wycieczki wyszło 7,6l/170km czyli 4,5l/100km. zaledwie 0,5l więcej niż w połowie drogi więc czemu zabrakło? komp może pokazać spalanie 4,4 bo aktualizacja nie jest na bieżąco. druga sprawa to to, że podczas postoju (korki, światła...) nie liczy litrów/kilometry tylko litry/godziny. stojąc w miejscu na wolnych obrotach zużywa się ok 0,6l/h (2,0CRDI). przy włączonej klimie itp może być więcej. nawet jak bym nie świrował pod koniec wycieczki a stałbym w korku przez godzinę to też by mi zabrakło paliwa. poza tym nawet w warunkach idealnych bez żadnych korków, przyspieszania itp. przy spalaniu 4l/100 10km to zaledwie 0,4l. bak ma pojemność 60l więc jest to dość duża "bańka" i te 0,4l w baku podczas jazdy się przelewa, a co za tym idzie raz pompka jest zanurzona a raz nie. dlatego lepiej tankować jak komp pokazuje conajmniej 30km do końca :)

w golfie mam tak że jak komp pokazuje 0km do stacji to mogę jeszcze ok 10km przejechać (bez szaleństw oczywiście). zapowietrzyć diesla, szczególnie w zimie i przy średnio sprawnym akumulatorze może skończyć się przymusowym postojem, zakupem kabli albo odpalaniem na pych co z kolei nie jest zbyt zdrowe dla katalizatora itp. jak ktoś ma automat to juz wogóle pozamiatane, więc lepiej tankować chwilę po tym jak zapali się żydek bez względu na to ile komp jeszcze pokazuje do końca :)

mam nadzieję że rozwiałem wszelkie wątpliwości

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Cee'd - ukryte funkcje

11 lis 2011 14:23

Komp w KIA nie pokazuje już chyba poniżej 50 km.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Cee'd - ukryte funkcje

11 lis 2011 14:35

Pimpo, ale co to za nowość ?:D Dla mnie to zupełna normalność, że gdy zaświeca się rezerwa to tankuję.
Ruszok, dokładnie. Komp przestaje pokazywać ile pozostało, gdy dystans spada poniżej 50km.

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Cee'd - ukryte funkcje

11 lis 2011 15:23

hacker napisał(a):Pimpo, ale co to za nowość ?:D Dla mnie to zupełna normalność, że gdy zaświeca się rezerwa to tankuję.
Ruszok, dokładnie. Komp przestaje pokazywać ile pozostało, gdy dystans spada poniżej 50km.



czasem pokazuje nawet do 40, a jaki najwiekszy dystans wam pokazalo do przejechania po zatankowaniu ??
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Następna strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl