Krótkie przejazdy .

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
bialekun
 

Krótkie przejazdy .

22 wrz 2010 18:55

Witam Panowie, mam takie pytanie , jeżdże dieslem ( oczywiscie kijaneczka ), i odwoże dziecko do szkoly,następnie przystaje w sklepie po bułeczki, dalej jade i musze coś odebrać , wszystkie postoje po 2-4 minuty, i moje pytanie brzmi czy lepiej nie gasic diesla czy za kazdym razem gasić i odpalac ?

AUTOR WĄTKU
karolfm
 

Re: Krótkie przejazdy .

22 wrz 2010 19:41

Mam ten sam dylemat. Na początku nawet ja miałem Auta na podjeździe zamienić miejscami to łza mi się kręciła. Jak wracam z pracy (65 km) to podczas postoju na kawę na stacji CPN Kia sobie pyrka i czekam w środku. Są jednak moment y kiedy jednak nie unikniemy zgaszenia czy to diesla czy PB czy LPG i tu tez się borykam.Na pewno odczujesz na spalaniu. Na krótkich odcinkach (a za takie dla diesla uważa się mniejsze niż 10km) ten silnik nie będzie miał szansy się zagrzać i to będzie dla niego szkodliwe. Generalnie diesle nie lubią jak się je gasi i zapala często.
link: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1072527.html
Ale chyba wciąż bez odpowiedzi :-)

AUTOR WĄTKU
bialekun
 

Re: Krótkie przejazdy .

22 wrz 2010 20:00

No więc właśnie, chyba troche bardziej szkodzimy środowisku nie gasząc silnika , ale lepiej to dla diesla. Ja chyba zbyt pochopnie podjąłem decyzje kupując diesla, zimą moje przejazdy to w granicach 15 km w jedna strone, latem troche lepiej to wygląda bo wyjazdy czeste na działke. Gdzieś czytałem że kobitce nie chcieli uznać reklamacji w ramach gwarancji właśnie dlatego że doszli do tego że owa Pani robi bardzo krótkie przejzdy co skutkuje nie wypalaniem sie tam czegoś, już nie pamietam konkretnie czego .

AUTOR WĄTKU
Borys
 

Re: Krótkie przejazdy .

22 wrz 2010 20:15

Ahoj!
bialekun napisał(a):Gdzieś czytałem że kobitce nie chcieli uznać reklamacji w ramach gwarancji właśnie dlatego że doszli do tego że owa Pani robi bardzo krótkie przejzdy co skutkuje nie wypalaniem sie tam czegoś, już nie pamietam konkretnie czego.

Filtr cząstek stałych?
Borys

AUTOR WĄTKU
bialekun
 

Re: Krótkie przejazdy .

22 wrz 2010 20:39

O właśnie , o ten filtr chodziło , i podobno nie uznali tej pani reklamacji , wydaje się to niewiarygodne, kupujemy samochód tylko na " trasy " ??? Powinni napisac przy dieslach , gwaracja ważna tylko gdy jest eksploatowany w trasach !

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl