patent na zaparowane szyby i światła

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
outro
 

patent na zaparowane szyby i światła

09 wrz 2010 20:24

Witam. Postanowiłem podzielić się z wami , swoimi nowymi patentami.
Zbliża się jesień i na pewno wielu z was boryka się z zaparowanymi szybami i światłami.
Zaparowane szyby.
Przetrzyj szyby benzyną ekstrakcyjną. Wypoleruj i potem przetrzyj płynem do mycia naczyń. Ja używałem zielonego Tymka. :D
Potem wypoleruj. Gotowe. Używałem różnych preparatów między innymi anty fog Auto Landu i powiem wam, że Tymek lepiej się spisuje.
Zaparowane światła.
Kilka razy po umyciu samochodu zauważyłem , że mam zaparowane światła.
W upalne dni testowałem trik z odkręceniem nakrętek w lampach w celu odparowania wilgoci. Nic nie pomogło.
Wpadłem na pomysł , że do pokrywek przykleję torebkę z takimi granulkami co to wsadzają do butów w sklepach.
Patent testowany od miesiąca i ani razu nie zaparowały mi światełka.

AUTOR WĄTKU
Borys
 

Re: patent na zaparowane szyby i światła

09 wrz 2010 21:49

Ahoj!
outro napisał(a):Zaparowane szyby.

Załatwiam to klimą ...
Borys

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: patent na zaparowane szyby i światła

09 wrz 2010 22:07

Owszem ale jak siedzisz w samochodzie z wyłączonym silnikiem i zaparują ci szybki to nawet przy włączonej klimie musisz chwile poczekać. Gdy masz pasażerów na tylnym siedzeniu i zachuchają ci szybki z tyłu to klima nie pomoże. Irytuje mnie kiedy pasażerowie mażą palcami by sobie szybkę przetrzeć. Poza tym ten patent pozwala na rezygnacje z konieczności włączania klimy.

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: patent na zaparowane szyby i światła

10 wrz 2010 06:14

rozwiązanie jakie opisałeś znane jest od lat, tylko, że ktoś umiejętnie przeniósł go na inne płaszczyzny.
przypomnijcie sobie jeszcze inne metody zapobiegawcze parowaniu, gdy latem do pływania zakładaliście maskę 8-)

o właśnie: płyn do mycia naczyń, a nawet ślina. ta ostatnia nie zalecana na szyby w samochodzie :lol:

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: patent na zaparowane szyby i światła

10 wrz 2010 09:42

outro napisał(a):Owszem ale jak siedzisz w samochodzie z wyłączonym silnikiem i zaparują ci szybki to nawet przy włączonej klimie musisz chwile poczekać. Gdy masz pasażerów na tylnym siedzeniu i zachuchają ci szybki z tyłu to klima nie pomoże. Irytuje mnie kiedy pasażerowie mażą palcami by sobie szybkę przetrzeć. Poza tym ten patent pozwala na rezygnacje z konieczności włączania klimy.

no ale ona przecież po to jest m.in. żeby osuszać...

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3744
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: patent na zaparowane szyby i światła

10 wrz 2010 14:54

Oj panowie marudzicie, każdy patent się przyda nikt nie każe go stosować, ale ważne, że ktoś go opisał :wink:

Ja akurat wypróbuję ten do parujących lamp.
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl